Особливості електронного конструктора «Знавець 999»

0
1756

Конструктор ЗнавецьДуже часто відбувається так, що легко зрозуміла на рівні законів механіки фізика, починає викликати труднощі і ставити в глухий кут, коли мова заходить про вивчення основних принципів електрики і електроніки. Це цілком зрозуміло, адже електромагнітні хвилі і явища не можна побачити, помацати. Ось і виходить, що основним джерелом знань за цими розділами стають старанно зазубрені формули і абзаци підручника. Звичайно, в 8-11 класах Ваш син або дочка вже вміють добре сприймати теорію, але захопливість практичних занять і для них ніхто не відміняв.

Справжньою знахідкою в данному випадку буде електронний конструктор «Знавець-999». Данний конструктор створювався спеціально в якості допоміжного навчального посібника для школярів старшої і середньої школи. Цей посібник офіційно рекомендований Міністерством Освіти, а життєві коментарі всенародного «очумільця», винахідливого Андрія Бахмєтьєва, надають простоту і зрозумілість мові методичного посібника, що додається до конструктора. До речі, придбати електронний конструктор «Знавець 999» ви можете в інтернет-магазині: http://mnogoigr.com.ua/konstruktor-znatok-999-shem-rew-k001.

Конструктор може з успіхом застосовуватися як на заняттях спеціалізованих факультативів та гуртків «Юний технік», так і вдома. Взяти участь в захоплюючому процесі напевно захочеться не тільки дітям, а й їхнім татам і дідусям. Не варто побоюватися, що зі схемами буде складно розібратися - завдяки легко читаним умовним позначенням та контрастному колірному зображенню елементів схем - з завданнями, описаними в методичних додатках, впорається кожен.

Крім того, Ви завжди можете самі вибрати рівень складності усіх операцій. Завдання, помічені синім кружком, підійдуть для початківців, зелене коло означає, що Ви беретеся за завдання середньої складності. Схеми з червоним колом варто вибирати тільки тоді, коли тема повністю вивчена і зрозуміла, це найскладніші варіанти практичних завдань.

Робота з конструктором прищепить підлітку акуратність в роботі з електроприладами, навчить дотримання полярності. Навіть якщо Ваша дитина вже достатньо доросла, не буде зайвим ще раз нагадати їй основні правила техніки безпеки зі струмом, а також порадити почати знайомство з іграшкою з вивчення інструкції.

Конструктор ЗнавецьУ порівнянні з попередніми варіантами конструкторів цієї серії методичних рекомендацій в «Знавці 999» стало значно більше. У коробці Ви знайдете 2 книги: в першій частині дається теоретична довідка по темі, розбираються принципи з'єднання схем, даються типові практичні завдання. Не варто лякатися, що ця книга буде нагадувати підручник з фізики, тут кожен теоретичний постулат супроводжується зрозумілими і актуальними прикладами з практики. Так, дитина дізнається, що насправді означає така звична в побуті фраза «сіла батарейка» і навчиться відрізняти звичайну пальчиковую батарею від акумулятора. У теоретичній частині також міститься багато цікавої інформації про видатних вітчизняних і зарубіжних фізиків і їх найголовніші відкриття, текст супроводжується безліччю барвистих ілюстрацій. Подібна інформація розширить науковий кругозір школяра, додасть вивченню предмета менш абстрактний характер.

Юному автолюбителю конструктор пояснить і наочно покаже принцип роботи магнітоли, сигналізації і центрального замка, датчиків рівнів різних рідин і системи «клімат-контроль», ну і звичайно ж, розповість, яким чином ключ запалювання заводить мотор машини.

Всі підлітки люблять мобільні телефони - посібник допоможе побачити в ньому не тільки красивий дизайн і набір корисних опцій, але і прояв законів фізики. Як працює вібродзвінок і чому сенсорний екран реагує на дотик наших пальців, як влаштована відео і фотокамера мобільника? На ці та безліч інших актуальних питань допитливого підлітка у посібнику знайдуться прості і зрозумілі відповіді.

Друга методична книга містить збірник самих різних схем, що супроводжуються короткими, але ємними рекомендаціями по збірці. Як і в інших конструкторах всі електроланцюги побудовані так, що на основі однієї базової схеми, змінюючи один-два елементи можна створювати кілька різних по управлінню пристроем або функціоналу модифікацій.

Велика цінність конструктора полягає в тому, що розробники завдань намагалися вчити робити не абстрактні схеми, а практично з першого розділу пропонують проникнути в таємницю роботи маси електронних та електричних приладів, починаючи від телефону і закінчуючи комп'ютером і автомобілем.

Всі завдання в книзі побудовані по найбільш зручному для доброго засвоєння знань принципу - від простого до складного. Крім того, є можливість закріпити послідовність складання тієї чи іншої схеми на декількох схожих за принципом побудови електроланцюгах.

В якості перших завдань юному фізику пропонується створити найпростіші ланцюги з батареями і перемикачі, які включаються не тільки за допомогою механічного важеля, а й працюють під впливом магнітного поля, а також на сенсорному керуванні. Зараз ми, вже не замислюючись, дотиком пальця до певних ділянок сенсорних частин приладів ініціюємо їх роботу, конструктор дозволить простежити, як це відбувається в деталях.

Конструктор ЗнавецьЮний фізик зможе зібрати безліч наукових іграшок і спрощених моделей, що використовуються в побуті приладів і пристроїв. Такими виробами можна з гордістю похвалитися перед друзями: світлофор і автоматичний маяк, розумний вентилятор, який може вибирати швидкість обертання в залежності від сили вітру. А як цікаво, замінивши лише кілька деталей, навчитися штучно відтворювати найрізноманітніші тембри звуків від сирени пожежної машини та гудка пароплава до найтоншого комариного писку. У збірнику є маса схем, що дозволяють створювати найрізноманітніші світлові і звукові спецефекти.

Електронний конструктор допоможе на практиці поспілкуватися з приятелем на азбуці Морзе, і перевірити його на детекторі брехні, який сповістить винахідника про нещирість випробуваного звуковим сигналом і миготінням лампочки. Адже пристрій поліграфа цілком грунтується на властивостях електромеханіки - при появі на долонях поту - ознаці хвилювання - змінюється провідність шкіри, що і фіксують зібрані підлітком датчики.

Також юний інженер зможе створити датчики дощу і руху та пограти в веселу «фізичну риболовлю». На кінці довгих вудок в цій саморобній іграшці замість наживки буде магніт, а роль довірливої рибки буде грати геркон. Вдалий рибалка буде винагороджений за вивуджений улов святковою ілюмінацією і цифровими оваціями.
Конструктор допоможе на практиці розібратися з пристроєм найважливіших приладів - вольтметра, гальванометра, амперметра, познайомитися зі структурою провідників і резисторів, дозволить створити електрогенератор і освоїти послідовне і паралельне з'єднання.

Гра з розумним конструктором «Знавець 999» буде актуальною і цікавою для підлітка протягом не одного року, вона не тільки допоможе поліпшити успішність з фізики, а й перейнятися симпатією до природничих дисциплін, захворіти наукою і оволодіти цінними практичними навичками, які дозволять усунути дрібні побутові поломки електроприладів у будинку своїми силами.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 179)

Комментарии:

ВВЕРХ