Дні, коли можна завагітніти: розраховуємо час циклу

0
2499

дні коли можна завагітніти

Є гарне прислів'я «Бог грає людиною, а людина грає на трубі». Воно особливо підходить до процесу народження дітей. У жіночому суспільстві існують дві категорії дівчат:

 • Ті, які хочуть народити малюка і задають гінекологам питання в які дні можна завагітніти?
 • І ті, які не хочуть або не готові стати матерями і з жахом думають, коли можна завагітніти?

В данній статті ми поговоримо про дні, коли є найбільші шанси завагітніти і розповість нам про це Костюк А. Е. - редактор жіночого журналу: ladyvenus.ru.

У які дні вірогідність зачаття максимальна?

Кожна думка має право на існування. Щоб чітко уявити про що піде мова потрібно звернутися до підручника анатомії та фізіології людини за 9-й клас школи. Цього достатньо. В організмі жінки репродуктивного періоду відбувається ряд змін. Першу половину циклу відбувається дозрівання яйцеклітини, порожнина матки нарощує ендометрій - організм активно готується до вагітності. На 12-14 день циклу відбувається викид яйцеклітини з яєчника. Здавалося б, чоловіка за шкірку і вперед! Але не все так просто!

У який період можна завагітніти після виходу яйцеклітини?

Жіноча статева клітина живе дуже мало - всього 12 годин. При несприятливих умовах і того менше. Якщо запліднення не відбулося, на 15-й день циклу починається підготовка до менструації - видалення з організму незатребуваних клітин ендометрію. В ідеалі на 28-й день циклу настає щомісячна кровотеча. Здавалося б, все ясно і зрозуміло - потрібно бути обережним на 12-14 день, а в інші дні завагітніти не можна. Це не вірно! Якби все було так просто, то не було б незапланованих вагітностей і так багато бездітних пар!

Безпечні дні циклу

Вирішили не обтяжувати себе або партнера запобіганням вагітності? Змушена вас розчарувати - безпечних днів не існує. Просто в деякі дні місяця шанси зачати високі, а в інші - низькі. Якщо у вас в планах немає місця дитині, щоб не поставити собі питання, в які дні можна завагітніти обов'язково використовуйте контрацептиви.

Методика розрахунку періоду, в якому не можна зачати малюка

Для коректного розрахунку безпечних днів циклу потрібно мати:

 • календар приходу місячних мінімум за півроку;
 • регулярний менструальний цикл.

Точність і регулярність початку циклу вкрай важлива! Якщо місячні приходять хаотично і коли їм захочеться, розрахувати в які дні можна завагітніти не можна.

 1. Отже, беремо в руки календар, вибираємо найдовший і найкоротший менструальний цикл;
 2. Далі - віднімаємо з меншого циклу число 18. Наприклад: 25 - 18 = 7. Із 7 дня циклу починаються небезпечні дні;
 3. Потім працюємо з найдовшим тимчасовим відрізком, віднімаємо число 11. Наприклад: 31 - 11 = 20 день циклу;
 4. Разом, з 7 по 20 - це дні коли можна завагітніти.

Отже, отримуємо 13 потенційно небезпечних днів. Якщо подивитися на ідеальний цикл - в 28 днів, то є всього 15 з них, коли можна завагітніти.

Передменструальні страждання - оберігатися чи ні?

Якщо потенційно небезпечні дні пройшли, то можна не замислюватися про контрацепцію? Не можна сказати, що завагітніти можна, але вірогідність зачаття дійсно дуже низька. Перед початком менструації змінюється гормональний фон, відбувається відторгнення ендометрію. Тому навіть при повторному виході яйцеклітини з яєчника вагітність навряд чи настане. Але в будь-якому правилі є винятки - особливо живучі сперматозоїди, гормональний збій, організм вирішив розмножуватися - і, будь ласка, через 9 місяців отримаємо кричучий результат.

Чи можлива вагітність після менструації?

Чомусь у жіночій свідомості міцно закріпилася відповідь - ні, завагітніти в цей період не можна. Лікарі-гінекологи здивовано знизують плечима. Їх досвід і знання говорять про зворотне.

Через який час можна завагітніти?

Практично відразу ж, але повинні співпасти певні умови:

 • Якісні і живучі сперматозоїди у партнера. Сиділи, як партизани, чекаючи зручного моменту;
 • Стався позаплановий викид яйцеклітини у жінки. Це відбувається при: гормональних збоях, стресах, зміні клімату, зміщенні овуляції.

Так що, календар в цій ситуації не помічник. Організм і випадок вирішили, що день сприятливий для зачаття - і через місяць можна побачити дві смужки на тесті.

Овуляція - методика розрахунку

Овуляція - це викид дозрілої яйцеклітини з яєчника. У ці дні вірогідність зачаття дуже висока. Як розрахувати небезпечні дні? Вам потрібно:

 • Виміряти базальну температуру. Для точних розрахунків будуть потрібні: термометр, календар і мінімум місяць спостережень. Вимірювання проводять щодня, не встаючи з ліжка. Протягом місяця температура коливається від 36,5 - 36,8 градусів. Перед овуляцією температура підвищується до 37,2, а після цього різко знижується до нормальних значень;
 • Придбати дорогий тест на овуляцію;
 • Пройти УЗД-діагностику. Це також недешеве задоволення. Воно вимагає не тільки коштів, але й витраченого часу в кабінеті лікаря.

Далі все залежить від жінки. Якщо вагітність бажана, то вирахували день овуляції і вперед, вирішувати поставлені завдання. Якщо ж поява малюка не входить у плани, слід користуватися контрацептивами. Щоб не мучити себе питаннями небезпечний день чи ні, користуйтесь перевіреними засобами контрацепції: презервативами, таблетками або ін'єкціями. Тоді не доведеться приймати рішень, які можуть небажано позначитися на вашому фізичному і моральному здоров'ї.

Відео: "В які дні можна завагітніти?"

Источник: http://ladyvenus.ru/articles/zdorove-i-dolgoletie/beremennost/v-kakie-dni-mozhno-zaberemenet-v-kakie-nelzya.html

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 188)

Комментарии:

ВВЕРХ