Що таке IQ і як його вимірюють?

0
1727

что показывает тест айкьюПоняття «коефіцієнт інтелекту» і абревіатура IQ сьогодні знайомі практично всім. І всі давно в курсі, що саме цей коефіцієнт можна оцінити за допомогою спеціальних тестів.

Так що ж таке IQ?

Щоб успішно справлятися із завданнями тестів IQ необхідні наступні психологічні особливості:

  • Здатність зосередити увагу;
  • Виділити головне і відволіктися від другорядного;
  • Хороша пам'ять;
  • Словниковий запас і практичне володіння рідною мовою;
  • Уява і здатність подумки маніпулювати об'єктами в просторі;
  • Володіння логічними операціями з числами і словесно вираженими поняттями та посидючість.

Таким чином, те, що вимірюють тести інтелекту - не зовсім інтелект! Придуманий навіть спеціальний термін «психометрический інтелект» - це те, що вимірюють тести інтелекту. Незважаючи на це, поки ще IQ-тест - один з основних способів вимірювання інтелекту. Більше інформації про тест на iq ви можете дізнатися і на сайті: http://www.testi-iq.ru.

Види тесту

Існує два види даного тесту:

  • Перший призначений для оцінки інтелектуальних здібностей дітей від 10 до 12 років;
  • Другий - для оцінки інтелектуальних здібностей дітей від 12 років і дорослих. Змінюється тільки рівень складності питань, а методика залишаэться одна і та ж.

Кожен тест складається з досить великої кількості різноманітних завдань, і для отримання оцінки 100-120 не потрібно вирішувати їх всі. Іноді досить приблизно половини.

При звичайному вимірі «загального» інтелекту не має значення, які саме завдання і в якому порядку вирішені. Тому тій людині, яка складає тест важливо відразу, при першому прочитанні, визначити, яке завдання вирішувати, а яке пропустити. До пропущених завдань можна буде повернутися, якщо залишиться час. Той, хто зуміє вибрати «свої» завдання, отримує велику перевагу перед тим, хто спробує скрупульозно вирішувати завдання поспіль.

На виконання тесту відводиться рівно 30 хвилин. Найбільш достовірні і надійні результати, що свідчать про здібності людини, виходять в діапазоні від 100 до 130 балів, поза цими межами оцінка результатів недостатньо надійна.
На закінчення слід сказати, що, на думку ряду психологів, розроблені тести однієї країни для визначення коефіцієнта інтелекту, не зовсім підходять для іншої країни. Головна причина: відмінність в структурі інтелекту людей різних країн

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 176)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ