Сурмалян Арутюн Арменакович: Біографія

0
1587

Арутюн Арменакович Сурмалян

Арутюн Арменакович Сурмалян - це успішний ростовський бізнесмен, громадський діяч, меценат, депутат Законодавчих зборів, член Громадської палати Ростовської області. Народився він у 1970 році в Грузинської АРСР. Одружений, має 3 дітей.

Кар'єра і бізнес

У 1991 році Сурмалян Арутюн закінчив Ростовський інститут народного господарства. У РІНХ він навчався за програмою бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності. Надалі Сурмалян став ще й кандидатом економічних наук. Тим не менш, він вирішив зосередитися на практичній частині, а не науці. Так, Сурмалян заснував групу компаній «Сокіл» і очолив будівельну фірму ТОВ «Галактика». Його компанії досягли великих успіхів у своїй діяльності. «Галактика» вважається одним з найбільших і самих надійних забудовників Ростовської області.

Забудовник реалізував кілька великих проектів в регіоні. Наприклад, на місці колишнього радянського кінотеатру «Сокіл» з'явився великий торгово-розважальний центр з магазинами, кінотеатром і т. д. Крім того, «Галактика» побудувала в Ростові готель «Севан Плаза», а також цілий ряд торгової-розважальних комплексів.

У той же час компанія будує і житлові будинки. Так, підприємство Сурмаляна звело житловий будинок для ошуканих пайовиків Ростовської області. Завдяки цьому більше сотні ошуканих пайовиків отримали нові квартири, а десятки постраждалих - компенсації.

Примітно, що в 2016 році «Галактику» назвали найкращим забудовником регіону. Престижну нагороду компанія отримала в номінації «Якісна житлова забудова».

Благодійність і громадська діяльність

Арутюн Арменакович Сурмалян надає фінансову підтримку незахищеним верствам населення. Він виступив ініціатором відкриття пункту збору гуманітарної допомоги для вимушених переселенців з України. Також він збирає гуманітарну допомогу, що надходить нужденним до "західного сусіда".

Компанія Сурмаляна вже довгі роки допомагає комітету ветеранів війни і праці. Велика увага приділяється підтримці та розвитку спорту. Так, група компаній «Сокіл» є партнером ФК «Ростов» та спонсорує ФК «Урарту». Фінансову підтримку отримує і молодіжна волейбольна команда. Крім того, за сприяння бізнесмена в Ростові-на-Дону були проведені турніри з греко-римської боротьби.

З 2011 року Сурмалян є депутатом Законодавчих зборів Ростовської області, членом Громадської палати. Також Арутюн Арменакович очолює Опікунську раду громадської організації «Нахічеванська-на-Дону вірменська громада». Ця організація займається зміцненням культурних і економічних зв'язків Ростовської області і Республіки Вірменія. Арутюн Арменакович тричі зустрічав президента Вірменії на донський землі. У 2005 році в Єревані був відкритий Меморіальний комплекс, який увічнив подвиги козаків, загиблих у Вірменії під час російсько-турецьких і російсько-перських воєн. Ключову роль у створенні Меморіалу зіграв саме Сурмалян. Також в 2005 році Єреван і Ростов-на-Дону стали містами побратимами.

Арутюн Сурмалян також очолює Опікунську рада організації вірменських церков в Ростовській області. У той же час він не обмежується національними рамками. Так, він сприяв відновленню і реконструкції православного храму Покрова Богородиці в Єревані.

Сурмалян отримав почесні грамоти та листи подяки від губернатора Ростовської області і мера Ростова-на-Дону. Також він був удостоєний міжнародних нагород і премій. А за вказівкою президента Вірменії йому вручили медалі «Мовсеса Хоренаци» та «Драстамат Канаян».

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 192)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ