Що таке «Антиплагиат.ВУЗ»?

0
2745

плагіатВища школа економіки починає використовувати пакет «Антиплагиат.ВУЗ» - інтернет-сервіс для вузів, призначений для оцінки ступеня самостійності письмових робіт учнів. Тепер разом зі студентською роботою викладач отримає детальний звіт з виділенням всіх скопійованих частин, зазначенням джерел цитування і відсотка запозиченого тексту.

«Антиплагиат.ВУЗ» - це розширення широко відомого проекту www.antiplagiat.ru, працюючого вже більше двох років. Проект орієнтований на пошук запозичень в текстах будь-якого характеру. Данний пакет, призначений для використання в сфері освіти. Він полегшує працю викладача, прискорюючи процес виявлення перефразованих та скопійованих фрагментів в текстах учнів. Студенти вузів, що використовують пакет, отримають стимул для творчої діяльності при підготовці рефератів, курсових та дипломних робіт. Текстова база «Антиплагиат» налічує понад 10 млн. документів, зібраних у російськомовному інтернету, і постійно поповнюється. Крім цього, для перевірки студентських робіт і дисертацій навчальні заклади можуть підключити додаткові джерела, у тому числі - внутрішні методичні посібники вузу і роботи студентів минулих років.

Пакет «Антиплагиат.ВУЗ» розроблений компанією «Антиплагиат» для сучасних вузів та інших навчальних закладів Росії і ближнього зарубіжжя. Програмну реалізацію пакета здійснила інноваційна компанія Forecsys. За своїми характеристиками пакет не поступається кращим англомовним аналогам, а російською мовою подібний сервіс є піонером. У червні 2007 року використання у вузах «Антиплагиат» було рекомендовано Радою за якістю освіти при Рособрнадзор РФ. Крім технічної роботи, компанія «Антиплагиат» займається впровадженням пакету:

  • проводяться семінари для викладачів;
  • готуються методичні матеріали та рекомендації для керівництва освітніх установ.

плагіатДля одного з провідних університетів Росії, який відзначив нещодавно 15-річний ювілей, підключення до пакету «Антиплагиат.ВУЗ» - не перший крок у даному напрямку. Ще в 2005 році Вченою радою ГУ-ВШЕ було прийнято «Положення про плагіат», яке визначило жорстку позицію університету щодо студентів, які списують. За списування можна не тільки позбутися високої оцінки, але і покинути ВУЗ. Подібні заходи широко поширені в провідних західних університетах, де для контролю студентських робіт застосовуються спеціальні програмні засоби. У найближчих планах компанії «Антиплагиат» - впровадження пакету «Антиплагиат.ВУЗ» в передових російських і зарубіжних навчальних закладах.

Даний модуль пакету «Антиплагиат.ВУЗ» розроблений спеціально для Вищої школи економіки. Система дозволяє перевіряти тексти на наявність в них запозичень, звіряючи роботу з двома групами джерел: інтернет і власна колекція НДУ ВШЕ (формується із студентських робіт минулих років, а також найбільш часто використовуваних у навчальному процесі друкованих джерел).

Перевірка займає кілька секунд. Результати перевірки - це відсоток оригінальності тексту і перевірена робота з виділеними фрагментами цитат. Система захищена від простих маніпуляцій: заміни символів, перестановки букв або слів, заміни синонімами і обробки тексту програмою «Антиплагиат Killer». Кожен викладач може користуватися особистим кабінетом, вносити в базу роботи своїх студентов. Пакет «Антиплагиат.ВУЗ» є лише інструментом для виявлення запозичень, але не єдиним об'єктивним критерієм. Викладачеві необхідно переглядати перевірену роботу і приймати рішення самостійно.

Відео: "Перевірка Антиплагиат.ВУЗ"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 175)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ