Які бувають сковороди: що вибрати для своєї кухні?

0
1635

сковородаСковорода є абсолютно на кожній кухні. І, як правило, не одна. Однак далеко не всі уявляють, як правильно використовувати ту чи іншу сковороду і як готувати в ній ті чи інші страви.

Щоб класифікувати сковороди і розібратися в їх особливостях, ми вирішили скласти короткий гід по найпопулярнішим різновидам.

Вічна класика

В якості базової сковороди зазвичай вибирають плоску, з середньою висотою бортів (3-5 см), діаметром 24-28 см. У цьому випадку важливо приділити максимум уваги вибору конкретної моделі, оскільки саме цією сковородою доводиться користуватися найчастіше. У ній можна смажити, тушкувати і розігрівати страви, а, при наявності знімною або вогнетривкої ручки - ще і запікати в духовці. Перш за все, важливі міцність, товщина дна, антипригарне покриття, рівномірний розподіл тепла. В цьому випадку сковорода буде дійсно універсальною і довговічною.

В якості додаткових можна порадити сковороду меншого діаметра - для маленьких порцій і розігріву їжі, а також - велику і глибоку - щоб тушити рагу і готувати великі порції страв.

Сковорода для млинців

Російська класика: плоска сковорода з низькими бортиками, діаметром до 20 см. У сучасних реаліях годиться, втім, не тільки для млинців, а й для панкейків. Низькі борти потрібні для того, щоб зручніше було перевертати млинець у міру готовності. Млинцева сковорода повинна витримувати максимальні температури і рівномірно розподіляти тепло. Тому найчастіше вибір зупиняють на чавуні.

Сковорідка гриль

Володіє характерною ребристою поверхнею, яка дозволяє готувати практично без масла. Жир, при цьому, стікає в жолобки, а страва виходить неймовірно соковитою, навіть при смаженні на максимальному вогні. З урахуванням останнього факту, сковорода гриль повинна мати максимальну жароміцністю і не деформуватися навіть при 250 градусах. Як правило, це важкі сковороди круглої або квадратної форми, з вогнетривкою ручкою. Іноді вони комплектуються гратами або затискачем для більшої зручності. На грилі готують стейки з м'яса або риби, птиця, овочі - за умови, що вони мають щільну структуру і не розм'якнуть від смаження.

Сковорода вок

Незамінний атрибут азіатської кухні, яка володіє особливою формою: маленьке дно і великий діаметр краю, з високими вигнутими стінками (на зразок півсфери). У сковороді вок смажать на максимальному вогні, при цьому прогріваються і дно, і стінки. Це необхідно для того, щоб протягом декількох хвилин приготувати інгредієнти, які були нарізані шматочками, зберігши при цьому всі соки всередині. У процесі смаження вони підкидаються вгору або інтенсивно перемішуються щипцями або лопаткою.

Матеріали

Щодо матеріалів сковорідок і їх переваг є найрізноманітніші думки. Ми перерахуємо найпопулярніші з них:

  • Чавун. Відмінно розподіляє тепло, переносить будь-які температури, має високу довговічність. Особливо добре підходить для страв, які потребують тривалого приготування, а також для смаження на максимальному вогні. Для того, щоб добитися ще кращих показників, сучасні бренди пропонують чавунні сковороди з емальованим покриттям. Така комбінація дозволяє отримати стійкий антипригарний ефект, стійкість до корозії і зниження крихкості;
  • Титан. Як і чавунні, сковороди з титану чудово розподіляють тепло і зберігають його, проте відрізняються куди більшою міцністю і стійкістю до корозії;
  • Алюміній. Найчастіше сковороди з литого алюмінію забезпечені додатковим шаром для додання потрібної ваги, товщини і оптимального розподілу тепла. Алюміній не схильний до іржі і добре нагрівається, але високі температури переносить далеко не кращим чином (ця проблема вирішується багатошаровим дном). При цьому відрізняється легкістю, чого не скажеш про попередні аналоги;
  • Кераміка. Самий екологічний матеріал, який дозволяє не тільки готувати страви з мінімумом жиру, але і зберігати їх після закінчення приготування. Не окислюється, не іржавіє і не вбирає жир і запахи. Не пригорає, але може втрачати свої властивості при перепадах температур.

На завершення відзначимо, що існує також поділ за типами плит і поверхонь для приготування;

  1. Для газових плит підходять абсолютно всі сковороди;
  2. Для електроплити слід вибирати сковороди діаметра, відповідного діаметру конфорок і ні в якому разі не алюмінієві;
  3. Для склокераміки також не підходять сковороди з алюмінію і ті, у яких нерівне дно;
  4. Нарешті, для індукційних плит найкраще використовувати сковороди з дном з нержавіючої сталі - для намагнічування.
Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 180)

Комментарии:

ВВЕРХ