Дошкільний розвиток: як правильно вчити дитину писати букви?

0
1553

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина писала красиво, швидко і грамотно і, вступаючи в 1 клас, була розвинена не гірше однокласників.

З якого віку можна починати навчання і як правильно займатися?

Вчити дітей до школи писати курсивом не варто. Це дуже складний процес, в якому важливо все - і правильна посадка, і правильне положення ручки, і спосіб пояснення, і послідовність вивчення букв, і багато іншого. Але підготовка до писання та навчання письму друкованими літерами може бути одним з напрямків роботи з дошкільнятами 5,5-6,5 років.
Комплексна підготовка до навчання письму повинна полягати в розвитку моторики, уваги, зорового сприйняття, зорової пам'яті та інших функцій. Це може бути, наприклад, розвиток дитини вже з 4-5 років. Зазвичай до 5-6 років діти готові на вчитися писати друковані літери. Тому в цьому віці можна вже пояснити для них, як правильно пишуться літери, показувати і роз'яснювати принцип написання друкованих букв. Більше інформації ви можете прочитати і на сайті: http://www.alllessons.ru.

Як краще організувати процес навчання для дитини?

Всі завдання і заняття з підготовки до писання з дошкільнятами проводяться тільки в ігровій формі. А ось навчання письму в школі вимагає великої зосередженості, тому при навчанні в школі - це не ігрові заняття. Взагалі, навчання письму - це дуже складний і важкий процес. У дітей часто виникають труднощі, пов'язані не тільки з недостатньою сформованістю моторики, уваги, зорової пам'яті, а й з поспіхом, з дуже високим темпом вивчення букв, з вимогами великій швидкості пмсання, з незрозумілих поясненням.

Як, коли і навіщо потрібно розвивати дошкільника?

Заняття з дошкільням з підготовки до письма можуть бути щоденними, але тривати лише 10-15 хвилин. Особлива увага повинна приділятися правильній посадці, правильному положенню ручки. Послідовність «кроків» з підготовки до письма докладно і детально описується в спеціальних посібниках і книгах, які можуть допомогти батькам.

Чи має сенс змушувати дитину писати, якщо у неї не виходить?

Дошкільника не можна змушувати писати, тим більше, якщо «не виходить». Краще приділити увагу підготовці до письма. А ось при труднощах навчання письму у більш старших дітей, наприклад у першокласників, необхідно разом з педагогом розібратися в причинах труднощів і знайти найбільш ефективні заходи допомоги.

Які помилки найчастіше роблять батьки, коли самостійно вчать дитину письму?

Основні помилки - це заміна підготовки до письма і квапливість, бажання батьків на вчити дитину писати якомога швидше. При цьому батькам не варто забувати, що лист - це дуже складний навик, який формується повільно і довго, протягом трьох - чотирьох років.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 199)

Комментарии:

ВВЕРХ