Види штор на вікна

0
2562

шториУ кожному приміщенні повинна бути своя неповторна і креативна деталь, так би мовити, родзинка. І зовсім без різниці чи це житлова квартира або повсякденні стіни офісу, приміщення під кафе або дача за містом. Безумовно, такою деталлю, яка перетворює інтер'єр, може бути що завгодно. Наприклад, яскравого кольору шпалери, перегородки, зроблені зі скла, або штори. До речі про штори - даний елемент дуже багатогранний. Якщо опустити глибину і різноманіття колірного спектра штор, то їх види поряд з обробкою просто вражають уяву своїм достатком.

Які ж бувають штори на вікна?

Класичні штори

Одними з найбільш популярних є штори класичного типу. Вони, як правило, прямі, чим і підкреслюється їх простота. Якщо виникає таке бажання, то доповнити їх можна безліччю підхватів з китицями, квітами або зовсім без них. Такі штори не нагромаджують загальний вигляд інтер'єру, навіть при наявності драпіровок. Класичні штори можуть бути різної довжини: до підвіконня або на пару сантиметрів нижче нього, до підлоги, а також довгі портьєри, які драпіруються якраз по підлозі.

Штори, витримані в австрійському стилі

По суті, це один з видів плоских штор, які при підйомі можуть складатися, прикрашаючи вікно красивими хвилеподібними складками. Спочатку даний вид штор використовувався для прикраси віконних прорізів, закритих віконницями. Сьогодні ж такими шторами прикрашають зали та вітальні. Опущені штори також є прямими, зберігаючи пару м'яких складок у нижнього краю. Крім цього, низ можна прикрасити рюшами або воланами. Що ж стосується управління, то воно здійснюється шнуром підйомних механізмів. Такі шнури зазвичай протягнуті через різні кільця, петлі або інші отвори, розташовані вертикально, з внутрішньої сторони. Тканину для штор підбирають дуже еластичну.

Штори в римському стилі

Ці штори відрізняє строгість і елегантність. При підйомі римські штори прикрашаються горизонтальними складками, що відбувається за рахунок жорстких вставок. Вставки можуть бути як металевими, так і дерев'яними. І розташовуються вони в спеціальних кулісках по всій ширині портьєр. Піднімаються й опускаються шторки також за рахунок шнурів, що йдуть по внутрішній стороні. Римські штори дуже часто шиються на підкладках, нижня їх частина зберігає жорсткість за рахунок обважнювача. По суті, такі штори можуть застосовуватися там, де традиційні штори дозволити собі цього не можуть. Наприклад, при оздобленні вікон неправильних, незвичайних розмірів і форм. Тканина може бути будь-якою за типом і товщиною.

Штори англійського типу

Інша назва цих штор - лондонські. Вони виступають як різновид римських портьєр. Точніше їх об'єднує система шнурів, за допомогою якої штори у відкритому стані збираються у верхній частині вікон. Англійські штори вимагають більшу кількість тканини в порівнянні з римськими. А надлишок ширини тканин збирається в глибокі бантовидні складки на площині штор.

Романські штори

За своїм зовнішнім оздобленням вони дуже нагадують австрійські, відмінність полягає лише в тому, що дані штори знаходяться в збірці по верхньому краю тасьмою. За рахунок цієї збірки тканина спадає задрапірованими складками, в нижній частині - хвилеподібними. Якщо бічні зрізи внизу штор не фіксувати такими складками, а навпаки, прикрасити бантами, рюшами або пензликами, то штори матимуть витончений і пишний вид. Звичайно ж, така краса прикрасить будь-яку кімнату.

Французькі штори

Почасти нагадують австрійські, але на відміну від них, штори французького типу завжди виглядають як зібрані навіть коли вони опущені. А складки на тканині утворюють вертикально розташовані по всій довжині штор фестони, переважно вузькі. Штори, витримані в такому стилі, виглядають дуже парадно. При цьому вони можуть не просто повністю закривати вікно, але і збиратися наверх пишним, красивим ламбрекеном. Тканина для французьких шторок використовується легка, прозора і еластична, щоб драпірування лягало плавними складками. Краї штор прикрашаються всілякими елементами.

Італійські штори

Вони характеризується тим, що повністю не розсуваються, а лише стягуються шнурами. Шнури йдуть по діагоналі до обох кінцях карниза. Італійський стиль займає щось середнє між простими портьєрами і помпезними, майоріющими розкішшю шторами. В цілому, даний вид штор підходить для високих вікон і особливо добре це виглядає, якщо з вашого вікна відкривається ціла панорама. В такому випадку італійські штори обрамлятимуть вікно, а їх стрункі вертикальні вигини додадуть інтер'єру легкий аромат витонченості. Також такими шторами можна прикрашати прорізи дверей. Повторимося, вони лише підхоплюються шнурами і затягуються діагонально до кутів карниза - все дуже просто.

Імператорські штори

Ці штори на вікна одні з найскладніших у виготовленні, так як вони є втіленням шику і розкоші. Вони не несуть функцію захисту від зайвого світла, вони покликані прикрашати приміщення, в якому знаходяться. Тому їх не можна просто взяти і розпустити. Виготовляються штори з дорогих і щільних тканин, а що ж стосується їх оздоблення та драпірування, то тут немає меж фантазіям.

Японські штори

Простіше кажучи, це панелі - вузькі і прямокутні полотна. Широко використовуються в сучасному інтер'єрі, а також сприяють поділу зон, наприклад, відмежування спальні від робочого місця. Панелі можна вибудовувати в одну сувору лінію або розводити по різних краях карниза, граючи зі світлом. Для таких штор доречно вибирати тканини натуральних кольорів, можливо, із зображенням різних пейзажів. Практичність таких штор полягає в тому, що їх дуже легко зняти, а при бажанні і поміняти місцями.

Так, штори - це дивовижна складова інтер'єру, яка не просто підкреслить його красу, а й відобразить Ваш власний стиль, смак.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 190)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ