Фактори, які впливають на курс валют

Мир переводов : Бизнес
, 23:14
2
194
курс валют

Ви коли-небудь замислювалися, як визначаються обмінні курси? Як один із провідних факторів економічного здоров’я будь-якої країни, обмінні курси є одним із найбільш аналізованих економічних показників на планеті. Але що саме впливає на обмінні курси валют і чому вони такі важливі для всіх, від урядів і великих фінансових установ до дрібних інвесторів?

Попит і пропозиція визначають курси іноземних валют. Наприклад, більший попит на британські товари призведе до збільшення вартості (подорожчання) фунта. Ринки, стурбовані майбутнім економік єврозони, будуть схильні продавати євро, що призведе до знецінення євро. Ви можете знайти курс євро Львів на спеціальних сайтах.

Інфляція

Інфляція — це загальне підвищення цін в економіці, тобто товарів і послуг, і зазвичай виражається у відсотках. Якби, наприклад, інфляція була нижчою у Великобританії, купівельна спроможність фунта стерлінгів зросла б порівняно з іншими валютами. Експорт Великобританії стає більш конкурентоспроможним, і попит на придбання фунтів стерлінгів на товари Великобританії зросте.

Процентні ставки

Існує також сильна кореляція між інфляцією, процентними ставками та обмінними курсами. Уряди та центральні банки мають повноваження впливати на обмінні курси шляхом підвищення процентних ставок. Прикладом цього є «гарячі гроші»: чим вища процентна ставка, тим привабливіша пропозиція валюти для іноземних інвесторів.

Це означає, що інвестори швидко й часто переміщують гроші з валюти з нижчими процентними ставками в країну з вищими процентними ставками, що забезпечує швидке повернення інвестицій.

Державний борг

Рейтинг боргу країни також є фактором, який впливає на обмінний курс її валюти. Проекти в державному секторі іноді вимагають великого дефіцитного фінансування, що стимулює національну економіку.

Проте іноземні інвестори рідше інвестують у країни з великим державним дефіцитом і державним боргом. Побоювання дефолту боргу може призвести до продажу інвесторами облігацій, деномінованих у цій валюті, що призведе до падіння курсу обміну. Урядам також може знадобитися друкувати гроші, щоб сплатити частину великого боргу, що призведе до інфляції.

Політична стабільність

На силу валюти також може впливати політична стабільність певної країни. Іноземних інвесторів більше приваблює інвестування в країни, які демонструють меншу схильність до політичних потрясінь. Таке вливання іноземних інвестицій призводить до підвищення курсу національної валюти.

І навпаки, непередбачувані події, що призводять до нестабільних умов у країні, означають зменшення іноземних інвестицій, що, природно, призводить до знецінення національної валюти.

Економічний спад

Теоретично, коли країна входить у рецесію, зазвичай відбувається знецінення її валюти. Чому так?

По-перше, падіння процентних ставок під час рецесії є звичним явищем, і коли це відбувається, ми бачимо потік грошей з країни до країн з вищими процентними ставками. Слід зазначити, що економічні та політичні події в інших країнах також впливатимуть на рух національної валюти під час рецесії.

Фондові ринки

І фондовий ринок, і іноземна валюта є найбільш фінансово торгованими ринками у світі. Щоб допомогти прогнозувати ціни, трейдери часто шукають кореляції між обома ринками.

Настрій інвесторів підбадьорюється, коли внутрішній фондовий ринок зростає, оскільки це є показником того, що економіка країни почувається добре. Як наслідок, спостерігається підвищений інтерес з боку іноземних інвесторів, а також зростає попит на місцеву національну валюту.

Коли фондовий ринок працює погано, відсутність впевненості означає, що інвестори повертатимуть свої кошти у власні валюти.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 9)

Комментарии:

  • avatar
    Bob_doger - 19.02.2023, 23:52
    Невероятно красиво!
  • avatar
    stalker000 - 20.02.2023, 00:15
    вирішив допомогти і Разшарив статтю в соц. мережах
ВВЕРХ