Компютерні засоби навчання (КСВ)

Мир переводов : Компютеры
, 10:59
0
2184

преимущества компьютерного образованияІнформаційні технології в освіті мають все більш істотне значення. Розробники засобів навчання вже давно запропонували навчальним закладам альтернативу робочим зошитам, навчальних посібників і навіть звичайній дошці. У багатьох роботах вже присутні такі визначення як комп'ютерні засоби навчання (КСВ), інструментальні комп'ютерні засоби (ІКС), які мають на увазі комп'ютерні підручники, тренажери, довідники, а так само різні контролюючі та тестуючі системи. І дійсно, багато учнів знайомі з електронними підручниками, енциклопедіями, які широко представленими на ринку. Але в силу різних обставин, ці кошти не використовуються вчителями на уроках.

Виділяють ряд технологічних переваг КСВ:

 • підвищення оперативності розробки;
 • більш просте оновлення і розвиток;
 • легке тиражування;
 • більш просте поширення (особливо при використанні мережі internet)

Незважаючи на всі переваги КСВ, вчителі не використовують їх на уроках. У будь-яких засобах навчання є як позитивні, так і негативні сторони.

До негативних сторін КСВ можна віднести:

 • складність сприйняття великих обсягів текстового матеріалу з екрана дисплея (під час роботи очам потрібен відпочинок);
 • відсутність безпосереднього і регулярного контролю над виконанням навчального плану;
 • досить жорстка запрограмована логіка будови уроку (як правило, вчителю надаються досить мізерні можливості з вибудовування власного плану заняття);
 • надмірне різноманітність інструментів інтерфейсу КСВ (складність полягає в тому, що вчитель при знайомстві з новим КСВ повинен витрачати час на знайомство з незначними особливостями інтерфейсу)

Виділимо чотири основні чинники, що перешкоджають масовому створенню та поширенню КСВ:

 • недостатня готовність існуючої системи освіти до активного використання КСВ, інтеграції їх в навчальний процес і його організації на базі даної технології;
 • дефіцит кваліфікованих розробників;
 • відсутність розвиненої методології;
 • нестача фінансових коштів на створення і широке впровадження великого числа КСВ. Первинним з перерахованих вище факторів, є методологічний.

Отже, потреба в КСВ велика, і вони вже досить широко представлені на ринку, але вчителі не поспішають використовувати їх на уроках. Можливо тому, що для цього потрібні елементарні навички роботи з ПК, або розробники ще не створили такі КСВ, якими було б зручно користуватися простому вчителю на звичайному уроці в звичній обстановці і при необхідному обладнанні. Невдалих КСВ, на жаль, досить багато. Наприклад, зустрічаються такі засоби, в яких для пошуку потрібної теми потрібне тривале перегортання кадрів або викладений матеріал далеко відходить від шкільної програми.

При розробці таких засобів необхідно пам'ятати, що КСВ має втілювати кращі сторони традиційних засобів і обов'язково реалізовувати нові якості. До того ж важлива не тільки поточна забезпеченість КСВ, а й готовність їх розробників оперативно реагувати на зміни освітніх потреб, тобто створювати і надавати на ринок якісні КСВ.

 

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 204)

Комментарии:

ВВЕРХ