Різновиди банківських депозитів

0
2735

депозитБанківський депозит - це найбільш консервативний і найменш ризиковий метод інвестування грошових коштів. Суть його проста. Ви укладаєте з банком договір, за яким передаєте йому певну суму грошей під обумовлені відсотки на конкретний термін (у випадку зі строковими вкладами) або без нього (вклади до запитання). Банківський депозит підійде тим інвесторам, які вважають за краще отримувати нехай і невисокий, але гарантований дохід на власний капітал.

До речі, розрахувати в режимі онлайн потенційний дохід по тому чи іншому депозиту ви можете за допомогою депозитного калькулятора на сайті http://zaimi.tv/calculator/deposit/.

Сьогодні на ринку багато пропозицій про відкриття вкладу. Банки заманюють клієнтів високими процентними ставками, подарунками, розіграшами призів і унікальними програмами. Як не розгубитися при виборі депозиту? Які вклади взагалі бувають і чим вони відрізняються один від одного? Про це ми розповімо в цій статті.

Різновиди депозитів

Всі депозити можна розділити на дві великі групи:

  • до запитання;
  • строкові.

Депозити до запитання

Відкривши вклад до запитання, ви отримуєте можливість зберігати гроші на особистому рахунку, поповнювати цей рахунок у будь-який час і на першу вимогу отримати частину грошей або всю суму на руки. Здавалося б, ідеальний варіант. Однак банку через можливість відкликання коштів в будь-який момент, такий вид вкладу не дуже вигідний, тому процентні ставки за вкладами до запитання мінімальні. Зазвичай вони варіюються в діапазоні від 1,5 % до 2.5 % в рублях. Зрозуміло, що така прибутковість не збереже ваші кошти навіть від інфляції.

Зазвичай вклади до запитання відкриваються для відправки та отримання грошових переказів або для тимчасового зберігання вільних коштів, які можуть знадобитися в будь-яку хвилину.

Строкові депозити

Інша справа, строковий депозит. Тут вигідних пропозицій незрівнянно більше. Строкові вклади тому і називаються терміновими, що відкриваються на певний термін. Зазвичай це 3, 6, 9, 12, 18, 24 або 36 місяців. Чим більше термін, на який ви готові віддати банку гроші, тим вища процентна ставка. Звичайно, за вами залишається право на отримання грошей на першу вимогу, проте в такому випадку банк порахує прибутковість за ставкою вкладу на вимогу. І не важливо при цьому, скільки часу залишилося до закінчення терміну договору: 1 день, тиждень або півроку.

Строкові депозити також діляться на кілька видів:

  • При стандартному терміновому депозиті відсотки за вкладом нараховуються по закінченню терміну на окремий рахунок до запитання. Умовно кажучи, поклавши 100 000 рублів на 1 рік під 11 % річних, через 365 днів ви зможете забрати 111 000р (100 000р. З основного рахунку і 11 000р. З рахунку до запитання);
  • Інша схема роботи у вкладів з капіталізацією. Вони функціонують так: раз на місяць або раз на квартал банк нараховує відсотки на основну суму і плюсує її до суми вкладу. Наступного разу відсотки будуть нараховані не тільки на суму початкового внеску, але і нарахований дохід за минулий звітний період. Наприклад, ви вклали 100 000р. під 10 % річних. Через 3 місяці банк нараховує 10 % і плюсує їх до 100 000р. (Отримуємо 100 000р. + 2500р. (10 % річних за перші три місяці) = 102 500р). Ще через 3 місяці банк нараховує 10 % річних на суму 102 500р і так далі до закінчення терміну договору;
  • Ще один вид вкладу - мультивалютний. Він дозволяє вам одночасно відкрити рахунки в різних валютах і вільно перерозподіляти гроші між ними до закінчення терміну договору. Це вигідно в тому випадку, якщо одна з валют починає швидко дешевшати. Тоді ви можете спокійно перевести гроші на рахунок в іншій валюті і зберегти заощадження.

Всі термінові вклади також розрізняються по можливості внесення і зняття коштів. У деяких вкладах ви можете знімати гроші, залишаючи на рахунку якийсь незнижуваний залишок, в інших знімати гроші з рахунку до закінчення терміну договору не можна взагалі. Вносити на рахунок додаткові гроші також можна буде з обмеженнями. У якихось банках це обмеження на обсяг довкладання, в інших ви можете поповнювати гроші лише протягом кількох місяців, а є і те й інше.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 209)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ