Як вибрати акустичну гітару?

Мир переводов : Музыка
, 21:01
0
3084

акустична гітара

Отже, Ви вирішили купити акустичну гітару. Як вибрати серед величезного розмаїття моделей і виробників? Яка гітара потрібна саме Вам? Нижче ми відповідаємо на найбільш поширені запитання, щоб зробити процес вибору легким і приємним.

Які бувають акустичні гітари? Чим вони відрізняються?

Існують два види акустичних гітар - з нейлоновими струнами (класична гітара) і з металевими (естрадна, вестерн). Принципових відмінностей у них кілька.

Гітара з нейлоновими струнами (класична):

 • ставити на неї можна тільки нейлонові струни;
 • гриф у такій гітарі широкий, зручний для початківців;
 • дека гітари стандартного розміру менша за обсягом, ніж дека гітари з металевими струнами;
 • класичні гітари звучать тихіше, ніж естрадні;
 • пальцями (особливо новачкам) легко притискати струни, тобто вчитися на такій гітарі - одне задоволення;
 • на таких гітарах грають, в основному, класичні твори, романси, фламенко.

Гітара з металевими струнами (естрадна, вестерн):

 • ставлять на неї металеві струни, нейлон просто туди не встане;
 • гриф вузький, що зручно для гри акордами;
 • дека велика, відповідно, звук - більш басовитий, об'ємний і глибокий;
 • такі гітари звучать голосно і дзвінко;
 • пальцями важче притискати струни, так як потрібно більше зусиль;
 • на таких гітарах грають, в основному, джаз, блюз, рок, попсу, шансон - майже всі стилі, крім класики і фламенко.

Естрадна (вестерн) гітара

Класичну гітару зазвичай вибирають для навчання в музичній школі або з викладачем, а також професіонали для виконання класичних творів. Найбільш популярна класична гітара початкового рівня - це Hohner HC06. Добре відомими гітарами для початківців також є: Yamaha C40, Aria AK-20, Washburn OC9, Washburn OC11 та українська Leoton L-03 BK Trembita.

Гітари вищого рівня - чеські Strunal (Cremona) і іспанські Admira. Деки цих гітар в основному виготовлені з цільного дерева (ялина, кедр), завдяки чому інструменти відрізняються неперевершеним звучанням.

Естрадну гітару, як це випливає з назви, купують для виконання естрадної музики і пісень. Для шанувальників Цоя, Висоцького, бардівських пісень або шансону ця гітара підходить ідеально. Такі гітари беруть в похід і вибирають на подарунок друзям.

Для навчання в музичних школах вони не підходять, оскільки там викладають класичний стиль гри.

Найбільш популярними естрадними гітарами для початківців є Yamaha F310, Washburn OG2, Aria AW-20, Hohner HW220.

З гітар вищого рівня, що мають цільну деку, найбільш вдалі моделі - це Washburn D10S і Yamaha FG700S, відмінною якістю також володіють гітари інших відомих виробників: Ibanez, Fender, Gibson, Epiphone.

Чи варто купувати гітару з вбудованим звукознімачем?

Крім звичайних акустичних гітар існують гітари з вбудованою електронікою: звукознімачем, тюнером. Звукознімач необхідний, якщо Ви плануєте часто підключати гітару до підсилювача, акустичний комбік або в пульт (в концертній роботі або під час запису партій). Якщо це не потрібно, Вам підійде звичайна акустична гітара. Для зняття звуку також можна використовувати зовнішній звукознімач або мікрофон.

Гітари зі вбудованим тюнером (без звукознімача) дозволяють швидко і легко налаштовувати інструмент, при цьому не потрібно скрізь носити з собою тюнер або камертон. Це дуже зручно, тому такі гітари користуються великою популярністю. Одна з найбільш вдалих моделей з вбудованим тюнером - Ibanez V72E.

Які гітари підходять дітям?

Для дітей у продаж надходять гітари зменшеного розміру. У назві моделі або в описі завжди вказується розмір: ½ - найменша, для дітей приблизно 6-9 років, ¾ - для дітей 10-14 років. Краще купувати гітару з нейлоновими струнами, так як на них легше вчиться. Найбільш популярні моделі гітар для дітей - Hohner HC02 і HC03.

Які додаткові приналежності потрібні до гітарі?

Купивши гітару, бажано відразу купити запасний комплект струн. Струни іноді рвуться і з часом їх звучання тьмяніє, тому їх доводиться міняти. Якісні струни значно поліпшать звучання навіть недорогої гітари.

Укомплектувати гітару можна ременем і чохлом. Чохол найкраще брати утеплений, зима - дуже небезпечний час року для акустичної гітари.

Дійсно корисною покупкою стане камертон, а ще краще відразу купити гітарний тюнер. Коштує він порівняно недорого, але часу для настройки інструменту заощадить величезну кількість і стане просто незамінною річчю, особливо для новачка.

І не забудьте медіатори! Беріть середньої жорсткості - від 0,7 до 1 мм.

Як бачите, немає нічого складного в виборі акустичної гітари. Сподіваємося, що наші прості поради допоможуть полегшити ваш непростий вибір. Любіть музику, грайте на гітарі!

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 187)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ