Як написати дипломну роботу: початковий етап

0
1564

как правильно написать дипломную работуЗ чого почати? Звичайно ж, з вибору теми. Справа ця далеко не проста. На кафедрі вам запропонують вже наявний перелік тем. Переглянувши його уважно, постарайтеся вибрати ту з них, в якій ви найбільше орієнтуєтеся, по якій ви вже щось читали, писали і т. п. Якщо ж жодна із запропонованих тем не привернула вашої уваги - порадьтеся з викладачем або досвідченими виконавцями.

Збір матеріалу

Вибравши тему, необхідно підібрати відповідний матеріал. Короткий перелік літератури вам може запропонувати науковий керівник. Це, зрозуміло, не виключає ваш самостійний пошук додаткових джерел. Більше інформації читайте на сайті docentx.

Як і де шукати літературу?

До найбільш доступних джерел знань для студентів відносяться книжкові магазини (ринки) і бібліотеки. Оскільки студенти, в більшості випадків, розраховують витратити наявні гроші на потрібні і цікаві речі, а не тільки на книжки - від бібліотек їм не піти. Щоб потрапити в бібліотеку, треба в неї записатися і отримати читацький квиток або разовий пропуск. Запис в ряд бібліотек нині платний, тому, крім паспорта, студентського, іншого посвідчення особи, а також фотографій, не забудьте захопити з собою гроші. Більшість бібліотек влаштовані однаково: в них є абонемент, читальні зали, інформаційно-бібліографічний та інші відділи. Крім того, зараз майже в кожній більш-менш великій бібліотеці є відділи ксерокопіювання, тиражування та інших необхідних послуг. Для того, щоб знайти необхідну вам літературу, треба хоча б в загальному вигляді уявляти собі, де і як її шукати. У кожній бібліотеці є чимало каталогів, в яких описана вся література, наявна в фонді даної бібліотеки. Як правило, у всіх бібліотеках є алфавітний і систематичний каталоги.

Як шукати книги?

Якщо ви знаєте прізвище потрібного вам автора або назву книги, її потрібно шукати в алфавітному каталозі. В алфавітному каталозі книги розташовані виключно за прізвищами їх авторів або за назвами, якщо автори не вказані. Але врахуйте, що якщо авторів не більше трьох, то книгу треба шукати на прізвище першого автора, а якщо авторів - чотири і більше шукайте книгу по її назві.

Систематичний каталог - це каталог, в якому назви книг згруповані за рубриками. Однак самі рубрики розташовані не за алфавітом, а за системою дисциплін. Найбільш повний і розгалужений систематичний каталог розділений з дисциплін (філософія, релігія, суспільні науки, мовознавство, природничі науки та ін.), Які, в свою чергу, розділені на розділи і рубрики, про яких ви зможете дізнатися з алфавітно-предметного покажчика до систематичного каталогу.
Коли ви знайшли назву потрібної вам книги, то на бланку заявки вкажіть не тільки своє прізвище і вихідні дані книги, а й всі цифри і букви шифру. Інакше принесуть не ту книгу, яку очікували. Навіть якщо ви правильно вказали прізвище автора і назву, бібліотекар, в першу чергу,  дивляться саме на шифр.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 174)

Комментарии:

ВВЕРХ