ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ
Підписка по Email - новини

Відмінити підписку
61

Як законно звернутися в медичний заклад не за місцем «прописки»?

2014
20
Лист
yuristodessa
viewsПереглядів: 290         commentsКоментарів: 0

Напевно, майже кожен українець стикався з проблемою, коли його відмовлялися обслужити в тому чи іншому комунальному закладі міста з тієї причини, що звернувся він до нього не за місцем « прописки » (Реєстрації, якщо оперувати термінологією закону). Ще більшою актуальності набуває це питання для гостей міста, які за те чиіншої причини не зареєстровані за фактичним місцем проживання і, особливо, для іногородніх студентів.

У цій статті мова піде саме про медичні заклади міста. Чи має все-таки керівництво поліклініки право вказати пацієнту на двері, якщо він зареєстрований в іншому районі міста або взагалі в іншій області?

Відповідь на це питання лежить на поверхні. Навіть побіжного погляду на законодавство цілком достатньо, щоб зрозуміти, що подібні відмови медиків повністю незаконні .

Конституція України гарантує кожному право на захист здоров'я та медичну допомогу. У свою чергу, стаття 38 Основ законодавства України про охоронуздоров'я надає кожному громадянину України право на вільний вибір лікаря.

А згідно з цим же законом кожен пацієнт може обслуговуватися в будь-якому медичному закладі України на свій вибір.

Як ми можемо бачити, в законодавстві немає жодного слова про « прописку & raquo ;.

Хотілося б відразу обмовитися, что будь-які посилання медиків на будь-які інструкції, накази або постанови – неправомірні , так як, якщо останні й існують в принципі, то вони прямо суперечать Конституції і Основам законодавства про охорону   здоров'я України, а значить, не мають юридичної сили .

Також слід звернутиувагу читачів на наступну фразу зі згаданої статті Основ законодавства щодо можливості забезпечити відповідну допомогу. В даному випадку вона не дає медпрацівникам права посилатися на завантаженість медичного закладу або інші « перешкоди & raquo ;. Ця фраза означає лише те, що майбутні мами, наприклад, не можуть требовать проведення гінекологічного обстеження в стоматології. Тобто медична установа повинна мати необхідне обладнання та фахівців.

Як же « мотивувати » медпрацівника, який відмовляється надати допомогу?

Стаття 139 Кримінального кодексу України передбачає покарання ажь до трьох років позбавлення волі   за відмову надати допомогу співробітником медичного закладу.

Більше того, рішенням суду правопорушнику може бути заборонено, займатися медичною практикою на строк до трьох років.

Медики добре знають про цю статтю за бездіяльність з їхнього боку, тому навіть просте згадування в уснійформі про таку відповідальності може бути дуже ефективним для перспективного пацієнта.

Якщо вирішити проблему « на місці » у вас не виходить, письмова скарга в довільній формі до Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради (Міськздрав) із зазначенням статей із закону, які тут згадувалися, зазвичай знімає всі питоси. Головне не забути встановити особу медпрацівника, який відмовляється надати медичну допомогу. Це набагато ефективніше, ніж скаржитися на поліклініку в цілому.

Замість висновку

Безумовно, що коли справа стосується здоров'я, відмова надати медичну допомогу навряд чи можна виправдати требованиями спадщини радянської епохи – системою реєстрації місця проживання. До того ж, клятву Гіппократа і закони поки ще ніхто не відміняв.

Головне завжди пам'ятати, що в українській медицині почне щось змінюватися на краще тільки тоді, коли цього почне вимагати більшість громадян. Знати про свої права – перший крок до цього.

Сергій Росинець, юрист у Одесі,

Автор:
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0   (голосів: 0)
Читайте також:
Юридичний переклад на англійську
Юридичний переклад на англійську
Будь юридичний переклад документа, у тому числі і на англійську мову...
2014
16
Серп
Admin
Переглядів: 336 Коментарів: 0
Яку роль відіграє офіційне місце проживання?
Яку роль відіграє офіційне місце проживання?
##Серед индивидуализирующих ознак фізичної особи у сфері саме приватного права...
2016
4
Трав
Admin
Переглядів: 192 Коментарів: 0

ЩОб додати коментар потрібно авторизуватися.
Авторизуйтесь використовуючи Yandex Google Вконтакте Mail.ru Twitter