Патанджалі йога: Що це таке?

Мир переводов : Спорт
, 17:24
0
2465

Патанджалі йогаПатанджалі йога - це тренувальна система, в основі якої лежить вивчення шляху йога, якого вчить знаменита Йога Сутра Патанджалі.

Якщо бути точнішим, в Йога-Сутрі практично нічого не говориться про те, як практикувати Хатха-йогу, там описується плід цієї практики - стан йоги і те, що з ним робити далі.

Школи йоги Патанджалі, як традиції, що передається від майстра до учня, не існує, тому що мудрець Патанджалі не залишив після себе учнів. До сих пір не відомо навіть в якій частині Індії він жив. Проте, саме ця праця вважається класичним трактатом про йогу і використовується, як «карта зоряного неба» - путівник по незвіданому світу, в який занурюється практик йоги на шляху звільнення від обумовленого сприйняття.

Ймовірно, саме ця «карта» і стала основою для створення Інституту йоги Патанджалі і міжнародної федерації йоги Патанджалі. Засновник Інституту - Майстер йоги Джітендра Дас, практик йоги з 20-річним стажем, який закінчив провідний університет Індії з вивчення йоги, доктор філософії. Зараз, федерація йоги Патанджалі - це розгалужена організація, що займається підготовкою інструкторів з йоги в багатьох країнах світу.

Особливості методу

Важлива особливість методу - це точне проходження першоджерел (класичним трактатів про йогу).

«Купуючи популярність, йога втрачає свою автентичність, часто спрощуючись до фізичної культури, - пояснює Джітендра Дас. Кожен інструктор намагається привнести щось своє - починаючи зі зміни назв асан і закінчуючи їх невірним виконанням. Мало хто слід споконвічної традиції, хоча по суті з справжньою традицією знайомі лише ті, хто отримав знання в університетах Індії. У процесі навчання нас усіх вчать древньому класичному стилю йоги, тому, що описаний в початкових санскритських текстах і сутрах. Це вже потім, отримавши основу, вчителі виходять у великий світ і створюють свої власні стилі і школи, але основа-то одна».

Заняття Патанджалі йогою включають вивчення принципів йоги, повного йогівського дихання, освоєння основних і компенсуючих поз хатха-йоги, бандх і мудр, пранаяму і медитацію.

Ефект

Заняття Патанджалі йогою в першу чергу спрямовані на поліпшення стану хребта. Повертаючи гнучкість і рухливість спини, практикуючий покращує своє самопочуття і продовжує молодість.

Регулярна практика робить більш еластичними м'язи і зв'язки тіла, відновлює нормальну роботу внутрішніх органів і систем організму.

Досягнувши здоров'я і внутрішньої гармонії (одне без іншого не буває), практикуючий занурює в «задоволений» стан, при якому розум вже не женеться за об'єктами почуттів і різноманітністю відчуттів. Усвідомивши власну самодостатність, людина розкриває в собі нові (вірніше, раніше не помічені) творчі здібності, наповнюючи сенсом кожен момент життя.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 197)

Комментарии:

ВВЕРХ