Відновлення Windows XP без втрати даних

0
2163

Windows XPЗбої, що призводять до порушення працездатності Windows XP - це досить поширене явище, і кожен користувач ПК рано чи пізно з ними стикається. Але не всі знають, що більшість таких проблем можна вирішити без перевстановлення системи - за допомогою засобів відновлення, якими Microsoft забезпечила свій продукт. У Windows XP їх кілька, і вони дозволяють відновити практично все, що може бути пошкоджено: системні файли, завантажувачі, реєстр, настройки і т. д.

Деякі з механізмів відновлення вбудовані в саму систему, інші доступні з зовнішніх носіїв. Завдяки їм у нас є можливість впоратися з наслідками навіть самого серйозного збою, коли система настільки пошкоджена, що не може завантажитися. Далі ми розглянемо, які засоби відновлення Windows XP доступні користувачеві і коли їх слід застосовувати.

Остання відома вдала конфігурація

Це самий простий і швидкий спосіб відновлення Windows після збою. Система фіксує в реєстрі кожен вдалий запуск, і в разі проблем здатна завантажитися в тій конфігурації, яка була при її попередньому старті.

Щоб скористатися цим засобом, необхідно потрапити в меню додаткових варіантів завантаження. Для цього перед стартом Windows натисніть і утримуйте клавішу F8. З меню виберіть пункт «Завантаження останньої вдалої конфігурації (з працездатними параметрами)».

Засіб відновлення системи (System Restore)

Відновлення системи - це «подушка безпеки», що дозволяє одним кліком миші повернути Windows XP до стану, що передує неполадці. Засіб заснований на функції «захист системи», яка періодично створює точки відновлення - своєрідні «фотографії», де зберігаються копії реєстру та інша інформація про Віндовс на поточний момент. «Відкат» на таку точку скасовує всі зміни, які проводилися на комп'ютері після її створення. Призначені для користувача файли при цьому не зачіпаються.

Щоб скористатися цією можливістю, необхідно включити захист системи і виділити місце на диску для зберігання контрольних точок відновлення.

Відкрийте меню «Пуск» і запустіть «Панель управління». Виберіть опцію «Система». У «Властивості системи» перейдіть на вкладку « Відновлення системи» і переконайтеся, що воно не відключене.

Запустити засіб відновлення можна двома способами:

  1. Через провідник Windows. Відкрийте «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Службові» - « Відновлення системи»;
  2. Через програми «Виконати». Натисніть комбінацію клавіш « Windows» і «R», в рядок «Відкрити» впишіть команду: rstrui і натисніть ОК;

У головному вікні програми виберіть потрібну дію:

  • Виконати відновлення системи і як варіант - створити контрольну точку;
  • Далі буде запропоновано вибрати дату відновлення;
  • Підтвердити вибір і дочекатися закінчення роботи програми.

Стан Windows XP буде повернуто до дати створення обраної контрольної точки.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 183)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ