Чому з грудей може йти кров?

0
4861

кров з грудейВиділення з молочних залоз у жінок які не годують, зазвичай завжди є ознакою патологічного процесу, що розвивається в грудях і повинні завжди насторожувати жінку! У разі якщо вони темно-жовті, коричневі, зеленуваті і особливо кров'янисті, то це явний і, причому невідкладний привід щоб звернутися до мамолога.

Виділення з грудей можуть свідчити, що безпосередньо в тканині молочної залози з'явилася і розвивається хвороба. Щоб виявити причину, а також призначити грамотне лікування слід обов'язково пройти кваліфіковану діагностику. Лікарі по мамології виділяють кілька захворювань здатних спричиняти кров'яні виділення. Більш детально про ці захворювання читайте на сайті: www.breastcancer-spb.ru. Найбільш небезпечними з них вважаються внутрішньопротокові папіломи і рак грудей!!!

Внутрішньопротокові папіломи - кров'янисті виділення

Внутрішньопротокові папіломи (цистаденопапілломи, папілярна цистаденома) - це доброякісні сосочковидні нарости, які утворюються з епітелію проток грудей (тобто молочної залози). Як правило, внутрішньопротокова папілома формується в молочному протоці поблизу від соска. Виділення з грудей при даній патології зазвичай носять рясний і постійний характер, і часто мають кров'янистий колір і густу консистенцію. Макроскопічно внутрішньопротокова папілома грудей нагадує кістозне утворення.

Внутрішньопротокова папілома - це воістину «біда» всіх жінок, причому будь-якого віку, так як вона може розвинутися як в пубертатному періоді, так і в період постменопаузи. Основною причиною розвитку внутрішньопротокової папіломи в даний час вважається порушення гормонального фону. Тому в групу ризику в переважній більшості входять жінки з різними гормональними патологіями, наприклад, такими як:

  • ожиріння;
  • захворювання щитовидної залози;
  • цукровий діабет;
  • дисфункція яєчників;
  • оофорити;
  • аднексити;
  • неодноразові аборти;
  • стреси;
  • і т. д.

Таким жінкам на своє здоров'я слід звертати особливо пильну увагу. Також до групи ризику по розвитку цієї патології молочної залози входять жінки які родили, палять, п'ють (алкоголь).

Папіломи легко травмуються і при цьому виділяється кров'яниста рідина, потрапляє, як правило, в вивідні протоки, тим самим виділяючись з соска назовні. В області пухлини також можливі некрози і крововиливи. Перетворенню у злоякіні пухлини найчастіше піддаються множинні внутрішньопротокові папіломи грудей.

У жінок, які страждають внутрішньопротоковою папіломою молочної залози часто простежується спадкова історія пухлинних вражень МЗ доброякісної або злоякісної природи.

Промацати папілому вдається тільки в тому випадку, якщо вона розташовується в основному протоці. При пальпації в районі ареоли відчувається округлий вузол, який має еластичну консистенцію, при натисканні злегка болючий. Здавлювання вузлика супроводжується кров'яним виділенням з соска і зменшенням пухлини. При формуванні повторного запалення пухлиноподібні вузол ущільнюється і розвивається набряк навколишніх тканин.

Рак грудей - кров'янисті виділення

Найбільш грізним і страшним захворюванням, проявами якого можуть служити кров'янисті виділення, звичайно ж, є рак молочної залози. Але далеко не всі злоякісні пухлини здатні давати прояви у вигляді кров'яних виділень, проте потрібно пам'ятати, що внутріпротокововая пухлина або інвазивний рак здатні давати подібні симптоми.

Одна з форм раку грудей - Рак Педжета (аденома соска), яка часто супроводжується кров'яними виділеннями з соска. Разом з цим симптомом, жінка може так само відчувати свербіж в районі ареоли, зміну форми соска, почервоніння або потемніння соска і відповідно ареоли. Сосок може втягнутися всередину грудей, а шкіра навколо ареоли почати лущитися.

Поява кров'яних виділень в не залежності від того з однієї або обох молочних залоз - є надзвичайно тривожним сигналом, коли візит до лікаря-мамолога ні в якому разі не можна відкладати!!!

Діагностика кров'яних виділень з грудей

Якщо у жінки з'явилися кров'янисті виділення з молочної залози, то 1-ше що вона повинна зробити - це «стрімголов» бігти до мамолога.

Клінічний огляд, а також збір анамнезу дадуть лікаря можливість попередньо встановити діагноз: Чому з грудей йде кров? Яка кількість кров'яних виділень? Виділення з 1-ої або 2-х молочних залоз? Чи турбують інші симптоми (головний біль, біль в грудях, підвищення температури та ін.)? Кров'янисті виділення з'являються мимовільно або при натисканні на груди? Чи була в минулому травма молочної залози?

Додатковими методами дослідження є - загально-клінічний аналіз крові і сечі, дослідження гормонального статусу, УЗД молочних залоз, мамографія, Дуктограма або МРТ грудей. При перших підозрах на внутрішньопротокову папілому або рак молочної залози проводять цитологічне дослідження з сосків.

Кров'янисті виділення з грудей, не свідчать однозначно, що розвивається папілома або рак, але в будь-якому випадку це є вкрай тривожним приводом для занепокоєння. Так як кров'янисті виділення є симптомом не менш небезпечних захворювань молочної залози. Тому жінки повинні стабільно проходити огляди і діагностику!!!

ПАМ'ЯТАЙТЕ - своєчасне звернення до лікаря - врятує вам життя! Діагностика і консультація проводяться тільки на прийомі у лікаря в клініці. Заочна постановка діагнозу по телефону або електронною поштою не проводяться.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 153)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ