Електролобзик: Що це таке?

0
1770

ЕлектролобзикЕлектролобзик - це один з безлічі ріжучих інструментів з електричним приводом. Крім електролобзика в цю групу входять циркулярні пилки, різці, фрезерувальні машини. Лобзики виділяються високою точністю виконання різів. До речі, в Мінську їх можна придбати в інтернет-магазині: https://unishop.by/categories/lobziki/.

Вперше ідея електролобзика була реалізована у виріб в 1946 році. За півстолітню історію електролобзик перетворився з дивної новинки в майже незамінний інструмент.

Даний пристрій може використовуватися для розрізання пластмас, дерева, металу, скла, кераміки та багатьох інших матеріалів. При цьому він може виконувати різні види різів:

 • прямолінійні;
 • по складній траєкторії;
 • високоточні пропили з чистими краями;
 • чорнова продуктивна нарізка заготовок;
 • вирізання отворів будь-якої площі і форми.

Простота конструкції і способів застосування дозволяють користуватися електролобзиком навіть тим, хто не володіє навичками і досвідом різання за допомогою подібних інструментів.

У багатьох випадках лобзик може замінити такі інструменти як:

 1. ножівка;
 2. кутошліфувальная машина;
 3. фрезер;
 4. пила.

Робоча частина лобзика - це опорна підошва, площина якої перетинає пилку. У верхній частині корпусу розташована рукоять. Усередині корпусу розташовується електродвигун і механізм перетворення обертання валу двигуна в зворотно-поступальний рух штока, на якому закріплюється пилка. Частота рухів штока досягає 3000 ходів в хвилину. На штоку є стандартизований затиск для хвостовика пилки. Стандартизація хвостовика дає можливість використовувати велику різноманітність пилок, які розрізняються по конструкції в залежності від матеріалу, для різання якого вони призначені, а також характеру робіт.

Пиляння відбувається при вертикальному русі змінного пильного полотна і ковзанні підошви по матеріалу, що розрізається. Ця особливість дозволяє за допомогою лобзика виконувати розрізання не тільки по прямих лініях, а й уздовж складних траєкторій, а також вирізати отвори всередині поверхні. До того ж для обробки лобзиком доступні практично всі широко використовувані матеріали (від дерева до кераміки).

В якості додаткового обладнання електролобзики можуть оснащуватися регулятором частоти ходів, лазерним покажчиком і підсвічуванням.

Електролобзик простий в користуванні. Дотримання простих правил роботи з ним допоможе уникнути труднощів:

 • не докладайте зусиль при різанні, інакше пилка може зігнутися і прийти в непридатність;
 • своєчасно замінюйте пилку, яка затупилась, щоб виключити перевантаження двигуна.
Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 184)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ