Принцип роботи гвинтового насоса

0
2389

гвинтовий насос

Гвинтові насоси складаються з однієї або декількох пар зачіпляються гвинтів зі спеціальним профілем нарізки, які розміщених з невеликими проміжками в розточеннях корпусів. Гвинтовий насос може містити тільки один гвинт або шнек, але в гідроприводах такі насоси не знайшли застосування. Яскравим прикладом данного обладнання є насос SEEPEX.

Конструктивна схема гвинтового насоса

гвинтовий насосЦентральний провідний гвинт (ротор) 1 і два бокових ведених гвинта (замикачі) 3 мають профіль нарізки, за допомогою якого, зачіпляючись, вони вдосконалюються один щодо одного, утворюючи, спільно, з поверхнями розточок в корпусі 4 герметично відокремлені від всмоктуючої і нагнітальної магістралі камери. Ці камери при обертанні гвинтів переносяться вздовж осі ротора (подібно рідинній гайці) із зони всмоктування в зону нагнітання, де витісняється рідина, що їх заповнила. Завдяки такому принципу дії, насос теоретично створює плавну подачу рідини і малий рівень шуму в роботі. Це одна з головних переваг гідронасосів такого типу. Ведені гвинти обертаються під дією сил тиску рідини і не навантажуються крутним моментом, а весь вузол насоса добре урівноважений.

Технічні характеристики насоса:

  • Гвинтові насоси здатні працювати з високим числом обертів: 3000...6000 об / хв і вище;
  • Діапазон значень подачі також дуже широкий - є малі насоси, розвиваючі подачу приблизно 3 л / хв, і великі - до 6000 л / хв;
  • Робочий тиск у тригвинтових насосів з подачею до 100 л / хв може досягати: 10...25 мПа, а у великих типорозмірів робочий тиск не перевищує 4...6,3 мПа;
  • Гвинтові насоси зазвичай розраховані на невеликі подачі - до 40 л / хв і порівняно невеликий тиск: 4...6,3 мПа.

Недоліками гвинтових насосів є:

  • неможливість регулювання їх робочого об'єму;
  • трудність агрегатування один з одним і насосами інших типів;
  • гірші, ніж у інших, габаритно-вагові показники.

Застосування гвинтового насоса

Широкого поширення в гідросистемах машин, в якості основних, гвинтові насоси не отримали і використовуються, головним чином, в приводах деяких металорізальних верстатів і пресів як допоміжні - для створення великих подач при холостих ходах. А також в установках для охолодження і фільтрації робочої рідини.

Источник: http://seepex-pumps.com/

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 200)

Комментарии:

ВВЕРХ