Cептик: що це таке?

0
2313

септикСептик - це спеціальна очисна споруда, яка працює без споживання електроенергії, де стічні води переробляються в відстійнику, а система підземної фільтрації виробляє розкладання безпосередньо без доступу кисню. До речі, в Росії придбати якісний септик ви можете на сайті компанії "Терміт": septiktermit.ru.

Очисні споруди можуть розташовуватися на відстані до 20 м від будівлі, брудна вода по відводах надходить в загальну ємність. Елементи, які не можуть розчинитися залишаються на дні, а за допомогою анаеробних бактерій водна частина починає бродити. Під час життєдіяльності бактерій відбувається виділення метану, для його відводу використовують трубу, встановлену на 1-2 м вище даху будівлі.

Відсоток очищення води становить від 50 до 75 %, після чого не до кінця очищена рідина витікає в грунт для остаточного очищення. Нерозчинний осад, що скупчується на дні септика, очищається насосом асенізаційної машини. Залежно від інтенсивності використання, чистку конструкції потрібно проводити від 1 разу на місяць.

Спеціалізований біофільтр

Для поліпшення якості стічних вод в систему встановлюють спеціалізований біофільтр, найпоширеніший варіант з керамзиту.

Тут стічні води можуть очищатися і аеробним способом, тобто з застосуванням кисню. Перед тим як вода потрапить в біофільтр, вона освітлюється. Потім, анаеробні бактерії розщеплюють домішки, перетворюючи їх в мул, отриманий осад на фільтрі через певний термін потрібно прибирати.

Відсоток очищення води в такій конструкції значно вище і становить близько 90 %. Як вода буде очищена, вона надходить в колодязь для переробки домішок, що залишилися за допомогою аеробних бактерій і кисню. У цій взаємодії остаточно розкладаються всі елементи. Для повного очищення рідини наступною стадією буде спуск води в грунт.

Підземна фільтрація

Найпоширеніший і самий дієвий методом очищення стічних вод - це підземна фільтрація. Для облаштування системи на місцевості потрібні шари фільтруючого піску.

Конструкція виготовляється з труб з невеликими отворами, обкладених по периметру щебенем. Така система очищення має невелику пропускну здатність і підходить для використання сімей з 2-3 чоловік.

Для збільшення об'ємів використовують додаткові фільтруючі шари з гравію і піску, із застосуванням додаткових очисних траншей.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 192)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ