Що таке друкована плата?

0
2676

друкована платаДрукована плата, вона ж «Printed Circuit Board» англійською - це монтажний майданчик для мікросхем, конденсаторів, резисторів, діодів та інших деталей. Вона присутня практично в кожному більш менш серйозному електронному пристрої. У радіоприймачах, телевізорах, мобільних телефонах, всяких інших приладах. Якщо ви знімете кришку корпусу настільного ПК, то побачите одну велику плату (материнську), а також кілька поменше (відео та звукова карти, модем і т. д.). Далі ми розберемося з суттю настільки поширеного явища, як друкована плата.

Суть друкованої плати простими словами

друкована платаОснова для плати виготовляється так: береться діелектричний матеріал (який не проводить струм), до нього намертво приклеюється шар мідної фольги. В якості діелектрика виступає гетинакс або склотекстоліт. Для приладів, що працюють в діапазонах надвисоких частот - фторопласт. Фольга може бути приклеєна з двох сторін, якщо з однієї мало, і навіть перебувати всередині в якості додаткового провідника в багатошаровій платі.

Отже, пластина з гетинаксу або більш надійного текстоліту обрізається до потрібного розміру. Потім на ній друкується малюнок з доріжок-провідників. Використовується лак, стійкий до кислоти.

Звичайно, попередньо розробляється схема цих доріжок, які служать електричними з'єднаннями між деталями. Розробляється так, щоб монтаж вийшов компактним. Буває, малюнок доводиться друкувати на двох сторонах, якщо схема складна і одного шару фольги недостатньо для забезпечення всіх з'єднань.

друкована платаПісля того, як зображення доріжок нанесене, здійснюється процес витравлення плати. Вірніше, не самої плати, а зайвих ділянок міді, які не закриті лаком. Наприклад, за допомогою соляної кислоти, змішаної з концентрованим перекисом водню.

Видалити зайву мідь можна механічно - фрезеруванням, ну або на зразок того. Також іноді застосовується просунута технологія - випалювання лазером. Називається «лазерне гравіювання».

Лак счищается (якщо спосіб був хімічним), а мідні доріжки піддаються процесу лугування - покриваються тонким шаром розплавленого припою (олова з різними добавками). Після чого в платі просвердлюють дірочки для вставки контактів деталей (виводів).

Вставлені (з іншого боку) деталі припаюются контактами до доріжок - і електронна начинка приладу готова до розміщення в належному місці (всередині корпусу).

Якщо монтаж односторонній, то дірочки не свердлять, деталі припаюють прямо до малюнка доріжок. Тобто, монтують з тієї ж сторони, де ці самі доріжки розташовані.

Замість самих деталей нерідко припаюются гнізда («майданчики») для вставки різних мікросхем, які бояться впливу високої температури. Ну і ще всякі роз'єми, слоти і т. д.

Різновиди друкованих плат

Коротенько різновиди друкованих плат можна описати приблизно так:

  • односторонні, з фольгою тільки на одній стороні (не плутати з одностороннім монтажем);
  • двосторонні (фольга приклеєна на 2-ох сторонах);
  • багатошарові (фольга є і всередині);
  • гнучкі, з полііміду, щоб можна було, загнувши краї, втискати туди, де не вистачає місця для звичайної, жорсткої (сюди ж можна віднести гнучко-жорсткі, що гнуться частково);
  • ті, які містять під діелектриком металеву основу, наприклад, з алюмінію, що служить радіатором (ось тут-то без одностороннього монтажу ніяк не обійтися).

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 173)

Комментарии:

ВВЕРХ