Хто такий хімік?

0
2317

хімія наукаХіміком називається професія, яка об'єднує різних фахівців - вчених, лаборантів, технологів, які безпосередньо працюють з різними хім. речовинами.

Хімією називається наука про різноманітні речовини, а також їх перетворення, про властивості та будову елементів та механізми хім. реакцій. Кожна речовина складається з молекул, а ті, в свою чергу, складаються з атомів. Хімія вивчає взаємодію атомів, закономірності, за якими вони складаються в молекули.

Хімія - це досить велика область природознавства, тісно пов'язана з біологією і фізикою. Хімію прийнято ділити на неорганічну і органічну, хоча цей поділ умовний.

Зараз в хімії виділяють безліч розділів, багато з яких мають справу і з неорганічними, і з органічними речовинами:

  1. Фізична хімія досліджує фізичні закономірності хімічних процесів;
  2. Математична хімія займається математичним моделюванням теоретично можливих фізико-хімічних процесів;
  3. Біохімія вивчає хімічний склад живих клітин і організмів, а також і протікаючі в них хімічні процеси;
  4. Нанохімія досліджує властивості, будову і особливості хімічної поведінки наночастинок;
  5. Фотохімія зосереджена на вивченні хімічних процесів під впливом світла.

Є ще безліч галузей хімічної науки, і напевно будуть з'являтися нові. Більш детально про хімічні науки читайте на сайті http://new-disser.ru/index.php?cat=1366.

Теорія, а також практика

Хімія - це не тільки чиста наука. Для людства її цінність полягає в тому, що без її застосування нереально уявити ні одну сучасну технологію.
Все, чим людина користуємося в роботі чи побуті, - від скляної вази до книги, від залізного молотка до мила було створено за хімії, а також керованих хім. реакцій. Виняток становлять лише дерев'яні предмети, і то якщо вони не покриті якою-небудь фарбою.

Скажімо, виготовленням ліків займається фармація, а також фармацевтика, яка розробляє не тільки ліки, а й промислові технології їх випуску, способи дозування, упаковки та поширення. Вся лікарська галузь побудована на хімічних дослідженнях і технологіях.

Те ж можна сказати про харчову промисловість, нафтопереробку, виробництві чавуну і сталі, паперу, текстилю, лаків і фарб, пластиків, цементу... Список може виявитися нескінченним.

Таким чином, фахівців з хімії можна розділити на теоретиків і практиків. Теоретики розвивають саму хімічну науку, винаходять різноманітні нові матеріали, а ось практики, в свою чергу, впроваджують якість нові технології у виробництві, а також стежать за їх безпосереднім дотриманням.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 187)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ