Українські призери олімпійських ігор в Лондоні 2012

Серп
Admin
viewsПереглядів: 1720         commentsКоментарів: 1

збірна Україна на Олімпіаді в Лондоні 2012

Ось і закінчилася олімпіада в Лондоні. У загальному командному заліку перемогу здобула команда США вигравши 104 медалі (46 золотих, 29 срібних, 29 бронзових), друге місце за збірною Китаю 88 медалей (38 золотих, 27 срібних, 23 бронзових) і на третьому місці господарі Олімпіади - збірна Великобританії 65 медалей (29 золотих, 17 срібних, 19 бронзових). На Олімпійських Іграх в Лондоні збірна України завоювала 20 медалей (6 золотих, 5 срібних, 9 бронзових), посівши тим самим 14 місце в загальному командному заліку.

Українські медалісти:

ЗОЛОТО

Яна Шемякіна
Яна Шемякіна - фехтування (шпага)
атерина Тарасенко, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова і Яна Дементьєва
Катерина Тарасенко, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова і Яна Дементьєва - академічна гребля
Олексій Торохтій
Олексій Торохтій - важка атлетика (вага до 105 кг)
Юрій Чебан
Юрій Чебан - гребля на каноє (200 м)
Олександр Усік
Олександр Усік - Бокс (Вагова категорія до 91кг)
Василь Ломаченко
Василь Ломаченко - Бокс (Вагова категорія до 60кг)

СРІБЛО

Інна Осипенко-Радомська
 Інна Осипенко-Радомська - гребля на байдарках 500 м
 Інна Осипенко-Радомська - гребля на байдарках 200 м
 Олександр П'ятниця
 Олександр П'ятниця - легка атлетика (метання списа)
 Денис Беринчик
 Денис Беринчик - Бокс (Вагова категорія до 64 кг)
 Валерій Андрєйцев
Валерій Андрєйцев - вільна боротьба (Вагова категорія до 96 кг)

БРОНЗА

Олена Костевич
Олена Костевич - Кульова стрільба. Пневматичний пістолет. 10 м.
Олена Костевич - Кульова стрільба. Швидкісний пістолет. 25 м.
Юлія Калина
Юлія Калина -  важка атлетика (вагова категорія до 58 кг)
Ольга Харлан
Ольга Харлан - фехтування (шабля)
Ольга Саладуха
 Ольга Саладуха - легка атлетика (потрійний стрибок)
Ігор Радивілов
Ігор Радивілов - спортивна гімнастика (опорний стрибок)
Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремінь та Єлизавета Бризгіна
Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремінь та Єлизавета Бризгіна - легка атлетика (естафетний біг 4х100 м)
Тарас Шелестюк
Тарас Шелестюк - Бокс (Вагова категорія до 69кг)
Олександр Гвоздик
Олександр Гвоздик - Бокс (Вагова категорія до 81кг)

Якщо поглянути на олімпіаду більш глибоко, то можна побачити багато всього: і образливі суддівські помилки і упереджене ставлення суддів до окремих країн і спортсменів, а також помилки самих спортсменів які зводили нанівець роки тренувань і позбавляли їх шансів поборотися за таке бажане олімпійське золото. Також не можна не згадати сльози і розчарування атлетів, які зупинилися лише за один крок до п'єдесталу і, напевно, найбільш прикра, це розгубленість спортсменів, які посіли друге місце, будучи  ближче всіх до золота, але так і не отримали його.

сльози олімпійських Ігор в Лондоні 2012

Не можна забути сльози легенди трекових гонок британки - Вікторії Пенделтон, яка програла фінал і багатьох інших, чия мрія так і не здійснилася. Але крім сумних моментів було і багато сліз радості: сера Кріса Хоя - шестиразового олімпійського чемпіона в кейріні і спринті, Рути Мелітутте - 15 річної пловчині з Латвії, Фелікса Санчеса 34-річного бігуна, який переміг у забігу на 400 м, Джессіки Енніс - національної зірки в багатоборстві, а також посмішки та незабутні емоції атлетів, які стоячи на пядесталі співали гімни своїх країн, які викарбували свої імена в історії світового спорту золотими літерами, ставши Олімпійськими Чемпіонами.

усмішки олімпійських Ігор в Лондоні 2012

Людина-блискавка Усейн Болт знову порадував усіх - не залишивши шансів своїм суперникам на дистанціях 100 і 200 м, а Збірна Ямайки в естафеті 4 по 100 м ще й встановила новий світовий рекорд. Крім того на Олімпіаді в Лондоні з'явилася нова Легенда Олімпійських Ігор. Самим титулованих спортсменом в історії Спорту став американський плавець Майкл Фелпс, який на олімпіаді у Лондоні виграв 4 золотих і 2 срібних медалі і, включаючи виграні ним 16 медалей на олімпіадах в Пекіні і в Афінах він зібрав 22 (18 золотих, 2 срібних, 2 бронзових ) олімпійські медалі, і тим самим побив рекорд відомої радянської гімнастки Лариси Латиніної - 18 медалей (9 золотих, 5 срібних, 4 бронзових). А також викликає захоплення виступ на Олімпійських Іграх в Лондоні Південноафриканського спринтера Оскара Пісторіуса - людини на протезах, який, вдумайтеся, пройшов кваліфікацію і пробився в півфінал забігу на 400 м, волі цього спортсмена може позаздрити будь-яка здорова людина. Багато емоцій принесла нам Олімпіада в Лондоні, але все хороше як відомо закінчується і Лондон передав Олімпійську естафету Ріо-де-Жанейро, де в 2016 році ми знову зможемо відчути дух боротьби і волю до перемоги, побачити сльози радості і розчарування, побачити сяючі посмішки нових героїв - нових Олімпійських Чемпіонів! Дуже сподіваємося що серед них будуть і наші, українські атлети. А поки дякуємо нашим спортсменам за їх перемоги на Лондонській олімпіаді 2012 і бажаємо їм подальших успіхів.