ПОДПИСАТЬСЯ НА НОВОСТИ
Подписка по Email - новости

Отменить подписку
114

Які є різновиди ламп?

2016
21
Сен
Admin
viewsПросмотров: 501         commentsКомментариев: 0

світлодіодна і люмінесцентна лампи

Будь-який освітлювальний прилад, що випромінює штучне світло, працює за рахунок використовуваних ламп. Принцип роботи лампи простий - вона перетворює електричну енергію в світло. У побуті найбільш поширені такі види ламп:

  • лампи розжарювання;
  • галогенні;
  • люмінесцентні, вони ж газорозрядні низького тиску;
  • енергозберігаючі.

У кожного з перерахованих видів ламп є свої переваги і недоліки, які ми розглянемо трохи докладніше. І розповість нам про них співробітник інтернет-магазину realux.ua, до речі, тут ви можете купить лампи оптом за привабливою ціною.

Лампи розжарювання

Це найбільш поширені і недорогі лампи. Створюють комфортне освітлення і встановлюються в найширший асортимент світильників. З недоліків слід зазначити вкрай низький ККД, що становить 5-15 відсотків, через що такі лампи поступово виводяться з обігу, в тому числі, в примусовому порядку. Також лампи розжарювання мають невеликий ресурс і швидко перегорають. Поширені типи цоколів: E5, E10, E12, E14, E17, E26, E27, E40.

Галогенні лампи

Мають в 2 рази більшу світловіддачу і в 2-4 рази більший термін служби в порівнянні з лампами розжарювання. Галогенні лампи досить дешеві і компактні, що дозволяє вкручувати їх в точкові світильники. Робоча напруга у них становить 12В, тому вони можуть безпечно використовуватися у вологих приміщеннях. З мінусів потрібно вказати на те, що галогенні лампи працюють через спеціальний блок, який купується разом зі світильником. Коштує він недорого, але все ж таки - це додаткові витрати. Крім того, таку лампу не можна чіпати руками (навіть холодну), так як вона перегорить через попадання на колбу непомітних потожирових слідів. Поширені типи цоколів: G4, GU4, GY4, G5, G5,3, GU5,3, GX5,3, GY6,35, G9, GU10.

Люмінесцентні лампи

У них висока світловіддача, приблизно в 4 рази вище, ніж у ламп розжарювання. Такі лампи відрізняються довговічністю, зниженим тепловиділенням і помірною ціною. З недоліків потрібно відзначити великі габарити, що обмежують сферу застосування. Люмінесцентні лампи можуть мерехтіти, що неприємно відбивається на стомлюваності очей. Вони досить вимогливі до якості живильної мережі, містять ртуть і нестабільно працюють при мінусовій температурі повітря. Поширені типи цоколів: G13, G24.

Енергозберігаючі лампи

До енергозберігаючих лампам відносяться компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) і світлодіодні лампи (LED). Вони дозволяють по-справжньому економити енергію, так як витрачають її в 5 разів менше, ніж звичайні лампи розжарювання тієї ж потужності. Крім цього, такі лампи мають довгий термін служби і низьку тепловіддачу. До недоліків цих ламп можна віднести високу вартість (яка, втім, компенсується тривалим терміном служби), а також невелику тимчасову затримку, необхідну їм для набору повної світлової потужності після включення.

Источник: http://realux.ua/

Автор:
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5   (голосов: 8)
Читайте также:
Какие есть разновидности гидроцилиндра
Какие есть разновидности гидроцилиндра
С точки зрения теории машиностроения, гидроцилиндр является объемным...
2015
28
Июль
Роман Шлапак
Просмотров: 905 Комментариев: 0
Как установить счетчик тепла?
Как установить счетчик тепла?
Когда вы устанавливаете прибор для учета расходов тепловой энергии, то это...
2015
2
Апр
Надя Данильченко
Просмотров: 714 Комментариев: 0
Применение и разновидности компрессоров
Применение и разновидности компрессоров
Компрессором принято называть энергетическую машину, которая используется для...
2015
19
Сен
Роман Шлапак
Просмотров: 642 Комментариев: 0
 1   2    3  

Чтобы добавить комментарий нужно авторизироваться.
Авторизируйтесь используя Yandex Google Вконтакте Mail.ru Twitter