Що робити, якщо розбився градусник?

0
3146

розбився градусникА ви знаєте що робити, якщо розбився ртутний градусник? Як очистити приміщення і куди віднести відходи? Про все це ми поговоримо далі та розповість нам про все це співробітник компанії "Эксперт-Ртути+": expert-rtuti.ru/razbilisya-gradusnik/, яка безпосередньо займається ліквідацією ртуті в СПб.

Пари ртуті - сильна отрута, вони розпадаються на дрібні кульки і розсіюються по приміщенню. Організація при ООН з надання допомоги країнам-учасницям в галузі розвитку (UNDP) дала рекомендації на той випадок, якщо у вас розбився градусник.

ООН попереджає, що у разі порушення цілісності ртутьвмісних приладів в навколишнє середовище потрапляє ртуть, пари якої можуть призвести до серйозних отруєнь. Якщо речовина вчасно не зібрати, що утворилися пари створять небезпечну концентрацію в повітрі.

Пари ртуті легко пробираються у організм людини. В результаті ртуть накопичуються в серце, нирках, головному мозку, викликає інтоксикацію, вражає нервову систему.

Симптоми отруєння ртуттю

Ознаками гострого отруєння ртуттю є сильний головний біль, запалення дихальних шляхів, порушення травної системи, легка стомлюваність, слабкість, апатія.

Існує і хронічна форма отруєння ртуттю, яка виражається в запамороченні, сонливості, роздратованості. Ці ознаки легко можна переплутати з авітамінозом, навіть не згадавши про те, що в кімнаті розбився термометр.

Як правильно зібрати ртуть?

В першу чергу з кімнати потрібно вивести дітей і тварин. Необхідно використовувати марлеві маски, рукавички та спецодяг. Не можна користуватися віником і пилососом.

Фахівці попереджають, що необхідно акуратно зібрати кульки ртуті клейкою стрічкою, лейкопластиром або спринцівкою. Після це стіни, підлоги і щілини потрібно промити марганцевих розчином. Обов'язково провітрювати приміщення протягом тижня.

Ртуть - речовина легко випаровується. Інтенсивно воно випаровується, коли температура повітря вище 18 градусів. Чим тепліше в приміщенні, тим швидше відбувається цей процес.

Важливо пам'ятати, що зібрані кульки ртуті, використані рушники, рукавички, маска, взуття та одяг повинні бути упаковані і здані до установи, де переробляється ртуть. У Грузії цим займаються приватні компанії в Марткопі і в Руставі.

Що не можна робити?

Не можна викидати поламаний термометр в сміттєвий бак і викидати зібрані кульки ртуті в каналізацію.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 175)

Комментарии:

ВВЕРХ