Що собой представляє красномовство?

0
2371

красномовство

Про дивовижну силу впливу слова на розум і вчинки людей знали ще з античних часів. Стародавні греки відносили здатність красиво висловлювати думки до одного з видів мистецтв, що проникають в суть світобудови. У наш час дар красномовства не менше затребуваний та шанований.

Походження терміна «красномовство»

З точки зору традицій української стилістики сенс слова «красномовство» цілком зрозумілий - вміння говорити, будувати мову красиво. Звернувшись до наукових словників, ми не побачимо там суперечності: під терміном «красномовство» розуміється природна здатність правильно і переконливо викладати думки в письмовій та усній формі. Красномовство - це область ораторського мистецтва, яка забезпечує оволодіння секретами ефективного монологічного мовлення. Таким чином, якщо не звертати уваги на нюанси, поняття «ораторське мистецтво» і «красномовство» в загальновживаній лексиці є тотожними.

Красномовство при близькому розгляді

Успіх виступу на публіці залежить від здатності оратора побудувати свою промову яскраво, доказово, логічно. Щоб отримати такий ефект, необхідна ретельна підготовка. Виступити експромтом і «запалити натовп» - під силу лише обдарованим одиницям. Для того щоб заразити будь-якою ідеєю оточуючих, потрібно самому відчувати її, ввібравши в себе.

Монолог оратора - це театр одного актора, де фальш і внутрішні коливання жваво сприймаються глядачами. Свідомому і несвідомому аналізу піддаються не тільки слова, а й інтонація, міміка, поза, жести виступаючого. Всі ці елементи повинні бути продуманими і гармонійними, щоб не перешкоджати досягненню мети.

Пильний погляд на красномовство виявляє в ньому дві стадії творчого процесу:

  • Ораторський задум - це усвідомлення ідеї для виступу, продумування її та планування. Майбутня мова повинна з приблизної схеми перейти до чіткого обрису конспекту;
  • Публічний виступ, де задум і тема знаходять гідне втілення. На обох стадіях праця оратора зберігає свою індивідуальність і оригінальність, результативність яких оцінює публіка. Порівнюючи ораторське мистецтво з театром, можна сказати, що виступаючому доводиться поєднувати в своїй діяльності три ролі: драматурга, режисера і актора.

Чи можна виробити здатність до красномовства?

красномовствоЯк правило, дар переконливої ​​мови дається людині від народження, проходячи стадії розвитку і змужніння в сприятливому середовищі, підживлюючи розумними книгами і бесідами з мудрими наставниками. Але, якщо муза ораторського мистецтва не залишила вам безцінний дар при народженні, можна постаратися виробити його у себе власними зусиллями.

Уміння вести себе вільно, при цьому, не втрачаючи увагу аудиторії, імпровізація почуттями та думками, доступний виклад складних речей, доречний гумор - всі ці складові мистецтва красномовства не відразу виявляються доступними. Будуть потрібні місяці і роки наполегливої ​​праці, щоб відточити дар підкорювати публіку. Головне, тренуватися, як можна більше. А кожен свій вихід неупереджено аналізувати. Якщо ви чесно зізнаєтесь самому собі в явному промаху у виступі, потім у вас буде шанс його не повторити.

Щоб говорити красиво, необхідна невтомна робота по розширенню свого кругозору, немає сумнішого видовища, коли невіглас з гордовитим виглядом викладає невідомі для себе речі.

Можливо, перші виступи варто присвятити дзеркалу. Ви будете викладати думки не в порожнечу і, одночасно, зможете відстежити свої жести. Далі можна спробувати говорити перед невеликими аудиторіями, що складаються з близьких і знайомих людей. Ефектно виголосити тост на торжестві - це теж крок до мети. Коли перші маленькі перемоги над власним страхом виступів залишаться позаду, можна йти на широкий загал. Головне, щоб вам було що сказати. Якщо людина говорить від душі, багато шорсткості мови не удостоюються уваги оточуючих.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 190)

Комментарии:

ВВЕРХ