"Навколишній світ" починається в класі

0
2036

Навколишній світ«Навколишній світ» в початковій школі - традиційний предмет, як для вітчизняної освіти, так і для освіти інших країн. (Тут можна згадати і Коменського, і Ушинського). У хороших курсах «Навколишнього світу» для початкової школи традиційно є місце для спостереження, вимірювання, обговорення, висунення гіпотез ( «Як ви думаєте, чому?»), іноді навіть для експерименту.

Сьогодні ж реалізується новий дизайн змісту курсу, що відображає пріоритети єдиного погляду на світ, метапредметних результатів, загальної природничо-наукової методології пізнання світу. Не менш важливо, що здійснюється інтеграція змісту даного курсу з усіма іншими курсами початкової школи:

  • Математика;
  • Мова;
  • Мистецтво;
  • Технологія;
  • Фізична культура і ОБЖ.

Таким чином, предмет «Навколишній світ» обіймає інші шкільні предмети, служить для них джерелом і кінцевою метою так само, як навколишній світ служить джерелом і метою освіти, а фізичний і інформаційний світ оточує шкільну будівлю, шкільне інформаційне середовище і взаємодіє з ними.

Навколишній світЗміст курсу «Навколишній світ» природно і правильно включати в інші курси. Базова модель одного основного вчителя робить це природним, а необхідність на уроці математики або літературного читання відкрити зошит (електронний) або підручник по «Навколишньому світу» підкреслює єдність усього навчання і осягається світу.

Виділяючи окремі шкільні предмети, ми віддаємо в них пріоритет видам діяльності, освоюваним насамперед в цих предметах, відповідним психічним та інформаційним інструментам діяльності, наприклад, в технології або мистецтві ми можемо освоювати відеозапис як спосіб фіксації найбільш важливих елементів, що відбувається. Ці види та інструменти діяльності потім знаходять застосування у всіх предметах, перш за все в вивченні навколишнього світу.

Курс «Навколишній світ» - це найважливіше поле для досягнення метапредметних результатів, формування універсальних навчальних дій (що використовують згадані інструменти). Саме в ньому діти вчаться бачити, запам'ятовувати, розуміти, переконувати інших в чомусь і переконуватися, що ти не правий. Наприклад, діти можуть вести експерименти на тему «Що плаває, а що тоне?», Висувати і обговорювати гіпотези, переходити від якісного до кількісного аналізу, побудови моделей і прогнозів, що дозволяють пояснювати поведінку і дерев'яного бруска, і металевої човна.

В курсі «Навколишній світ» діти набувають навичок і освоюють (цифрові і нецифрові) інструменти спостереження і вимірювання. У ньому розвиваються і комбінуються здатності до бачення і запечатлению (фото, відео, малюнок), наочно-графічного символічного поданням, словесному та числовому опису і моделювання навколишнього світу.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 180)

Комментарии:

ВВЕРХ