Що таке гепатит С?

Мир переводов : Медицина
, 17:54
0
3339

гепатит с

Симптоми гепатиту С

Симптоми вірусного гепатиту С можуть бути відсутні до формування цирозу печінки.

Проте можливі прояви характерні для інших захворювань:

- Втома, підвищена стомлюваність
- Нудота, втрата апетиту

При цирозі:

- Важкість у правому підребер'ї
- Жовтяниця, жовтий колір шкіри і пожовтіння склер
- Асцит (рідина в черевній порожнині)
- Світлий колір калу
- Темний колір сечі
- Болі в суглобах

Вірусний гепатит С - це запальний процес печінки, викликаний вірусом гепатиту С. Протягом багатьох років захворювання протікає без симптомів, проте наслідки гепатиту С - цироз і рак печінки - розвиваються досить часто, щоб говорити про реальну небезпеку хронічного гепатиту С та необхідності проводити терапію. При правильному лікуванні сучасними препаратами захворювання піддається лікуванню.
Поширеність вірусного гепатиту С

У розвинених країнах захворюваність вірусним гепатитом С становить близько 2% населення. У Росії число хворих - близько 5 млн., у всьому світі - близько 500 млн. чоловік. З кожним роком кількість хворих зростає, що пов'язано із зростанням наркоманії та внутрішньовенним введенням наркотиків.

Гепатит С є однією з головних причин, що призводять до пересадки печінки, ось чому лікування гепатиту С краще не відкладати.

Як заражаються вірусом гепатиту С?

Вірус гепатиту С передається через кров. Статевий шлях є не актуальним і зараження вірусом гепатиту С статевим шляхом відбувається рідко. Передача вірусу від матері під час вагітності відбувається, також, вкрай рідко. Годування груддю не заборонено при гепатиті С, але слід дотримуватися обережності при появі крові на сосках.

Заразитися вірусом можна при нанесенні татуювань, пірсингу, відвідуванні манікюрного кабінету, медичних маніпуляціях з кров'ю, в тому числі при переливанні крові, введенні препаратів крові, операціях, у стоматолога. Можливо також заразитися при загальному використанні зубних щіток, приладдя для гоління, манікюрного приладдя.

При побутових контактах заразитися вірусом гепатиту С неможливо. Вірус не передається повітряно-крапельним шляхом, при рукостисканні, обіймах і використанні загального посуду.

Після потрапляння вірусу в кров людини, він з потоком крові надходить у печінку, заражає печінкові клітини і там розмножується.

Видео: "Гепатит С - вірус, симптоми, діагностика та лікування"

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 180)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ