Настільні ігри: футбол, хокей, аерохокей

Мир переводов : Спорт
, 00:06
0
1937

аэрохоккей

Настільний футбол

Настільний футбол (кікер або фусбол) - одна з найпопулярніших настільних ігор світу, в якій використовується стіл з розміткою футбольного поля, а також спеціально закріплені фігурки гравців, які розміщені так, як на справжньому футбольному полі повинні розміщуватися гравці.

Схема і правила гри

  • Гравці за допомогою рукояток бічних стрижнів управляють фігурками футболістів. Основною метою гри, як і в справжньому футболі, є те щоб мяч опинився за воротами супротивника. Гра зазвичай ведеться до 5 або 10 голів - за рішенням гравців;
  • Грати можна двох або чотирьох. Хоча в спортивних барах або на корпоративах, де багато людей, нерідко грають і 4 на 4;

Настільний футбол зберіг свою популярність з першої чверті ХХ століття до нашого часу і, здається, не збирається її втрачати. Їм захоплюються люди різного віку, статі та національності. І якраз таке широке розмаїття прихильників кікера і обумовлює одну з основних проблем гри - чітко встановлених і регламентованих правил гра не має до цих пір. Історично склалося так, що в кожній країні, а то і в регіоні встановлювалися власні правила гри. У серпні 2002 року була створена Міжнародна Федерація настільного футболу, яка робить все можливе, щоб ще більше популяризувати гру, і намагається одночасно розробити чіткі правила. Власне, нічого особливого для гри в настільний футбол вам не знадобиться, за винятком, зрозуміло, самого столу. Столи, використовувані для кікера, бувають різних моделей і варіацій, але найзручнішим визнаний розмір 140 на 80 см. Пластмасові або металеві фігурки футболістів розташовуються на 8 рядах, спрощені дитячі моделі можуть складатися з 6 або всього 4 рядів. Найвишуканіший варіант - це стіл з 22 рядами, коли є можливість зіграти одинадцять на одинадцять, що викличе неймовірний азарт і принесе стільки ж задоволення, скільки і справжній матч на зеленому полі стадіону. Що правда, такі партії будуть тривати довше, та й столи для такої гри робляться набагато масштабнішими, щоб гравці не заважали один одному.

Настільний хокей

аэрохоккейБагато хто з нас часто чув крилатий вислів: «Боягуз не грає в хокей», але, навряд чи, хто-небудь міг подумати, що і для гри в настільний хокей, потрібні чимала сміливість і сила. Закінчилися ті часи, коли настільні ігри були розвагою тільки для дітей, зараз люди будь-якого віку можуть дозволити собі зіграти партію-другу в настільний футбол, хокей або пінг-понг.

Що ж стосується конкретно настільного хокею, то для людей він вже давно перейшов із розряду хобі, в розряд виду спорту або стилю життя. Для тих, хто вважає себе професіоналом - це спортивна дисципліна, що вимагає безлічі навичок і великого вміння, але також значною мірою розвиває в людині реакцію, координацію і нестандартне мислення.

Сьогодні проводяться світові турніри з настільного хокею, вони граються за міжнародними правилами, згідно з якими відлік часу проводиться за допомогою спеціального звукового джингла («Джингл» - аудіодоріжка, за допомогою якої проводиться відлік часу матчу), він включає в себе час на підготовку до матчу (20 -30 с) і безпосередньо матч (5 хв).

Інструкції до гри:

  • Насамперед, зверніть увагу на одяг, в якому ви збираєтеся грати в настільний хокей, адже ніщо не повинно заважати руху ваших рук;
  • Перед початком гри обов'язково перевірте шайбу, вона повинна бути гладкою, щоб вільно ковзати по полю;
  • Суть гри полягає в тому, щоб закинути у ворота супротивника якомога більше шайб за допомогою мініатюр («мініатюра» - фігурка хокеїста), керуючи ними важелями. Одна мініатюра може володіти шайбою не більше 5 секунд  з цього можна зробити висновок, що настільний хокей - це гра, в якій особливо цінується реакція, адже головне тут вміння концентруватися і проводити атаку за лічені секунди.

Аеро хокей

аэрохоккейАеро хокей (англ. Air hockey ) - це гра, в якій беруть участь двоє  гравців. Ціль гри - зробити все щоб шайба потрапила у ворота противника.
Того хто буде починати матч визначають за допомогою жереба, або вкиданням шайби. За одне очко рахується кожна шайба забита у ворота противника. Сім забитих шайб символізують про перемогу одного з гравців. Коли шайба вже впала за ворота, лише тоді зараховують гол.
Притискати шайбу до столу битою заборонняється (це є серйозне порушення, що може привести до пошкодження поверхні ігрового столу), тому в такому разі шайбу передають противнику. Шайбу можна відбивати лише битою, у разі порушення шайба може перейти до суперника. Зупинка шайби чимось, окрім бити, зараховується як грубе порушення і назначається штрафний удар. Коли шайба на стороні противника торкатись її заборонено.

Відео: "Настольный футбол трюки"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 155)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ