Тріщини на асфальті: причини появи, особливості ремонту та як цьому запобігти

10
187
Тріщини на асфальті

Поява тріщин на асфальтованому покритті – це не лише псування зовнішнього вигляду дороги, а й порушення експлуатаційних характеристик полотна, підвищений ризик аварій та поломок авто. При цьому важливо вчасно проводити усунення тріщин та ретельно розібратися в причинах їх виникнення, щоб замовляючи нове асфальтування для доріг чи майданчиків, отримати дійсно якісний та надійний результат.

Типи тріщин на асфальтованих покриттях

Тріщини на асфальтованих полотнах розрізняють за напрямком розташування – поздовжні та поперечні. Найчастіше це відбувається через нерегулярність навантаження транспортними засобами, наявність всередині покриття пустот, де згодом накопичується та замерзає вода.

Інколи поява таких тріщин є груповою, що більше схоже на павутину. Таке явище майстри називають втомними тріщинами, оскільки найчастіше вони виникають вже після тривалої експлуатації дорожнього покриття, його старіння та виходу з ладу. Наявність «втомлених» тріщин свідчить про те, що асфальт потрібно замінити новим, а не ремонтувати.

Окремо варто звернути увагу на якість використаного матеріалу для укладки покриття, при цьому загальна ціна асфальтування може бути нижче за рахунок налагодженої співпраці з перевіреними постачальниками та можливістю використовувати власну спецтехніку (без додаткових витрат часу та коштів на її оренду у інших компаніях). Лише за таких умов економія може бути ефективною та виправданою.

Найпоширеніші причини появи тріщин

Поява тріщин може бути обумовлена двома факторами:

 • погодними умовами;
 • людським фактором.

До різких перепадів температури та несприятливих умов можна лише спробувати пристосуватися, наприклад, замовити асфальтування від професійних майстрів, які ретельно працюють над вибором сумішей та контролюють щільність і правильність кожного свого кроку. Що стосується людського фактору, то тут важливо обирати саме професійний та відповідальний підхід до роботи від компаній, що цінують кожного свого клієнта та забезпечують індивідуальний підхід до його потреб та побажань щодо результату. Це дозволить отримати дійсно якісне асфальтоване покриття на тривалий термін експлуатації з урахуванням активності його використання та транспортне навантаження.

Що має вплив на появу тріщин на асфальті

Як вже зазначалося, поява тріщин найчастіше обумовлена непрофесійним та безвідповідальним підходом до роботи зі сторони виконавців, що з часом призводить до:

 • надмірної усадки асфальту, що пов’язане з неправильним розрахунком очікуваного навантаження на полотно, сезонними деформаціями, а також надмірним навантаженням на дорогу ще в на етапі її будівництва;

порушення технології укладки асфальту та недотримання вимог, наприклад, неправильно розрахований склад суміші або виконання робіт в за несприятливої для цього погоди;

 • неякісного облаштування основи майбутнього покриття, в тому числі через незнання особливостей ділянки, наприклад, глибину промерзання ґрунту або ж розташування підземних вод;
 • одночасного використання різних типів асфальту на одній ділянці;
 • неякісної обробки стиків під час укладки асфальту та проведенні його ямкового ремонту;
 • порушення цілісності покриття через наявність та подальше розростання коріння дерев, що ростуть на узбіччі під його основою;
 • отримання недостатньо еластичного покриття через неправильний розрахунок обсягу та складу в’яжучого матеріалу для суміші.

Замовляючи асфальтування в Києві чи сусідніх регіонах області, варто розуміти, що всі перераховані проблеми з новим покриттям мають бути повністю виключеними або ж залишатися під контролем відповідальних фахівців, що сумлінно підходять до виконання своїх обов’язків та впевнено гарантують якість результату.

Чому вчасно ремонтувати асфальт – це важливо?

Навіть найменші тріщини, які наразі ніяк не впливають на рух транспорту, потребують своєчасного усунення. Це обумовлено тим, що з часом вона збільшується в розмірах та може призвести до накопиченні всередині покриття вологи, що при низьких температурах збільшується та руйнує покриття зсередини. До того ж такі тріщини зменшують міцність нижніх шарів асфальтованого покриття та основи, що згодом вимагатиме капітального ремонту дороги.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 12)

Комментарии:

 • avatar
  ezdocument - 22.11.2023, 12:40
  Радует, что сайт постоянно развивается. Такая статья только прибавит ему популярности.
 • avatar
  YlnO1 - 22.11.2023, 13:09
  Монетизацією краще займіться. А так чудово!
 • avatar
  Lourensiy - 22.11.2023, 13:49
  І правда креатив ... супер!
 • avatar
  User_lol1 - 22.11.2023, 14:17
  Ух ты :) Здорово как!
 • avatar
  FoodFox_Nail_Abdullin - 22.11.2023, 14:46
  Сайт супер, побольше бы таких!
 • avatar
  bancher - 22.11.2023, 15:07
  Хм… Очень даже ничего.
 • avatar
  cryptoprizh - 22.11.2023, 15:54
  Всім привіт. Сподобався пост, ставлю 5 балів.
 • avatar
  jbright - 22.11.2023, 16:15
  я в восторге от Вашего стиля
 • avatar
  andreyk63 - 22.11.2023, 16:49
  Реальная тема
 • avatar
  lowkeyfamous - 22.11.2023, 17:15
  ніштяг, все правильно написано. Молодець!
ВВЕРХ