8 російських онлайн-сервісів в допомогу учням

0
1608

онлайн-сервіс в допомогу учням

Незважаючи на запеклі дискусії, консерватизм і інерцію - гаджети і технології все одно проникають в школу. У Росії онлайн-сервіси для школярів з'явилися порівняно недавно, але вже можна назвати кілька дуже вдалих прикладів. В цій статті ми розглянемо все, що може стати в нагоді школяреві з першого класу і до підготовки до ЄДІ.

Lektorium.tv

Кому корисний: учням старших класів, студентам і педагогам.

Що це таке: академічний освітній проект, що розвиває два напрямки - архів відеолекцій і онлайн-курси. У розділі для старшокласників поки тільки десять курсів з фізики, інформатики, географії та біології. У розділі для вчителів - добірка онлайн-курсів підвищення кваліфікації, по завершенні яких можна отримати відповідний сертифікат. У деяких випадках за нього доведеться заплатити.

Як це працює: навчання будується за традиційною схемою MOOC (масовий відкритий онлайн-курс) - учні спочатку вивчають матеріал за допомогою відеолекцій, після чого виконують проміжні перевірочні роботи по кожній темі. Фінальний етап - це контрольний тест по всьому пройденому матеріалу. До переваг сервісу можна віднести безкоштовний доступ до всіх лекцій, а найголовнішим недоліком, мабуть, є обмежена кількість лекцій для кожної категорії учнів і відсутність матеріалів для учнів 1-9 класів.

GetAClass.ru

Кому корисний: учням і вчителям середньої школи.

Що це таке: крім відеолекцій і можливості перевірити знання вивченого матеріалу, користувачам GetAClass пропонується короткий конспект кожної лекції. На даний момент на сайті сервісу доступні тільки дві дисципліни - фізика і математика.

Як це працює: перевірочні завдання також досить обмежені - учням пропонується ввести правильну відповідь на запитання або ж вибрати з варіантів відповіді єдино вірну. Перевага GetAClass - це можливість для вчителя задавати домашні завдання і стежити за освітніми результатами учнів в особистому кабінеті.

Nachalka.seminfo.ru

Кому корисний: батькам і вчителям початкових класів.

Що це таке: автори цього проекту - співробітники Московського інституту відкритої освіти. По суті, це величезний форум, за допомогою якого вчителі можуть задавати учням домашні завдання, надавати додаткові матеріали по тій чи іншій темі і спілкуватися між собою.

Як це працює: перше, що кидається в очі при відвідуванні сайту - це досить консервативний дизайн і не самий простий і зрозумілий інтерфейс. Однак незважаючи на ці недоліки ресурс користується великою популярністю у педагогів, школярів та їх батьків. Можливо, причина такої популярності криється в тому, що департаменти освіти настійно рекомендують вчителям користуватися сервісом.

Uchi.ru

Кому корисний: вчителям і учням початкових класів.

Що це таке: онлайн-платформа з вивчення математики для учнів 1-4 класів. Перше, що звертає на себе увагу крім приємного дизайну і симпатичних ілюстрацій - можливість не просто виконувати завдання і вирішувати завдання, а отримувати в процесі вирішення нові знання. Система автоматично «спілкується» з учнем, пропонуючи йому тільки ті завдання, до проходження яких він уже готовий. Якщо ж учень не справляється з рішенням, система підказує йому, що потрібно зробити, щоб отримати правильну відповідь.

Як це працює: передбачається 2 типи реєстрації в системі - для вчителів і для батьків. Вчителям і їх учням надається повністю безкоштовний доступ в денний час. Якщо у дитини з'являється бажання займатися з https://uchi.ru/ вечорами, батьки можуть придбати для неї доступ без тимчасових обмежень. Вартість сервісу від 95 до 250 рублів на місяць в залежності від тарифного плану. Після реєстрації вчитель або батько може надати дитині логін і пароль для входу в систему. Вони генеруються автоматично і легко запам'ятовуються учнями початкової школи, наприклад логін саша1211, пароль лада212. Причому якщо дитина введе ці дані, не переключивши клавіатуру на російську мову, вхід все одно буде здійснений.

Nachalkin.ru

Кому корисний: вчителям, а також учням початкових класів і середньої школи.

Що це таке: Творці сервісу називають своє дітище інтерактивною освітньою платформою з математики для учнів четвертого класу. Насправді це сайт, на якому в хаотичному порядку розміщені завдання зі шкільної програми. Інтерфейс «Началкіна» трохи сучасніший в порівнянні з «началкі» і «Мат-решка». Завдання розбиті на тематичні блоки, проте після вирішення всіх завдань в рамках однієї теми нічого не відбувається.

Як це працює: Інтерактивність сервісу обмежується можливістю вирішення завдань зі шкільного підручника в електронному вигляді. На сторінках із завданнями міститься текст завдання і поле для введення відповіді. Якщо дитина помиляється, на екрані з'являється великий червоний напис «Помилка!», Після чого здійснюється автоматичний перехід до наступного завдання. У разі правильної відповіді відбувається те ж саме, тільки без лякаючого червоного сигналу. Важлива перевага сервісу - це безкоштовний доступ до всіх завдань.

Yaklass.ru

Кому корисний: вчителям, а також учням початкових, середніх і старших класів.

Що це таке: платформа, яка містить велику кількість інтерактивних завдань з різних предметів для різних вікових груп. Всі вони також представляють собою передруковані тексти завдань з підручників. При цьому, на відміну від «Началкіна», в завданнях іноді зустрічаються зображення - наприклад в розділах з завданнями з геометрії.

Як це працює: платформа містить два типи завдань - з полем введення відповіді та з можливістю вибору правильної відповіді з декількох. Це не завжди виявляється зручно, тому що багато завдань вимагають декількох дій, робити які доводиться на папері. З плюсів «ЯКласса»: безкоштовний контент, наявність теоретичного блоку, який передує практичним вправам, і можливість потренуватися в здачі ЄДІ.

Ege.sdamgia.ru

Кому корисний: абітурієнтам.

Що це таке: ресурс повністю присвячений єдиному держіспиту. На даний момент - це найкраща платформа, яка допомагає випускникам російських шкіл підготуватися до здачі ЄДІ.

Як це працює: Велика кількість завдань і варіантів, можливість вчительського контролю за діями учнів і безкоштовний доступ дозволяють закрити очі на не дуже дружній інтерфейс і дизайн з 90-х.

Ege.yandex.ru

Кому корисний: абітурієнтам.

Що це таке: у порівнянні з «Вирішу ЄДІ» цей проект «Яндекса» реалізований слабкіше. Сервіс містить меншу за обсягом базу завдань і не передбачає можливість створення особистого кабінету вчителя, щоб відстежувати результати учнів.

Як це працює: продукт більше підходить для тих, хто ніколи не здавав ЄДІ і хотів би відчути себе в ролі сучасного учня старших класів.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 181)

Комментарии:

ВВЕРХ