Переваги полікарбонату перед склом і плівкою

0
1731

теплиця із полікарбонатуВ останні роки більшість країн розширили свої площі захищеного грунту з метою вирощування більшого і якіснішого врожаю. Тепличне господарство в нас розвивається не так бурхливо як би хотілося, але тенденція підвищення все таки є, на даний момент це близько 3000 га, в той час як такі країни, як: Туреччина, Іспанія, Нідерланди мають більш 10 000 га покритих теплицями.

Більшість теплиць в нашій країні проектувалося і будувалося ще 10 -20 років тому, основними матеріалами для їх виготовлення були метал, іноді дерево, а для накриття найчастіше використовувалися скло і плівка. Тільки в останні 5 років більш активно при виготовленні теплиць почали використовувати такий будівельний матеріал, як полікарбонат.

При проектуванні і виготовленні теплиць основним чинником, який впливає на вибір матеріалів є:

  • мікроклімат;
  • вологість;
  • і режим освітленості.

У нашому кліматичному поясі матеріали і теплиця повинні витримувати перепад температур від - 40 до + 30 градусів. Далеко не багато матеріалів можуть витримувати подібні температури при цьому не змінюючи своїх характеристик, і утримуючи потрібну температуру в теплиці.

Спробуємо визначити які ж матеріали краще підходять для теплиці: плівка, скло або ж все-таки стільниковий полікарбонат. До речі, придбати полікарбонат (він же "polycarbonate", "поликарбонат") від виробника можна в компанії «Поліарк»: http://polyarc.ru/.

Порівняння різних матеріалів для теплиці

Плівка. Основною перевагою плівки в порівнянні із склом і полікарбонатом, безумовно, є її ціна, але є основний недолік - це короткий термін експлуатації, не більше 2-3 років, а дешеву необхідно міняти щороку. Також плівка швидко брудниться і втрачає свою світлопроникність, що дуже важливо, а на брудній плівці утворюється наліт з шкідливими мікроорганізмами результатом чого є хвороби рослин.

Скло. Найчастіше для теплиць до останнього часу в якості покрівельного матеріалу використовували скло. Це більш довговічний матеріал (якщо поводитися з ним дбайливо), скло має хорошу світлопроникність до 94 %, а також теплоізоляційні властивості. Однак є і ряд недоліків в його застосуванні, головним чином - це крихкість (витрати на заміну битого скла досить великі, при тому що і процедура виготовлення самого каркасу теплиці і заміна скла більш складні в порівнянні з аналогічними при використанні плівкою чи пластиком - полікарбонату. Притому треба враховувати і відносно велику вагу скла, що вимагає великих витрат на більш потужний і металомісткий каркас.

Полікарбонат. Що можна сказати про полікарбонаті? Це термопласт, листи якого є двошаровою панелю з ребрами жорсткості всередині. Полікарбонат має ряд переваг в порівнянні зі склом і плівкою. Основною з яких є легкість, що дає можливість економити на матеріалах для каркаса (маса полікарбонату в 16 разів менше маси звичайного скла).

Як і скло полікарбонат має відмінну прозорість до 82 % і що примітно вона не знижується з часом як у плівки. Також тільки у полікарбонату є спеціальне покриття, що захищає як і сам пластик так і рослини під ним, від жорсткого діапазону УФ випромінювання.

Полікарбонат значно міцніший скла та плівки (він в 200 разів перевищує скло по міцності). Ребра жорсткості в листі добре і рівномірно розподіляють ударне і статичне навантаження по всьому листу, що дає можливість ефективно протистояти вітру, снігу, граду та гілок.

Що стосується температурних перепадів в нашому регіоні, то полікарбонат як не можна краще підходить для нас, так як діапазон його робочих температур складає від - 40 до + 120 С.

Одним з найважливіших факторів є теплоізоляційні показники полікарбонату. Камерна структура листа його дві стінки ребра жорсткості створюють відмінну теплоізоляцію, що не дуже важливо, адже це допомагає краще зберігати тепло всередині теплиці економлячи на обігріві якщо теплиця використовується в холодний період і дає можливість швидше прогрівати землю якщо теплиця використовується тільки в теплий сезон. У цьому показнику полікарбонат значно кращийц скла і тим більше плівки.

Також не можна не оцінити будівельні характеристики полікарбонату, навіть при великому розмірі листа 2,1х6 і 2,1х12 метрів він має не велику вагу (в середньому 10 - 20 кг). Це дозволяє його легко переносити, транспортувати і монтувати. Великі габарити листа дуже зручні при монтажі, одним листом можна покрити більшу площу не вдаючись до додаткових з'єднань, як наприклад працюючи зі склом. А відмінна гнучкість листа дає можливість робити різну форму покриття (для аркових теплиць - це просто незамінний матеріал). Крім того, листи полікарбонату легко ріжуться звичайним інструментом для деревообробки.

Теоретичний термін експлуатації даного матеріалу становить не менше 50 років. Таким чином теплиці з полікарбонатом значно дешевші ніж аналоги зі скла, більш прості у виготовленні і значно довговічніші. Єдине - це треба правильно розрахувати конструкцію, правильно підібрати матеріал і якісно його змонтувати.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 173)

Комментарии:

ВВЕРХ