Ефективні способи вивчення англійської мови

0
1734

англійська моваСьогодні знання англійської мови стало нормою життя: зі знанням іноземної мови легше знайти роботу, отримати просування по службі, нарешті, ви просто відчуваєте себе рівним серед рівних, відпочиваючи за кордоном. Таким чином, попит на вивчення мови великий, а раз є попит - є і пропозиція. Сьогодні є безліч всіляких курси та тренінги (наприклад, в Москві тренінг англійської мови ви можете пройти в мовному центрі «Свобода Слова»: www.lingvo-svoboda.ru/trainings/8day-may/), але чи всі вони дійсно ефективні? На жаль, багато, з тих хто вивчають мову, неусвідомлено на перше місце ставлять сам процес вивчення, а не результат: зручно думати, що раз я ходжу на курси, то попереду мене чекає прекрасна кар'єра. Але, на жаль, роботодавцям потрібні не учні курсів і навіть не ті хто їх закінчив. Роботодавцям потрібні люди, які володіють англійською мовою. Чи багато хто з нас може похвалитися, що, закінчивши черговий ступінь, відчуває себе вільно, спілкуючись іноземною мовою зі своїм керівником? Ах, якби все було так просто...

Тому сьогодні з усією відповідальністю як людина, яка освоїла 4 іноземні мови, заявляю, що навіть хороші курси - це не най ефективніший метод. Поясню свою думку: уявіть, скільки часу ви витрачаєте на дорогу на курси, потім назад додому, і скільки чистого часу ви дійсно практикуєте там іноземну мову. Б'юся об заклад, що ви там навіть 10 хвилин не говорите, в основному вам доводиться слухати викладача і кострубаті пропозиції однокурсників. І заради цього ви жертвуєте не тільки грошима, а й найдорожчим, що у вас є - часом. Зараз, звичайно, багато хто почне мені заперечувати, що є і хороші курси. Я не сперечаюся, одні курси іншим не рівня, я лише кажу про непорівнянність витрат ваших сил і часу з кінцевим результатом. Все те, що ви освоюєте на курсах за один щабель, можна освоїти набагато швидше! І я розповім вам, як.

Вивчаємо англійську мову самостійно

Нехай вас це не шокує, але починати вивчати іноземну мову краще самостійно. Це тим більш вірно, якщо взяти до уваги щей й той факт, що зі школи практично у кожного з нас залишилися якісь спогади і загальне уявлення про мову. Звичайно, якщо ви не володієте яскраво вираженими мовними здібностями, краще не починати самостійно вивчення, наприклад, арабської або китайської, але логіку англійської мови ми цілком можемо освоїти.

Якщо так склалося, що ви ніколи раніше не вивчали англійську, або ви значно краще володієте іншою іноземною мовою, то цілком може бути, що вам буде складно перебудуватися, в такому випадку самостійне вивчення - це не ваш метод. Але альтернатива у вас є, правда, про неї трохи пізніше.

Навчальній посібник

Якщо ви вирішили займатися самостійно, дуже важливо правильно собі обрати навчальний посібник:

  • Аудіо та відео. Першою та обов'язковою умовою є наявність відео або аудіо матеріалів, причому записи повинні бути зроблені носієм мови. Це дозволить з самого початку налаштувати вухо на англійську мову;
  • Радіо. Додатково обов'язково слухайте радіо англійською. Навіть якщо поки ви відчуваєте лише окремі слова, важливо, щоб ваш мозок був привчений до англійської мови;
  • Skype. Ідеальним варіантом стане спілкування з носієм мови по Skype, сучасні технології дозволяють нам не виходячи з дому зануритися в живу англійську мову, і не просто базікати з англійцями чи французами, а цілеспрямовано займатися з репетитором. Згодом, коли словниковий запас стане ширшим, ви зрозумієте важливість цієї поради;
  • Вправи. Зверніть увагу на наявність вправ в навчальному посібнику. Якщо їх недостатньо, то ви не зможете повністю освоїти матеріал. Це той випадок, коли кількість не менш важлива, ніж якість. Тільки після виконання великої кількості вправ, матеріал що відпрацьовується стане частиною вашого активного знання, тобто ви не будете болісно напружуватися, згадуючи правила і конструкції, правильний варіант буде вилітати у вас автоматично. Значна частина вправ повинна мати ключі: вони не дозволять вам збитися зі шляху і не пропустять в вашу базу активних знань помилкові конструкції;
  • Лексика. Вибираючи навчальний посібник, зверніть увагу на актуальність використовуваної там лексики. Якщо вам дійсно важливо освоїти назви всіх професій, включаючи, наприклад: орнітолога, оббивальника меблів і т. п., то ви, звичайно, можете вибрати посібник з такими тематичними списками. Але в більшості випадків краще орієнтуватися на матеріали, де освоєння лексики підноситься в прив'язці до життєвих ситуацій: обід в ресторані, бронювання готелю і т. п.

Живе спілкування

З самого початку вивчення мови не нехтуйте живим спілкуванням. Ходіть в музеї і ненав'язливо пристроюйтеся до англомовних груп з гідом, дізнайтеся, які є мовні клуби в вашому місті і т. д.

Репетитор

Якщо ж англійська мова для вас щось зовсім нове і абсолютно незнайоме, то в цьому випадку краще займатися з репетитором. Заняття з приватним викладачем підходять абсолютно всім, в тому числі і тим, хто вже досяг певного рівня і хоче його підняти ще вище. Такий спосіб вивчення мови, звичайно, трохи дорожчий, ніж на курсах, але він того вартий. Найголовніше - ви самі будете багато говорити, а досвідчений наставник буде вас коригувати. Вам не доведеться витрачати час на дорогу, організаційні моменти і прослуховування чужих помилок. Чи займаєтеся ви з репетитором або самостійно, важливо не робити великих перерв у вивченні. Краще кожен день займатися по 40 хвилин, ніж чотири години раз на тиждень. Якщо відчуваєте, що сьогодні не ваш день, що ви дуже втомилися, то хоча б просто перечитайте попередній матеріал.

Поїздка в країну мови

Пізніше, коли ви помітите, що вже можете розуміти іноземну мову, можна задуматися про поїздку в країну де розмовляють мовою яку ви вивчаєте, тим більше що сьогодні організувати собі таке навчання зовсім нескладно. Знаходження в країні мови корисно при будь-якому мовному рівні, але найбільшого ефекту ви досягнете, якщо поїдете в країну, вже вміючи щось сказати. Їхати заради того, щоб навчитися говорити «Мене звуть Сашко. Мені 20 років - невиправдано дорого, цьому можна навчитися і без виїзду за кордон.

Читайте і ще раз читайте

І, нарешті, остання порада вивчають іноземну мову: багато читайте (англійською мовою, звичайно). Не обов'язково вибирати собі складні тексти, не потрібно починати з Діккенса в оригіналі. Але і від адаптованих текстів краще від мовитися. Виберіть собі те, що вам цікаво, і де вам не доведеться за кожним словом лазити в словник. Тоді і читання буде в задоволення, і рівень мови непомітно підніметься.

Відео: "Англійський розмовник. Повсякденні слова і фрази"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 195)

Комментарии:

ВВЕРХ