Мистецтво читання: як читати швидко, а запамятовувати краще?

0
1706

читання«Я просто сиджу в своєму офісі і читаю книги», - саме так і ніяк інакше описує свій буденний день один з найуспішніших і найвпливовіших бізнесменів Уоррен Баффетт (Warren Buffett). Він просто сидить і читає. І радить усім дотримуватися цього простого і нехитрого розпорядку.

Погодьтеся, це досить корисна звичка. Але як прищепити собі цю звичку і не просто читати книги, а витягувати з них все корисне і цінне, знає далеко не кожен. Якщо ви встигаєте прочитати по кілька книг в місяць, але нічого з прочитаного не застосовуються - вважайте, що ви просто даремно витрачаєте свій час.

Як читати більше і встигати осмислювати все прочитане, запам'ятовувати і застосовувати в житті - ось предмет спору багатьох дослідників. Кожен з них вважає своїм обов'язком запропонувати свою унікальну методику, яка допоможе вам стати більш досконалим в цій справі. Однак, всі вони сходяться в одному - читання книг відкриває перед людьми безліч можливостей для зростання і досягнення успіху.

Як швидко ви читаєте?

Одна з найбільш очевидних відповідей на питання «Як встигати прочитувати більше?» - це навчитися читати швидше. Тема швидкочитання настільки популярна, що деякі компанії (такі як Staples, наприклад) застосовують її в своїй маркетинговій кампанії. До слова, вищезгадана Staples для просування електронних книг розробила і впровадила технологію, що дозволяє визначити вашу швидкість читання. На жаль, для російськомовної аудиторії текстів не передбачено.

Але Staples не просто надає відвідувачам сайту такий віджет: компанія збирає і аналізує отримані дані. Згідно з цими даними, 300 слів за хвилину - середній показник дорослої людини.

Середня швидкість читання по групах:

  • учні початкової школи, 8-9 років (Third-grade students) - 150 слів за хвилину;
  • учні середньої школи, 13-14 років (Eight grade students) - 250 сл .;
  • студенти коледжів і ВНЗ - 450 сл;
  • топ-менеджери - 575 сл .;
  • професор університету - 675 сл .;
  • майстер швидкочитання - 1500 сл.

Однак, чи допоможе вам швидкочитання прочитувати більше? Чи правильний це шлях і виправданий він? Не завжди. У процесі читання книг найважливішим залишається розуміння прочитаного. Ні для кого не секрет, що люди, які спритно управляються з півтора тисячами слів хвилину, насправді, мало що запам'ятовують з тексту, практично нічого не осмислюючи. Тому, якщо ваша швидкість читання знаходиться на середньому рівні, не сумуйте. Поступово нарощуйте швидкість, але без шкоди для розуміння. Тільки в цьому випадку ви зможете намацати вірний шлях до того, щоб встигати прочитувати більше.

Як багато ви читаєте?

Хтось читає швидко, а хтось читає багато. Ви здивуєтеся, але не всі люди намагаються заощадити час на своє улюблене заняття. В цьому випадку швидкочитання - зовсім не варіант. Насправді, в даній ситуації питання «Як читати багато?» Відпадає саме собою: якщо людина любить читати, вона присвятить цьому досить багато часу.

Згідно з результатами дослідження аналітичної компанії «The Pew Research Center», дорослі люди в США за рік в середньому прочитують 17 книг. А скільки книг за рік зазвичай прочитуєте ви?

Ключове слово тут «середній». Є люди, які прочитують набагато більше 17 книг на рік. Є й ті, хто не читає їх зовсім (таких - 19 %, а згідно з останніми даними за 2013 рік - 28 % американців). Що це означає? Це означає, що якщо ви почнете читати більше, ви будете на голову вище однієї третини населення США.

Висновки

Запам'ятайте головне правило: книги можна читати, книги потрібно вивчати. У книгах потрібно бачити інвестиції у власну освіту, а отже - і в власний успіх. Повальне захоплення техніками, що дозволяють збільшувати швидкість читання, які ми можемо спостерігати сьогодні, на перший погляд, здається рятівним, але і від них не буде ніякого толку, якщо прочитати не буде осмислено і використано. Вчіться правильно читати, і ви обов'язково досягнете відмінних результатів.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 193)

Комментарии:

ВВЕРХ