Опитування студентів, які навчаються в Польщі

0
2370

навчання в польщі

Кількість вузів, які брали участь в опитуванні:13. Серед них - Варшавська Політехніка і Варшавський медичний університет.

Напрямки:

 • інженерно-технічний;
 • економічний;
 • гуманітарний;
 • медико-біологічний.

Кількість опитаних студентів: 80 осіб.

У наш час багато молоді їдуть до Євросоюзу здобувати вищу освіту. Ні для кого вже не секрет, що найдоступніша країна для навчання в цьому плані - Польща. Вас приємно здивують ціни не лише на саме навчання, але і на проживання або харчування (в порівнянні з іншими країнами ЄС). Мета даного опитування - показати, як виглядає вступ і навчання в Польщі зсередини.

Питання № 1: Чи достатньо вам було 1 року інтенсивного вивчення польської мови, щоб комфортно почувати себе в процесі навчання?

Відповідь: НІ.

Багато з опитаних твердять, що комфортно вони себе могли відчувати, наприклад, коли купували квиток в кіоску чи запитували у поляків, коли і де наступна лекція. Але коли справа доходила до дискусії з викладачем, тут, на жаль, багато чого не скажеш, так як навчальною термінологією на 1 курсі ще не володієш. Деякі кажуть, що перший рік записували все підряд незрозумілі слова, які потім переводили в перекладачі і робили собі такі словники по лекціях. Були й такі, у яких проблем взагалі не виникало. Вони стверджували, що багато що залежить від репетитора.

Питання № 2:

 1. Яка ймовірність успішного вступу при здачі іспиту з польської мови, якщо ви вчили мову на курсах в самому університеті?
 2. Наскільки складні тести?
 3. Де можна побачити приблизні питання для тестування? (ці питання дійсні тільки для держ. вузів, коли ви робите з картою поляка).

Відповідь:

 1. Здати польську мову простіше, коли проходиш курси мови в самому університеті, оскільки на іспиті вони дають питання, дуже подібні до тих, які були при навчанні;
 2. Тести нескладні, якщо вивчати польську при університеті. Це вже гарантує здачу іспиту на 70 %. Просто треба відвідувати лекції з мови, і ви здасте. Якщо ж вчити мову з репетитором окремо - при здачі іспиту можуть бути деякі труднощі, оскільки вам може потрапити те, що ви не проходили з репетитором;
 3. Зразкові питання для тестування іноді викладають в групах на Facebook або на приватних сторінках VK. Побачити приблизні завдання можна на сайті самого університету.

ВАЖЛИВО: Якщо отримати сертифікат про здачу іспиту польського на відповідний рівень, затверджених будь-яким польським університетом (більшість мовних курсів такі дають) - можна не здавати іспит з польської мови в вашому університеті.

Питання № 3: Коли починає працювати приймальна комісія в Польщі?

Відповідь: Приймальна комісія починає працювати скрізь по-різному. Уточнити Початок роботи ви можете у вашому вузі (воно має бути написане на брошурах або ж на сайті університету). У більшості приймальна комісія починає працювати за 1-2 місяці до початку літніх канікул (тобто десь з початку квітня - травня). Що б у абітурієнтів було близько 5-6 місяців на подачу документів.

Питання № 4: Чи обов'язково приїжджати до Польщі для подачі документів?

Відповідь: Зовсім ні. Майже всі університети надають можливість прийому документів в режимі «on-line». Ви можете вислати свої документи факсом або на e-mail університету. Поштою на жаль не можна.

Питання № 5: Чи можна подавати документи в кілька польських навчальних закладів?

Відповідь: Якщо ви подаєте документи в недержавний вуз, тотреба подавати тільки в один тому, що в університеті вимагають оригінальні документи. У держ. вузах трохи по-іншому. Ви можете придивитися до кількох університетів і, наприклад, можете спробувати скласти тести з польської мови або інші потрібні іспити. Якщо ви все здали - можна подавати документи. Якщо ні - шукайте інший вуз.

Питання № 6: Чи є конкурс атестатів? Прохідний бал? Чи враховують середній бал за атестатом?

Відповідь: Жоден недержавний університет не дивиться на ваші бали. Ви просто приходите, подаєте документи, оплачуєте 1 рік (6 або 3 місяці) навчання і вчитеся. Але легкий вступ не означає, що в подальшому ваше навчання в Польщі буде проходити так само гладко і просто. У будь-якому вузі від вас вимагатимуть великих зусиль і старань. У держ. вузах можуть дивитися на середній бал атестата і влаштовувати мінімальний прохідний бал для вступу.

Питання № 7: Де ви проживаєте? Яка оплата за житло в Польщі?

Відповіді тут були різні. Частина живе в гуртожитках, частина в квартирах. Які плюси і мінуси?

 • Квартира майже завжди дорожче від гуртожитку;
 • У квартирі жити спокійніше (Якщо порівняти квартиру 2-10 чоловік і Блок в гуртожитку з 2-4 кімнатами по 2-6 чоловік);
 • Квартиру можна знайти в безпосередній близькості до вузу, гуртожитки же розташовуються в певних частинах міста і не факт, що той, який буде у вашого вуза вам підійде умовами;
 • У 80 % квартир, які здають, зроблений євроремонт, в гуртожитках всього 20-30 %;
 • При підписанні договору з недобросовісним орендодавцев, можна бути обдуреним, якщо не знати мови. У гуртожитку - навряд чи.

Питання № 8: Скільки народу відсіяли після 1 сесії? Після 1 курсу?

Відповідь: Після 1 сесії не йде майже ніхто. Після 1 курсу в середньому йде половина іноземців і чверть поляків. Багато хто не може впорається з мовним бар'єром, деякі розуміють, що вибрали не те. Ці цифри доводять той факт, що в більшості випадків навчання в Польщі - це не просте розвага, і потрібно поставитися до неї досить серйозно.

Питання № 9: Як поляки ставляться до іноземців у вашому університеті?

Відповідь: Позитивно. У 100 % опитаних викладачі, так і самі поляки (одногрупники) ставляться позитивно. У більшості респондентів хоча б 1-2 викладачі знають і можуть говорити по-російськи / по-українськи. Поляки люблять послухати, як у нас живеться, готові допомогти і ставляться з розумінням до того, що ти можеш забути, наприклад слово, коли відповідаємо.

Питання № 10: Чи допомагає ваш університет вам у працевлаштуванні після закінчення навчання в Польщі?

Відповідь: Так. У Польщі 95 % університетів влаштує вас на роботу після закінчення навчання. Звичайно ж, це буде робота за фахом. Деякі вузи пропонують практики закордоном або практики за фахом в Польщі під час навчання. Всього лише 5 з 80 респондентів відповіли, що їх вуз або не влаштовує на роботу після закінчення навчання, або вони взагалі не цікавилися цією можливістю.

Питаня № 11: Чи є у вашому вузі корупція?

Відповідь: 100 % опитаних відповіли негативно і пояснили, чому так. Викладач в приватному вузі за 1 довгу лекцію в (2 академічні години) має в середньому 80 злотих. У день близько 2 лекцій і в місяць близько 40 лекцій. Виходить - 3200 злотих. Чи не малі гроші для викладача, правда? А держ. вузах все ще вигідніше і простіше. За довгу лекцію англійською мовою в 2 академічні години викладач отримує 320 злотих! Скільки він має в місяць підрахуйте вже ви. Плюс бути викладачем в великому держ. вузі - дуже престижно. Брати хабарі - це не тільки низько і протизаконно, та й для самих викладачів просто нерозумно втрачати роботу і пенсію через це.

Висновки

На закінчення скажу: навчання в Польщі дуже відрізняється від навчання в країнах СНД. Вчитися в Польщі престижно, та ще й перспективно. Після того, як ви закінчите університет, ви отримуєте диплом зразка ЄС і можете працювати на території всього Євросоюзу!

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 185)

Комментарии:

ВВЕРХ