5 порад, як знайти хорошого репетитора

0
1680

репетитор

Вибрати репетитора для своєї дитини завжди буває непросто. Або він здається вам дуже кваліфікованим, але дорогим. Або грошей бере мало, але вас бентежить, що він ще студент і сам вчиться - різноманітних сумнівів може бути маса. Як найкраще підібрати саме того репетитора, який підійде під ваші запити і можливості, розповідає редактор сайту http://repetissimo.ru, на якому ви можете знайти собі репетитора у всіх містах РФ.

Чітко сформулюйте мету занять

Щоб знайти хорошого репетитора, потрібно чітко розуміти, чого ви хочете домогтися. «Підтягти знання» - погана мета, тому що в цьому полягає робота будь-якого репетитора. «Підвищити оцінку в школі з трійки до четвірки» - теж не дуже хороша мета, особливо в 9-11 класах, тому що вона не несе в собі великої практичної цінності. Оцінки в школі - просто один із способів перевірки знань. Вони можуть бути проміжним результатом, але не метою. «Підготуватися до ОДЕ / ЄДІ» також не підходить - незрозуміло який потрібен результат і який поточний рівень. Як потрібно ставити цілі?

Припустимо, ви хотіли б вступити на бюджет в певний ВУЗ на певний факультет в цьому навчальному році. Хотіли б не виходячи з поточних балів, а в ідеальній ситуації, якщо б ви могли вибрати абсолютно будь-яке місце і піти саме туди. Наприклад, для цього кожен ЄДІ треба написати в середньому на 85 балів. Зараз пробний ЄДІ з математики дитина пише приблизно на 70 балів. Значить, кінцева мета - вступити на бюджет в певний ВУЗ, а мета занять - підготуватися до ЄДІ з математики на 85 балів і вище з поточних 70 балів за період з січня по травень цього року. Відповідно, потрібно шукати репетитора, який найкращим чином підходить для цієї конкретної мети, а не просто « хорошого викладача з математики».

Витратьте час на попередній аналіз

Ви, звичайно, можете вбити в пошуковик «репетитор по...», перейти по першому ж посиланню і залишити там заявку. З вами навіть оперативно зв'яжуться і підберуть викладача. Але в цьому випадку ви не зможете зрозуміти, наскільки це репетитор хороший, чи адекватні у нього умови і так далі. Вам просто буде ні з чим порівняти. Тому варто провести невеликий аналіз ринку:

  • Поговоріть із знайомими батьками, які наймали репетитора, і попросіть дитину розпитати друзів і однокласників. Можливо, вам порадять когось, хто вже добре себе зарекомендував;
  • Вивчіть як мінімум 5-10 різних сайтів, які пропонують послуги репетиторів. Подивіться анкети, почитайте принципи підбору викладачів;
  • Пошукайте інформацію на форумах, в блогах і соціальних мережах. Почитайте, як інші люди шукали репетиторів, як з ними взаємодіяли, який був результат.

Заявку на підбір репетитора варто залишати тільки після того, як ви виконали всі ці дії. Так ви зможете добре підготуватися до спілкування з викладачами, і шанси знайти того, хто вам потрібен, істотно зростуть.

Вивчайте відгуки, але не довіряйте їм повністю

У хорошого викладача, особливо якщо він довго викладає, повинні бути хороші відгуки. Але в той же час хороші відгуки не гарантують, що викладач підійде у вашому конкретному випадку. Кілька порад, як оцінювати відгуки викладачів:

  • Не розглядайте викладачів з великою кількістю поганих відгуків. У той же час 1-2 негативних відгуки на тлі великої кількості позитивних - це не страшно. У будь-якого викладача може бути ситуація, коли взаємодія з учнем або його батьками не склалося з якоїсь причини;
  • Відгуки на сайтах компаній, що підбирають репетиторів, як правило, реальні - більшість компаній дорожать своєю репутацією. Але якщо у репетитора свій сайт або акаунт у соціальних мережах, там за визначенням будуть тільки хороші відгуки, що може не відображати реальну ситуацію;
  • За відгуками можна зрозуміти, на чому спеціалізується викладач. Якщо вам потрібна підготовка до ОДЕ, а більша частина відгуків від студентів, які закрили сесію, - ймовірно, це не ваш варіант, навіть якщо всі відгуки позитивні.

Також можуть бути інші підтвердження кваліфікації викладачів. Деякі компанії, в тому числі наша, проводять попередній відбір всіх репетиторів або стверджують, що це роблять. В цьому випадку при спілкуванні зі співробітником компанії попросіть докладно розповісти про методику відбору - якщо вам не зможуть чітко відповісти, значить, це просто рекламний слоган.

Шукайте викладачів, які спеціалізуються на необхідній вам області

Як зрозуміти, що викладач спеціалізується на тому, що потрібно саме вам? Подивіться відгуки, до чого він готував учнів. І, головне, детально розпитайте при попередній телефонній розмові, на чому він спеціалізується, що найчастіше викладає, чого домагаються учні. Бажано це зробити до того, як ви розповісте мету занять, щоб викладач не зміг на ходу підігнати свою розповідь під ваш запит. Оптимальний варіант - це знайти викладача, який вже успішно готував учнів з такими ж цілями, як у вас. І бажано займається з такими учнями зараз.

Якщо репетитор - студент або недавній випускник, запитаєте також про його власні досягнення. Вони повинні бути не гірше того рівня, до якого він готує. Наприклад, якщо він сам не вигравав жодну олімпіаду, то навряд чи зможе добре підготувати до олімпіади учня.

Не переоцінюйте формальні регалії репетитора

Багато хто думає, що чим більше досвіду, всіляких звань і нагород у репетитора, тим краще. Але це не завжди так. Важливо розуміти, що в більшості випадків немає необхідності в знаменитому викладачеві. Якщо вам потрібно здати ЄДІ на 70-80 балів, не потрібно шукати професора і доктора наук, з цим цілком впорається хороший шкільний учитель або студент старших курсів з досвідом підготовки до ЄДІ. До того ж це буде значно дешевше.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 196)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ