Вчимо неправильні дієслова правильно

0
1666

неправильні дієслова в англійській мовіОдна з найбільш складних тем для слухачів школ англійської мови - це неправильні дієслова (вони ж: неправильные глаголы в английском языке, irregular verbs). Вся справа в тому, що для їх вивчення не існує однакової системи, яка б підходила для всіх. Вони не підкоряються загальним правилам англійської мови, чому і називаються «неправильними». Проте за багато років роботи викладачі знайшли кілька відмінних способів, які спростять вивчення неправильних дієслів в англійській мові.

Використання карток

Краще, якщо ви напишете картки вручну, так як в цьому випадку буде задіяна моторна пам'ять: під час писання створюється «образ» слова, який допоможе швидше його запам'ятати. Поруч з дієсловом приведіть транскрипцію. Можна оформити картки так:

  • на одній стороні вказати дієслово в невизначеній формі і транскрипцію;
  • на інший вказати форму дієслова в Past Tense і Past Participle, а також переклад слова.

Використовувати картки для запам'ятовування неважко. Ви переглядаєте їх і закріплюєте в пам'яті спочатку інфінітив дієслова, а потім 2 форми. Після цього дозволяється дивитися лише на сторону картки з інфінітивом, а зворотний бік потрібно згадати і проговорити, не дивлячись. Картки зручно розділяти по групам і заучувати не весь набір за раз, а частково.

Об'єднання схожих дієслів в групи

Багато неправильні дієслова схоже пишуться або вимовляються. Такі подібні слова зручно об'єднувати в окремі категорії. Завдяки структурі за певною ознакою запам'ятати ці дієслова значно простіше. Наприклад, можливий такий поділ:

  1. Дієслова з однаковими формами Past Participle і Past Tense. Серед них можна відразу виділити дієслова, для яких 3 форми однакові, наприклад, cut - cut - cut. Серед решти дієслів, для яких однакові тільки 2 і 3 форми, також можна провести поділ на маленькі групки і об'єднати слова, якщо їх форми звучать або пишуться схоже (наприклад: spend - spent - spent, або  lend - lent - lent);
  2. Дієслова з різними формами Past Participle і Past Tense. У свою чергу, ця група також ділиться на кілька груп поменше. В основу поділу може бути покладений спосіб зміни дієслова. Наприклад, схожими дієсловами є: speak - spoke - spoken, break - broke - broken та інші. Видно, що ці слова змінюються так само. Запам'ятовуючи їх разом, можна домогтися кращого результату за більш короткий проміжок часу.

Читання вголос віршів і рифмовок

Ймовірно, це найбільш простий і цікавий метод запам'ятовування. В Інтернеті розміщено безліч різних варіацій начитки неправильних дієслів.

Ефективно використовувати варіанти з відео, адже тоді можна не тільки прочитати дієслова вголос, а й прослухати, а також переглянути ілюстрації. В цьому випадку приводиться в дію і зорова, і асоціативна пам'ять. Після перегляду відео потрібно спробувати промовляти дієслова спочатку декілька раз разом з оповідачем, а потім вже самостійно, вимкнувши звук.

В даному випадку вам знадобиться не так вже й багато часу і зусиль для надійного запам'ятовування англійських неправильних дієслів.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 174)

Комментарии:

ВВЕРХ