Системний програміст: особливості професії

0
2319

Системний програмістБудь-який комп'ютер - це комплекс апаратів і програм, що взаємодіють один з одним завдяки єдиній програмній системі. Системний програміст є розробником програмних комплексів та ОС, які забезпечують злагоджену роботу усіх компонентів ПК.

Наприклад, текстові редактори, що дозволяють нам набирати тексти на комп'ютері, розробляють прикладники. А програма дефрагментації жорсткого диска - це вже завдання програміста-системщика, тому що подібна програма забезпечує взаємодію програм і так званого заліза. Це не означає, що системний програміст не може розробити прикладну програму. Але він мислить комплексно.

Системне програмування (програмування систем) - це, по суті, інженерна діяльність, хоча вона і не пов'язана з матеріальним світом в такій мірі, як це буває в традиційній інженерній справі. Крім розробки програмних модулів і їх інтеграцією, програміст-системник займається адаптацією і модифікацією програмних продуктів під конкретну систему, виходячи з її логіки і завдань. Він може займатися розробкою баз даних і їх адмініструванням.

Професіонали в області системного програмування вельми затребувані на ринку праці. Це пов'язано з тим, що і в науці, і в промисловості, і в фінансовому секторі, і в медицині, і навіть в освіті розвиваються автоматизація та комп'ютеризація всіх робочих процесів.

Програмування комп'ютерних систем

Це спеціальність з дуже широкими можливостями. Програміст-системник може продовжити навчання і отримати диплом про вищу освіту в галузі прикладної інформатики, автоматизації технології промислових процесів, інноватики та ін. До речі, в Алмати отримати данну спеціальність ви можете в КБТУ: http://www.kbtu.kz/ru/fit. До мінусів професії можна віднести те, що вона сидяча, а іноді і рутинна, незважаючи на творче начало.

Робоче місце

Системний програміст може працювати в компаніях, які створюють або використовують інформаційні технології.

Важливі якості

Професія системний програміст передбачає схильність до точних наук і техніки, хорошу пам'ять (в тому числі оперативну), посидючість, вміння концентрувати і переключати увагу, відповідальність, самоорганізованість.

Знання та навички

Спеціаліст з програмування систем повинен вміти за допомогою математичних методів розробляти алгоритми програм для вирішення поставлених завдань і самостійно писати ці програми, модифікувати і адаптувати готові програми до конкретної системи, забезпечувати оптимальне застосування прикладних програм, створювати бази даних і т. д. Він повинен володіти технологією і системного, і прикладного програмування, знати технології захисту баз даних.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 196)

Комментарии:

ВВЕРХ