Порівняння світлодіодних ламп, люмінесцентних і ламп розжарювання

0
3535

світлодіодна, люмінесцентна та лампа розжарюванняДля того щоб ви могли повною мірою усвідомити переваги світлодіодів, пропонуємо вам порівняльну характеристику трьох основних типів освітлення: світлодіодного, люмінесцентного і традиційного (з використанням ламп розжарювання).

Порівняння світлодіодних і люмінесцентних ламп, а також традиційного освітлення, дозволить вам ознайомитися з достоїнствами і недоліками кожного типу світлових елементів, щоб підібрати найбільш оптимальний варіант залежно від ваших уподобань і особливостей об'єкта. У даній статті ми розглянемо такі параметри, як:

  • споживана потужність;
  • світловіддача;
  • екологічність;
  • термін експлуатації;
  • і т. п.

Порівняння світлодіодних і люмінесцентних ламп

світлодіодна і люмінесцентна лампиОстаннім часом люмінесцентні лампи ( лампи денного світла) набули широкого поширення серед споживачів. У першу чергу це пов'язано з тим, що дані конструкції позиціонуються як енергозберігаючі. У той же час, варто відзначити, що LED-освітлення в цьому відношенні має більш значущі переваги. Наприклад, люмінесцентна лампа з споживаною потужністю 15 Ватт і невелика світлодіодна лампочка в 5 Вт дають один і той же світловий потік, рівний 450 Lm. При цьому світлодіодне освітлення набагато комфортніше для зору за рахунок відсутності вібрації (мерехтіння). Що стосується терміну експлуатації виробу, то і тут світлодіодне освітлення більш вигідно: LED- лампа прослужить вам до 50000 годин без погіршення робочих параметрів, а середній термін служби люмінесцентних ламп становить усього 25 000 годин, що в два рази менше. При цьому якщо вам доводиться часто вмикати і вимикати освітлення, то це негативно позначається на працездатності люмінесцентної лампи - її термін служби зменшується. Що стосується світлодіодних конструкцій, то частота включень і виключень абсолютно не впливає на їх функціональність і довговічність. Доречі, придбати світлодіодні лампи ви можете в інтернет-магазині: ledalfa.by.

LED-освітлення більш екологічне і пожежобезпечне:

  • По-перше, це пов'язано з температурою нагріву світлового елемента в процесі роботи: світлодіодні лампи нагріваються всього до 30 градусів, а лампи денного світла - до 60 градусів. Саме тому світлодіодні конструкції найкращі для пожежонебезпечних об'єктів;
  • По-друге, світлодіодні лампи не містять небезпечних для навколишнього середовища і здоров'я людей речовин, тому не потребують спеціальної утилізації, чого не скажеш про люмінесцентні лампи, які містять ртуть.

Світлодіодні лампи та лампи розжарювання

світлодіодна лампа та лампа розжарювання Порівняння світлодіодних і ламп розжарювання - необхідний захід при виборі типу освітлення. Лампи розжарювання вважаються традиційним варіантом, який до недавнього часу використовувався повсюдно. У той же час, звичайні електричні лампочки мають істотні недоліки. Вони споживають чимало електроенергії, володіючи при цьому невеликим терміном служби - максимум 1000 годин. Крім того, часте вмикання і вимикання приладу, а також перебої в роботі електромережі ще більше скорочують період експлуатації пристрою - лампа швидко перегорає і потребує заміни.

Саме тому освітлювальні прилади, оснащені лампами розжарювання, вважаються найдорожчими в обслуговуванні: перегорілі лампочки доведеться часто міняти, а це призводить до додаткових витратами грошей і часу. Варто відзначити і той факт, що якість освітлення, одержуваного від ламп розжарювання, значно поступається світлодіодному. Це пов'язано з тим, що звичайні лампи володіють низькою світловіддачею порівняно зі світлодіодними: лампа розжарювання потужністю в 40 Вт має ефективність світловіддачі, рівну 10.5 Lm / W, в той час, як світлодіодна лампочка потужністю в 5 Вт володіє ступенем світловіддачі, рівної 90 Lm / W, тобто світить в 6 разів яскравіше і дає більш якісне і рівне освітлення.

Ще одна причина замінити електричні лампочки на світлодіодні - це забезпечення пожежної безпеки. Під час роботи поверхню лампи розжарювання нагрівається до 120 градусів. Саме тому неправильна експлуатація пристрою нерідко стає причиною серйозних проблем: доторкнувшись до палаючої лампочки, можна отримати серйозний опік. Крім того, така висока температура може спровокувати загоряння і стати причиною пожежі.

Відео: "Порівняння ламп"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 208)

Комментарии:

ВВЕРХ