Як писати статті для інтернет-ресурсів

0
2258

статьяСьогодні все більше і людей пробують себе в копірайтерстві. Це і добре, і погано. Добре - тому що, як кажуть, чим більше професійна тусовка, тим в ній цікавіше і тим активніше вона розвивається. А погано ... Погано тому, що часто копірайтерами стають ті,  хто вирішив, що статтями для сайтів найпростіше підробити: пиши, що душа забажає, пиши як доведеться - і текст де-небудь та стане в нагоді.

У чому головна помилка початківців копірайтерів?

Як правило, вони починають писати статті і замітки, не знаючи про елементарні принципи подачі інформації. Не знаючи ні того, як створюється структура статті, ні того, що для неї обов'язково, а чим можна пожертвувати. А ще вони забувають про доопрацювання чорнового тексту до «продажного» варіанту - забувають про редагування та перевірку помилок (описок, розділових знаків і т. д.).

Звичайно,  деколи здається: для того щоб писати статті для сайтів та блогів достатньо уміння складати букви в слова, а слова - набирати на клавіатурі. Але, повірте,  для створення якісних текстів цього мало.  Давайте розберемо особливості написання найпоширеніших видів інтернет-статей.

Як писати замовні статті

Навіть початківці копірайтери знають, що у замовній статті завжди є строго задана тема. А якщо замовник стурбований ще й просуванням свого ресурсу в пошукових мережах, то додатково він зажадає, щоб у тексті зустрічалися так звані «ключі» - словосполучення і фрази, які змінювати не можна. Плюс - вимоги до кількості знаків та до обсягу статті.
Звичайно, що все це накладає обмеження на творчі пориви писання, і виникає бажання дотримати чисто технічну сторону вимог, не замислюючись про читабельність тексту. І це - велика помилка.

По-перше, сьогодні практично всі пошукові системи в змозі оцінити статті і по цьому параметру, так що недбало написана стаття зі стовідсотковою ймовірністю програє якісній. І це позначиться на вашій репутації. А по-друге, більшість власників сайтів в курсі всіх змін в пошукових системах, а значить, будуть співпрацювати лише з тими копірайтерами, які вміють і дотримуються технічних вимог, і вміють цікаво писати для читачів.
 Як же  бути?  Слідуйте декільком правилам.

  • Суворо дотримуйтеся теми статті. Не лийте «воду». Кожне слово, кожна пропозиція має додавати щось нове для розкриття теми;
  • «Ключевики» вбудовуйте в текст так, щоб вони виглядали невід'ємною частиною пропозиції. Уникайте синдрому «машинного перекладу»;
  • Використовуйте прості слова і пропозиції, короткі абзаци. Але не захоплюйтеся! Одна пропозиція на один абзац - це все-таки перебір :)
  • Якщо текст довгий, то розбивайте його на частини і кожній давайте підзаголовок.

Як писати статті для блогів і особистих сайтів

В цьому випадку свободи творчості більше. Як мінімум, можна вибирати тільки ті теми, які особисто вам цікаві, і займатися ними. Тут цілком доречно складати навіть серії статей, і в кожній робити докладний розбір одного з аспектів теми або виявляти зв'язки з іншими питаннями.

Крім цього, в персональному блозі або на сайті можна публікувати і замітки особистого характеру - про те, що відбувається у вашому житті або в житті ваших близьких. Проте будьте обережні: надлишок чисто приватної інформації і явно аматорських фото здатний відлякати читача. Тому краще розбавляти статті про особисте життя або особисті досягнення тематичними статтями, які будуть читачеві корисні.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 186)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ