Як рух Землі впливає на погоду, припливи і відливи?

0
1392

что влияет на погодуПогода на завтра - що може бути актуальніше для кожного з нас. Ми можемо без особливої ​​уваги прослухати програму новин, але як тільки починають передавати прогноз погоди, ми кидаємо всі справи і вслухається в кожне слово телеведучого, намагаючись запам'ятати, яка завтра очікується температура, якою буде швидкість вітру, і чи будуть опади. Споживачами прогнозів погоди є мільярди людей самих різних професій: агрономи, шофери, геологи, льотчики, моряки, будівельники, альпіністи.

Прогнози погоди у нашому житті

Прогнози погоди міцно увійшли в життя, як городян, так і сільських жителів. Ми звикли жити по науці. Але ... сучасні довгострокові прогнози справджуються на 55-60 відсотків, іншими словами, з кожних десяти прогнозів чотири виявляються неправильними. Теоретична межа передбачуваності погоди становить 7-10 днів, не більше. Деякі метеорологи стверджують, що абсолютно точно можна передбачити погоду лише на одну добу в радіусі до 200 км.

Вчені вважають, що безпомилкове прогнозування ще довгі роки не буде підвладне науці, так як для абсолютно точного передбачення, навіть на добу вперед, необхідно зібрати і проаналізувати дані з кожного квадратного кілометра земної поверхні. Крім цього, дуже часто прогнози виявляються неточними, так як синоптиками враховуються не всі фактори, що викликають зміни в погоді. Одним з таких неврахованих факторів є те, що необхідно знати таку закономірність погодних змін як її зв'язок з особливостями руху Землі по її орбіті навколо Сонця. Зроблено відкриття, яке доводить, що протягом місяця швидкість руху Землі по орбіті змінюється двічі: вона то збільшується, то зменшується, що, в свою чергу, тягне за собою формування циклонів.

Коли відбувається формування циклонів

Атмосферний тиск зростає або падає, формуються сильні потоки з холодним або теплим повітрям, часто тепла погода несподівано переривається холодним циклоном, на зміну затишшя приходить поривчастий вітер, який в свою чергу приносить дощі або снігопади, після чого відбувається похолодання, сильні морози. Насправді нічого несподіваного не відбувається. Це пов'язано з тим, що у Землі швидкість руху по орбіті навколо Сонця нерівномірна, в першому випадку вона збільшується, у другому - зменшується, так повторюється кожного місяця. Можна з точністю прорахувати це явище. Коли швидкість руху Землі по орбіті навколо Сонця збільшується або зменшується, тоді має місце формування циклонів і антициклонів.

Які горизонти в науці відкриває ця нова закономірність, і що можна пояснити з її допомогою?

  • Протягом місяця Місяць робить один оборот навколо Землі, а Земля здійснює один оберт навколо своєї малої орбіті. Між Місяцем і Землею існує сила тяжіння, під дією якої на ділянці між Землею і Місяцем відбуваються приливи, і на протилежному боці теж відбуваються приливи, але вже через дію відцентрових сил. Відцентрові сили виникають тому, що Земля обертається навколо центру рівноваги, який знаходиться між Землею і Місяцем, а конкретно, в середині малої орбіти. Відбувається розтягнення оболонки Землі під дією двох сил: з одного боку впливає сила тяжіння Місяця, а з іншого боку - відцентрова сила. Цей фактор є доказом існування малої орбіти Землі. Через те, що у Землі існує мала орбіта, її рух навколо Сонця відбувається не по рівній, а по хвилястій траєкторії.
  • Є й інший фактор, який грає важливу роль у формуванні припливів і відливів, а саме: зміна швидкості Землі і Місяця двічі на місяць. У Землі постійно змінюється кінетична енергія (швидкість) протягом місяця, внаслідок цього сила припливів і відливів буває різна. Протягом місяця, коли кінетична енергія Землі росте, відповідно зростає і висота припливів (нагадаємо, що швидкість протягом половини місяця зростає на 9400 км. І в наступні півмісяця падає на 9400 км). Коли у Землі найбільша швидкість, тоді відбуваються найбільші припливи, а коли швидкість найнижча, тоді бувають найменші припливи. Відомо, що висота припливів змінюється протягом місяця, а це є доказом того, що швидкість Землі змінюється протягом місяця. Крім циклічності в межах одного місяця можна говорити про річну циклічність: взимку швидкість Землі більше, ніж влітку. Взимку спостерігаються найбільші припливи, це доводить те, що в цю пору року у Землі найбільша швидкість.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 99)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ