Термінологія науки - система її наукових понять

0
1835

термінологіяВ цілому термінологія співвідноситься з системою наукових понять. Можна дати таке визначення термінології - це сукупність слів, найменувань та словосполучень, які використовуються для точного і однозначного позначення наукових термінів в системі понять даної науки, галузі техніки, виробництва. До речі, переглянути різноманітні терміни ви можете в онлайн-енциклопедії: http://fireman.club/inseklodepia/.

Терміни повинні володіти такими якостями, як: бути однозначними й точними.

Якщо більшості слів звичайної мови властива багатозначність (полісемія), то в термінологічних системах прагнуть до того, щоб одному слову або фразі відповідало тільки однин предмет або поняття. Якщо в загальнолітературному мові синоніми (слова з різним звучанням, але з однаковим або дуже близьким значенням) і омоніми (слова однакові за звучанням, але з різними значеннями) цілком звичайне, нормальне явище, то в термінології від синонімів і омонімів намагаються позбутися.

Термінологія, на відміну від інших пластів словника, в значній мірі є предметом постійного систематичного регулювання. На різних рівнях: галузевих (спеціальні комісії міністерств і відомств), державному та міжнародному - проводиться велика робота з упорядкування, уніфікації і навіть стандартизації окремих галузевих систем термінів. У минулому (в СРСР) протягом багатьох років активно діяв Комітет науково-технічної термінології Академії наук СРСР, працювали спеціальні термінологічні комісії, існували номенклатурні комісії, які регламентують присвоєння назв предметів, об'єктів і систем.

Термінологія знаходиться в постійному русі: щось в ній відмирає, закінчується цикл життя термінів, понять, дефініцій. Вони виходять з ужитку, усуваються разом з віджилими свій вік, застарілими або ненауковими поняттями. Такими, наприклад, виявилися в історії науки терміни «хрематистика», «політична економія» і сотні інших. Багато «старих», давно відомих термінів, наприклад «економіка», наповнюються зовсім новим науковим змістом. Ця зміна в змісті поняття іноді стає дуже рельєфною, якщо зіставити етимологію слова, тобто його буквальне значення, закладене в слові на самому початку його появи в мові, з сучасним розумінням.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 204)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ