Як вибрати репетитора?

0
2130

репетиторЯк вибрати репетитора, щоб не було прикро за безцільно витрачені гроші і безповоротно упущений час? На це питання нам спробує дати відповідь Петренко А. П. - член асоціації репетиторів "Вищий бал": http://vinnitsa.repetitory.com.ua. Хороший педагог не береться за заздалегідь нездійсненні завдання - наприклад, за два тижні до початку іспитів підготувати до вступу учня з практично нульовим початковим рівнем знань. Так що наші поради, швидше, призначені для тих передбачливих людей, хто планує довгострокову підготовку прямо з вересня. У разі нестачі грошей на заняття протягом усього навчального року можна приступити до занять з січня - але вже в більш напруженому режимі. Такий варіант можуть вибрати і ті, хто вступає другий рік поспіль, при цьому першу половину навчального року краще не втрачати, а максимально використовувати, навчаючись іншими способами - самостійно, на курсах, по навчальним CD- дискам або дистанційно.

Встановлюємо критерії - для чого потрібен репетитор. Перш ніж приступити безпосередньо до вибору репетитора, необхідно визначитися з кінцевою метою. Немає нічого більш прикрого, ніж витратити гроші батьків на підготовку до вузу, після закінчення якого ви так і не станете фахівцем, а скажете: "Я помилився з вибором". Тому спочатку потрібно вибрати спеціальність. Після цього необхідно ознайомитися з вимогами на вступних іспитах (одного вузу або кількох) .Незважаючи на те, що відповідь на питання: "Для чого тобі репетитор?" здається очевидним, насправді це не так.

Ось можливі варіанти відповідей:

  • Щоб змушував мене вчитися .
  • Щоб гарантувати надходження.
  • Щоб закрити прогалини в знаннях.

Залежно від вашої відповіді стане ясно, якого педагога вибрати. Наприклад, якщо вам важливо, щоб вас змушували і мотивували вчитися, а репетитор націлений, передусім, на ліквідацію прогалин у знаннях, не факт, що вас влаштує характер занять. Може вийти так, що ви не зустрінете очікуваної від викладача жорсткості і розчаруєтеся в репетиторстві як такому.Об'єктивно ж основна мета репетитора - це зробити так, щоб абітурієнт з найбільшою можливою мірою вірогідності успішно здав вступні іспити і був прийнятий в обраний вуз . Всі інші цілі другорядні. Виходячи з цієї мети, а також з вимог вступних іспитів, уточніть, що потрібно вивчати і які навчальні навички тренувати на заняттях з репетитором. На жаль, багато репетитори схильні давати не те, що потрібно студенту, а те, що подобається їм самим.Наприклад, для здачі письмових іспитів з іноземної мови зовсім не важливі навички правильної вимови і сприйняття на слух.

Якщо ж репетитор наполягатиме на їх тренуванні - це просто марна трата грошей батьків.Відповідн, перед початком занять з репетитором бажано пройти у нього пробний іспит, подібний до того, що вам належить насправді. Наприклад, іспит на факультет журналістики МДУ з англійської мови складається з трьох частин: відповісти на питання до тексту, задати 5 питань до пропозиції і написати твір на іноземній мові з 15 пропозицій. Здайте аналогічний іспит і репетитора. Ви будете відпрацьовувати ті знання і навички, які ведуть до успішної здачі саме такого іспиту, а не вчитися предмету "взагалі". Досвідчений репетитор, який бере участь у роботі приймальної комісії, знає ці вимоги; а репетитора, який їх не знає, їх треба повідомити (він повинен ними цікавитися, якщо хоче забезпечити ефективність навчання). Репетиторів ж, яким потрібно розпливчасте "щоб ви краще знали предмет", слід уникати: на конкретному іспиті 70 % того, чого вони навчають, виявиться марним.

Відео: "Як вибрати хорошого репетитора"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 167)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ