Освіта в Канаді: особливості системи освіти

0
1922

освіта в канадіОдна з головних особливостей системи освіти Канади - це відсутність єдиного для всієї країни координаційного центру, що дозволяє кожній з провінцій самостійно формувати стандарти навчання. Наприклад, в Квебеку університети не приймають на навчання студентів молодше 18 років, а всі інші провінції дозволяють вчитися з 17-річного віку. Також, кожен з вузів тієї чи іншої провінції може видавати регіональний тип документа про освіту, який буде визнаватися, в основному, в даній провінції. Двомовність Канади теж грає свою роль: майже в кожній провінції можна знайти університет або коледж, як з англійськомовним, так і з французькомовним навчанням. Однак варто пам'ятати, що французька мова є основною тільки в провінції Квебек, і також може стати в нагоді в провінції Нью-Брансвік, яка офіційно двомовна. Жителі інших регіонів Канади користуються англійською мовою для повсякденного спілкування, тому отримати в Канаді освіту в більшості навчальних закладів можна тільки на англійській мові. Більш детально про освіту в Канаді читайте тут.

Середня освіта - школа

Діти в Канаді починають вчитися з 5-6 років. Громадяни Канади можуть отримати як безкоштовну середню освіту, так і вчитися в приватних школах, де навчання проходить за гроші. Таких шкіл в Канаді відносно небагато, в них навчаються не більше 10 % від усіх школярів країни. Безкоштовні школи можуть бути громадськими, де хлопчики і дівчатка вчаться разом, або, наприклад, католицькими, де прийнято роздільне навчання.

Іноземні школярі можуть вчитися як в приватних, так і в державних школах, але при цьому, в більшості випадків, все одно повинні платити за навчання. А подальша, післяшкільна освіта є платною як для громадян країни, так і для іноземців.

Вартість навчання в канадській середній школі для іноземців становить приблизно 14,000 - 15,000 канадських доларів за академічний рік в державній школі і в середньому 23,000 канадських доларів за академічний рік в приватній школі.

Post-Secondary, в тому числі, і вища освіта в коледжі

Навчання в коледжах вибирає дуже багато канадців і студентів з інших країн. Вартість навчання в коледжах дуже невисока для громадян і постійних жителів країни і цілком доступна для іноземних студентів. У канадському університеті навчання коштує зазвичай значно дорожче. Більшість молодих людей починають здобуття вищої освіти саме з коледжу, після дворічної програми в коледжі перевестися в університет і отримати ступінь бакалавра в Канаді - звичайна справа. В результаті студент отримує університетську освіту, вартість якої буде набагато дешевшою. Іншою відмітною особливістю коледжів є пропонована ними освіта, націлену, перш за все, на практичну підготовку, а не на теоретичні знання. Ті, хто хоче бути максимально підготовленими до ринку праці, вибирають навчання в коледжі, навіть не замислюючись.

Хоч коледжі рідко дають науковий ступінь, останнім часом з'являється все більше прикладних бакалаврських освітніх програм. У той час, як в університетах пропонуються, в основному, ступінь "Бакалавр наук" (Bachelor of Arts), в канадських коледжах можна зустріти тільки прикладні програми, наприклад:

  • "Бакалавр прикладних наук" (Bacelor of Applied Science);
  • "Бакалавр прикладного бізнесу "(Bachelor of Applied Business);
  • " Бакаклавр комп'ютерних наук "(Bachelor of Computer Science).

Таким чином, якщо ви не знаєте, що краще вибрати - навчання в коледжі чи університеті, то подумайте про обраний фах. Якщо він академічний, що припускає проведення досліджень і кар'єру в науці або викладанні, то поступайте в університет. Якщо ж ви хочете отримати прикладну професію і не збираєтеся пов'язувати життя з наукою, то сміливо вибирайте навчання в коледжі.


Канадські коледжі пропонують безліч спеціальностей, серед яких освітні програми з управління бізнесом, інженерія, комп'ютерні спеціальності різних напрямків, фармацевтика, медсестринська справа, бухгалтерський облік, різні види дизайну, готельний менеджмент і туризм, журналістика, маркетинг і реклама.

Крім практичного підходу на заняттях, безліч програм припускають в процесі навчання проходження стажування в компаніях. Після такого досвіду студентам набагато легше влаштуватися на роботу, так як це дає їм не тільки рядок в резюме, але і рекомендації, які є одним з найважливіших факторів при прийомі на роботу в Канаді.

Також в Канаді існує такий тип навчального закладу як університетський коледж (University College). Такі коледжі в Канаді зазвичай дають освіту практичної спрямованості, але на університетській базі.

Студенти з України можуть починати навчання в канадському коледжі відразу ж після отримання атестата про повну загальну середню освіту за наявності успішно зданого мовного тесту - TOEFL або IELTS. Деякі програми навчання можуть висувати додаткові вимоги, наприклад письмовий тест чи портфоліо.

Вартість навчання в канадському коледжі для іноземних студентів - від 8,000 до 18,000 канадських доларів за академічний рік. Тривалість програм навчання - від 1 до 4-х років.

Вища освіта в університеті

У Канаді є > 100 університетів, які ведуть свою історію ще з 1663 року. Найвідоміші і самі дорогі з них розташовані в провінціях Онтаріо, Квебек і Британська Колумбія.

Університетська освіта в Канаді за своїм системному підходу схожа на британську, але навчальний процес включає в себе багато американських елементів і підходів. Наукові ступені присвоюються відповідно до класичної триступеневої градації: Бакалавр (4 роки), магістр (1 -2 р.) та Доктор наук (1-3 роки). Студенти самі собі складають навчальний план, маючи можливість вибирати предмети і час занять.

На відміну від британського уряду, канадський - вкладає набагато більше фінансів у розвиток своїх коледжів і університетів. Канадські вищі навчальні заклади фінансуються державою на 90 %, а значна частина державного податку, який сплачують громадяни країни, йде саме на розвиток освіти в країні. Таким чином, стає ясно, що освіта в Канаді є одним з найважливіших напрямків для уряду країни. Результат цих вкладень в наявності: більшість канадських університетів мають обладнання вищого класу, що дозволяє проводити дослідження і розробки світового рівня.

Через те, що провідні університети країни займають вищі позиції в світових рейтингах саме через якість проведених досліджень, вимоги до абітурієнтів і конкурс дуже високі. Щоб вступити в більшість з них, потрібно закінчити школу з високими оцінками, і здати тест з англійської мови на високий бал - 95-100 балів по TOEFL і 7.0-7.5 балів по IELTS. Крім цього, може знадобитися виконати масу додаткових вимог - від рекомендаційних і мотиваційних листів до портфоліо і додаткових вступних іспитів.

Навчання в Канаді в університеті варто для іноземних студентів - від 15,000 до 40,000 канадських доларів за академічний рік (на деяких програмах вартість навчання може доходити і до 60,000 канадських доларів за академічний рік.)

Післядипломна освіта

Одні з найпопулярніших програм серед іноземних студентів - це післядипломні освітні програми (Postgraduate program) в канадських коледжах, що дозволяють як продовжити освіту за основним фахом, так і кардинально змінити професію.

Для тих, хто отримав ступінь бакалавра, в Канаді є два варіанти продовжити навчання: йти в магістратуру, або на післядипломну програму. Різниця між ними така ж, як і між коледжем і університетом: магістратура передбачає написання дисертації і проведення досліджень, а післядипломна програма дає практичні знання і навички для безпосереднього застосування в роботі. До того ж, магістратура не передбачає зміну спеціальності, а післядипломні програми в коледжах часто дають таку можливість.

Якщо ви не міняєте спеціальність, йдучи на Post Graduate Program, а продовжуєте свою освіту за раніше отриманою спеціальністю, то програма допоможе вам дізнатися специфіку канадського ринку праці для обраної сфери і поглибити вже наявні знання. Такого роду програми мають досить вузьку спеціалізацію і дуже інтенсивні.

Навчання в Канаді на післядипломних програмах в середньому коштують для іноземних студентів - 13,000 доларів за академічний рік. Тривалість навчання - від 1 до 2-х років.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 178)

Комментарии:

ВВЕРХ