5 науково обґрунтованих причин завести кішку

4
865

Кішки охайні, не вимагають багато простору і прогулянок на вулиці. Вчені знайшли й інші цікаві переваги цих домашніх тварин. Про них читайте далі. До речі, більше інформації про котів можна дізнатися на порталі все про котів.

Перша причина: щоб серце було здоровим

Вчені з Університету Міннесоти з'ясували, що сусідство з кішками допомагає знизити ризик серцевого нападу майже на третину. Дослідження тривало десять років. За цей час в ньому взяли участь 4,43 тис. людей у віці від 30 до 75 років. Серед них 3 тис. чоловік були власниками кішок. Спостереження показали, що смертність від інфаркту серед других була на 30% нижче. Через рік ці висновки підтвердило ще одне дослідження. Вчені встановили, що наявність кішки знижує ризик не тільки серцевого нападу, а й інших серцево-судинних захворювань. Зокрема, інсульту. Вся справа в дивній здатності цих домашніх тварин знімати тривогу і стрес. Як наслідок, у людей нормалізується артеріальний тиск, знижується рівень холестерину і частота серцевих скорочень.

Друга причина: можливість позбутися депресії

Присутність кішки не тільки позитивно впливає на наше самопочуття, але і допомагає справлятися з повсякденними труднощами. Це підтвердили 76% учасників опитування, проведеного дослідницьким центром Mental Health Foundation. Кішки відволікають своїх господарів від похмурих думок і піднімають їм настрій. У 2016 році Дослідницький інститут по зв'язках з тваринами провів аналогічне онлайн-опитування серед 2 тис. чоловік. В результаті 74% респондентів повідомили про поліпшення психічного здоров'я після спілкування з тваринами. Під час погладжування кішки людський організм починає інтенсивно виробляти окситоцин. Він також відомий як гормон ніжності, любові та довіри. Завдяки цьому виникає відчуття спокою і знижується рівень напруженості. Навіть звичайний перегляд відео за участю «пухнастих нямочек» здатний наповнити енергією і позбавити від негативних емоцій.

Третя причина: щоб не відчувати себе самотнім

Віденський університет довів, що кішки — це відмінні компаньйони. Вони спостерігали за поведінкою 41 особини. Всупереч усталеній думці, кішки виявилися високо соціальними тваринами. Вони прив'язуються до людей, і особливо до жінок. Крім того, кішки можуть надавати емоційну підтримку, запам'ятовувати доброту та охоче повертати її своїм господарям. Вчені з Університету Орегона теж провели незвичайний експеримент. Вони на кілька годин позбавили тварин їжі, іграшок і людського суспільства. Після цього їм дали можливість вибирати: 50% кішок вважали за краще іншим спокусам спілкування з людьми.

Четверта причина: щоб кістки були міцніші

Приємне котяче муркотіння не тільки розслабляє і заспокоює нерви. Вчені з Інституту спілкування тварин в Північній Кароліні встановили, що воно зміцнює кістки та активує їх зростання. Ця особливість дозволяє кішкам виживати при падінні з великої висоти і швидше відновлюватися. На людський організм вібрація котячого бурчання діє майже так само, як лікування ультразвуком. Муркотіння на частоті від 25 до 150 Гц сприяє загоєнню ран і переломів, прискорює відновлення сухожиль і полегшує болі.

П"ята причина: щоб відчувати себе розумнішими

Згідно з дослідженням Університету Керролла, власники кішок розумніші від власників собак. Вчені вивчили особистісні особливості 600 студентів коледжів і перевірили їх рівень IQ. Під час експерименту кожен з учасників розповів про свою улюблену домашню тваринку. Собакам віддали перевагу 60% піддослідних. Близько третини студентів повідомили, що до інших тварин ставляться однаково. При цьому кішок вибрали тільки 11% респондентів. В результаті саме вони продемонстрували найвищий коефіцієнт інтелекту.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 104)

Комментарии:

 • avatar
  vainbreaker - 9.02.2021, 11:46
  Спасибі, стаття дуже допомогла.
 • avatar
  ilyaim - 9.02.2021, 12:11
  спасибо за интересную ретроспективу!
 • avatar
  Parabellumen - 9.02.2021, 12:54
  Хм… У каждого абрама своя программа.
 • avatar
  Kukariot - 9.02.2021, 13:01
  улыбнуло с утречка
ВВЕРХ