Причини раптової зупинки серця

0
2002

раптова зупинка серцяЯк повідомляє інтернет журнал серцевих захворювань cordislab.com: "Минулого місяця три відомих людини (суддя Верховного суду Антонін Скаліа, Френк Сінатра-молодший і комік Гаррі Шендлінг) раптово померли, не дивлячись на те, що вони здавалися абсолютно здоровими. Причина їх смерті - це раптова зупинка серця (досить поширена, а іноді навіть передбачувана)".

«Найбільш поширений тип раптової смерті - це раптова зупинка серця, яка іноді (а далеко не завжди) викликана серцевим нападом», - каже кардіолог Чонсі Крандалл.

Раптова смерть - це смерть від природних причин протягом години після появи симптомів при свідках, і протягом 24 годин, якщо потерпілий був один або спав. Головною причиною раптової смерті є раптова зупинка серця, або SCA. Вона трапляється у 326,200 осіб щорічно і до 90 % з них вмирають, коли це відбувається за межами стаціонару.

Смерть Скаліа, Сінатри-молодшого і Шендлінга була пов'язана з серцевим нападом, але це не єдина причина раптової серцевої смерті, каже Крандалл, керівник програми з пересадки серця в Palm Beach Gardens. «Ще один міф про раптову зупинку серця полягає в тому, що врятувати жертву неможливо. Але дуже часто я бачив людей, у яких були ознаки, хоча вони, можливо, не визнавали їх», - каже Крандалл.

За даними недавнього дослідження, близько у половини людей, які постраждали від SCA, симптоми насправді з'явилися за місяць до зупинки серця. Найбільш поширеними симптомами були:

 • біль в грудях;
 • задишка;
 • запаморочення;
 • непритомність;
 • або прискорене серцебиття.

Основні причини SCA:

 1. Серцевий напад. Під час нього тромб може повністю блокувати приплив крові до однієї з головних коронарних артерій серця. Через нестачу крові серце починає битися небезпечно швидко, а його нижня частина починає тремтіти в нерегулярному ритмі (фібриляція шлуночків), що може зупинити потік крові до мозку. Смерть може статися швидко, якщо не вжити заходів, щоб відновити серцебиття;
 2. Гіпертрофічна кардіоміопатія. Приблизно у 1 з 500 осіб виявлено гіпертрофічну кардіоміопатію (HCM). Вона може статися з цілого ряду причин (високий кров'яний тиск, старіння, діабет, або іноді захворювання щитовидної залози). Іноді це відбувається з невідомої причини. Коли молоді люди страждають від раптової зупинки серця, то, як правило, причина заключається в HCM;
 3. Легенева емболія. Це раптове блокування однієї з легеневих артерій безпосередньо в легенях, як правило, через тромб, що утворився в ногах. Якщо тромб досить великий, він може перешкодити кровотоку з правої частини серця і не дати крові потрапляти в легені. Це може привести до зупинки кровотоку, шоку і раптової смерті;
 4. Аневризма аорти. Це здуття стінки артерії. Якщо це відбувається в аорті (головній артерії, яка постачає кров від серця до іншої частини тіла), то може викликати масову внутрішню кровотечу, що приводить до різкого падіння кров'яного тиску і смерті.

Раптову смерть через зупинку серця часто вважають неминучою, але це не завжди так. Ось кілька порад, як їй запобігти:

 • Правильне харчування. Навіть насичені жири можуть привести до тимчасового звуження коронарних артерій;
 • Регулярні фізичні вправи. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, більш схильні до деяких небезпечних для життя серцево-судинних захворювань;
 • Щорічний медичний огляд допоможе вчасно поставити діагноз і провести профілактику.
Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 171)

Комментарии:

ВВЕРХ