Посадка і догляд за багаторічниками

Мир переводов : Природа
, 12:21
0
2224

багаторічні рослиниНеодмінними представниками українського сільського саду є багаторічні квіти. Ці рослини поєднують в собі стільки цінних якостей, що уявити без них сад вже просто неможливо! Вони довго, рясно і ефектно квітнуть, у них листя декоративне не менше чим у квітів. При всьому цьому багаторічні квіти - це довгожителі саду, посадка і догляд не складе труднощів, вони стійкі до захворювань, не вимагають щоденного догляду, не бояться морозів, а найголовніше - їх не потрібно щороку по-новій висівати і розводити! Ті ж самі слова можна віднести і до багаторічних декоративних чагарників.

Посадка

Вважається, що найкращий час для посадки багаторічних садових квітів - це весна. Однак всі рослини в горщиках і отримані поштою з закритою кореневою системою ви можете висаджувати і в інший час, але, зрозуміло, не в промерзлому грунті. Адже якщо багаторічні квіти росли в контейнерах досить довго, значить, встигли сформувати потужну кореневу систему. Це допоможе їм пережити спеку і практично без паузи продовжити зростання. Важливо не забувати рясно поливати посаджені садові квіти в перші три тижні. Багато багаторічників добре переносять пересадку і в серпні. Вони ще до настання холодів встигають сформувати повноцінну кореневу систему, але ділити їх можна і навесні, тоді часу для адаптації у багаторічників буде набагато більше.

У вересні-жовтні можна розсаджувати всілякі декоративні кореневищні багаторічні. У порівнянні з цибулинними вони більш стійкі до впливу добрив. Тому при підготовці грунту можна застосовувати найрізноманітніші склади - в розумних дозах, пам'ятаючи про те, що чим легше засвоюється добриво рослиною, тим сильніше шкодить при переборі. Правило "садової безпеки" те саме: земля після перекопування і внесення добрив повинна 1-ин місяць постояти і визріти.

Однак з багаторічниками є інший нюанс: потрібно бути уважними з видами і сортами, які погано зимують. Їх пересадку краще відкласти на весну, бо у рослини більше шансів перезимувати, якщо восени її не чіпати.

Таким чином, якщо ви в червні-липні висували насіння багаторічних квітів, на упаковці яких написано, що на зиму їм бажане укриття, то пересаджувати їх з розсадника можна тільки навесні, нехай переживуть зиму з недоторканим корінням. Особливо це стосується сіянців, вирощених з імпортного насіння: наперстянок, дзвіночків, примул.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 175)

Комментарии:

ВВЕРХ