Одяг для ходового полювання: яким він має бути

Мир переводов : Искусство
, 09:38
0
2310

Одяг для ходового полюванняОдяг для ходового полювання повинен бути міцним, легким, м'яким і тонким, а також мати покрій, що не стискує руху і не створює перешкод стрільбі. При цьому тканина повинна зберігати тепло, не продуватися, але пропускати повітря. Крій костюма завжди передбачає можливість посилити вентиляцію або, навпаки, теплозбереження, застібаючи - розстібаючи куртку, напульсники, низ брюк і, можливо, навіть додаткові вентиляційні «вікна». Одяг мисливця не має його демаскувати, значить, він повинен мати захисний колір і при цьому не шарудіти, гриміти, не блищати, в тому числі і будучи мокрим.

Чи потрібне камуфляжне забарвлення

В останні роки всі захопилися камуфляжем, але це якраз необов'язково. Як я зрозумів із розмов на стендах вітчизняних виробників, вони вважають, що камуфляжне забарвлення - головна ознака і гідність одягу для мисливців. Мовляв, «якщо вам не потрібен камуфляж, можете купити все необхідне в звичайному магазині готового одягу». На жаль, не можу! Одяг, що відповідає сформульованим вище вимогам, в звичайному магазині не продають. Що стосується камуфляжу, то спробую пояснити свою «єресь».

  • По-перше, на ходовому полюванні найчастіше доводиться не ховатися, а, навпаки, змушувати дичину злетіти, наприклад, при полюванні з лягавою, «самотопом» або ланцюгом. В останньому випадку, як і при будь-якому колективному руховому полюванні, слід взагалі рекомендувати носіння сигнального оранжевого жилета (їх, до речі, в магазинах теж немає). Камуфляж при полюванні на таку дичину все одно неефективний, так як сидячі на землі птах або заєць бачать мисливця на тлі світлого неба і ніякий малюнок листя чи стебел людського силуету в цьому випадку не сховає.
  • По-друге, малюнок ефективний тільки на конкретному тлі, а він на ходовому полюванні постійно змінюється; то мисливець бреде по сірій ріллі, то по жовтій стерні, то по смарагдовій отаві на покосах. Коли необхідно замаскуватися, треба навчитися користуватися навколишньою рослинністю, додавши кілька пучків трави та гілок до костюму, щоб змінити силует і прив'язати його до місцевості - це надійніше, для цього бажано мати на одязі і головному уборі місця кріплення.

Особливості маскувального забарвлення

Що стосується маскувальною забарвлення, то раціональніше обзавестись маскхалатом, підібраним під конкретний сезон і місце, в якому ви зазвичай влаштовуєте засідку. Він обійдеться значно дешевше фірмового костюма з камуфляжним забарвленням, і прослужить набагато довше, тому що одягають його поверх одягу і після полювання відразу знімають.

Слід також пам'ятати, що птах і звір реагують головним чином на рух, а не на колір.

І ще одна важлива деталь: птиці чутливі до невидимої для нас ультрафіолетової частини спектра. Тому важливо для малюнка, щоб поверхня тканини не відображала ультрафіолетові промені, взагалі не мала схильності блищати навіть мокрою. Так ось: камуфляжні тканини виключно бавовняні або синтетичні. Перуть їх миючими засобами, які містять оптичні відбілювачі, освіжаючі кольори і ... підсилюють властивість тканини відбивати ультрафіолет. Мисливця в фірмовому камуфляжі для птиці видно, як світлофор з увімкненим червоним сигналом.

 

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 203)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ