Що таке драйвер?

0
3047

что такое драйвер Драйвер - це спеціальна програма, яка допомагає операційній системі комп'ютера визначити (знайти) пристрій, а також «вчить» як з ним працювати. Так як існує багато видів пристроїв і їх моделей, то і подібних програм теж дуже і дуже багато. Система комп'ютера може без сторонньої допомоги виконати більшість популярних завдань - і флешку відкрити, і папку створити, і скопіювати без проблем. Але ось з деяким обладнанням вона не завжди в змозі впоратися самостійно. А драйвер - це та програма, яка пояснює комп'ютерові, як правильно працювати з певною технікою. Також більше інформації ви можете дізнатися тут.

Що буде, якщо драйвера немає?

Наприклад, у мене є комп'ютер, і я ним давно і успішно користуюся. Але ось недавно вирішив купити до нього додаткове обладнання. Мова йде принтер, щоб можна було роздруковувати інформацію на папері. Купив я собі такий пристрій, приніс додому і підключив. Це було нескладно - там всього два дроти: один в розетку, а інший для з'єднання з комп'ютером. Закладаю в нього папір і натискаю на кнопку включення. Все працює - принтер готовий до друку. Залишилося тільки відкрити на комп'ютері файл, який потрібно вивести на папір і дати команду на друк. Я так і роблю: відкриваю набраний документ Word, натискаю на верхню кнопку зліва (Файл), вибираю пункт «Друк» і ще раз «Друк». З'являється невелике віконце, в якому натискаю на "OK".

По ідеї, мій принтер повинен захопити папір і роздрукувати документ. Але цього не відбувається. Взагалі нічого не відбувається! А справа в тому, що для роботи принтера в комп'ютер потрібно було встановити додаткову програму - драйвер. Не будь-яку, а спеціально розроблену для цієї моделі. Тобто, якщо у мене принтер називається Epson L120, то і драйвер потрібно встановити саме для Epson L120, а не якийсь інший.

Для яких пристроїв потрібні драйвери?

Деякі пристрої виконують свої функції і без драйверів. Наприклад, мишка, клавіатура, звукові колонки і навушники. Система, як правило, може визначити і налаштувати їх самостійно. Також вона може без допомоги спеціальних програм відкрити флешку і фотоапарат.

Але ось така техніка як принтери, сканери та мобільні телефони найчастіше відмовляється працювати без спеціального програмного забезпечення. А ще драйвери потрібні для коректної роботи багатьох внутрішніх «деталей». Наприклад, звукова карта. Вона ховається всередині комп'ютера і відповідає за звук. Якщо драйвери для неї не встановлені, то звуку просто-напросто не буде, навіть якщо підключені колонки або навушники. Те ж саме стосується і відео карти. Якщо драйверів на неї немає, то відео в комп'ютері взагалі не буде показуватися.

Ще драйвери потрібні для мережевої карти і Wi-Fi, щоб був Інтернет. Ну, і, можливо, будуть потрібні для іншого обладнання, щоб воно працювало (тачпад, веб-камера, картрідер). Загалом, якщо у Вас щось в комп'ютері не працює, то, як правило, справа зовсім не в поломці, а у відсутності драйверів.

Де взяти драйвери?

Якщо драйвер необхідний для зовнішнього пристрою (принтера, сканера, мобільного телефону), то він зазвичай йде в комплекті з ним. Тобто до пристрою додається CD диск, на якому записана потрібна програма.

У випадку, коли драйвери необхідні для коректної роботи внутрішніх «деталей» комп'ютера (звук, відео, мережевої карти), існує кілька варіантів. Вони також додаються до комп'ютера при покупці на CD або DVD дисках. А іноді ці програми можна знайти в самому комп'ютері в окремій папці.

Але найчастіша ситуація - їх відсутність. Або диск втрачено, або його й зовсім не було. Та й у самому комп'ютері не часто зустрінеш окремо винесені драйвери.

  1. Тоді варіант тільки один - скачати їх з Інтернету. Шукати такі програми слід на сайті розробника техніки через пошук за назвою та моделі пристрою.
  2. А якщо з якихось причин знайти не виходить, то є ще спосіб пошуку за кодом пристрою.
  3. Є ще один варіант - через спеціальну програму в автоматичному режимі.

Источник: http://driverfresh.com/ru/info/chto-takoe-driver.html

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 173)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ