ПОДПИСАТЬСЯ НА НОВОСТИ
Подписка по Email - новости

Отменить подписку
111

Нержавіюча сталь: Затребувані в наші дні сплави

2017
16
Фев
Admin

нержавіюча стальУ багатьох галузях діяльності сучасної людини використовується нержавіюча сталь, марки даної групи корозійностійких сплавів затребувані завдяки своїм особливим характеристикам, якими не володіє інша сталь.

У 1913 році Гаррі Бреарлі винайшов нержавіючу сталь, яка стала активно використовуватися людиною. Цей винахід по праву вважається одним з найважливіших етапів розвитку світової сталеливарної промисловості.

Нержавіюча сталь - це сплави з вмістом в них хрому не менш 10,5 відсотків. Саме хром надає їй особливі властивості:

  • простоту холодного формування;
  • підвищену міцність;
  • хорошу зварюваність;
  • чудову протидію іржавіння;
  • тривалість експлуатації виробів, виготовлених з нержавіючих сплавів;
  • естетичний зовнішній вигляд.

По суті, нержавійка являє собою унікальну сталь, в якій важливі характеристики хрому і заліза взаємно доповнюють один одного. Хром формує на сталевій поверхні міцну оксидну плівку, що перешкоджає окислювальним процесам, які протікають на звичайному металі.

"На сьогодні відомо близько 250 марок нержавіючих сплавів з різними співвідношеннями в них легуючих добавок (не тільки хрому, а й інших, наприклад: титану, нікелю, ніобію, кобальту, молібдену). Всі вони мають різноманітні споживчі та технічні властивості, що дає можливість використовувати нержавіючу сталь для різних цілей", - розповідає співробітник компанії steelservice.com.ua.

Обов'язковим легуючим компонентом таких сплавів є вуглець, який надає твердість і так необхідну міцність металу. Зазначений хімічний елемент - це основний інгредієнт всіх видів сталевого прокату і нержавіючої сталі зокрема.

Складно уявити, наскільки б ускладнилася наша сучасна життя, якби 100 років тому не було знайдено настільки ефективний і універсальний матеріал, яким є нержавіка. Вона застосовується для карбування монет, виготовлення виробів, які призначаються для використання в агресивних середовищах, ножів і столового посуду, який є у кожному домі, у важкій промисловості.

Класифікація сплавів

Нержавіюча сталь ділиться на 4 групи в залежності від їх структурного і хімічного складу, які визначають споживчі властивості і область застосування конкретних марок сплавів з високим вмістом хрому.

Класи нержавійки:

  • Хромиста або феритна сталь. В її складі хром міститься в чималих кількостях - близько 20 %. Такий метал застосовується для випуску опалювального обладнання, він затребуваний підприємствами важкої і хімічної промисловості, характеризуючись відмінною протидією зовнішнім агресивним умовам і магнітним властивостям;
  • Аустенітна нержавіюча сталь. До 33 % процентного складу таких сталей припадає на нікель і хром. На аустенітні сплави припадає приблизно 70 відсотків обороту нержавіючого металу в світі. Споживачі дуже високо оцінюють їх високі антикорозійні показники і міцність;
  • Ферритно- мартенситна і мартенситна сталь. Нержавіючі сплави з максимально можливою міцністю, які формуються на базі вуглецевої специфічної мікроструктури. До їх важливих властивостей відносять високу зносостійкість і дуже малий вміст "негативних" включень, що знижують експлуатаційний потенціал металу. Велика частина спеціальних жароміцних сталей мають описану структуру;
  • Комбінована нержавійка (аустенитно-феритна і аустенитно- мартенситна). По-справжньому високотехнологічні та інноваційні сплави, які повністю відповідають запитам промисловості наших днів. Вони поєднують в собі всі кращі характеристики сталі з іншою структурою.

Автор:
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5   (голосов: 1)
Читайте также:
Нержавіюча сталь і її переваги
Нержавіюча сталь і її переваги
Нержавійка на даний момент є найбільш затребуваним матеріалом на ринку...
2019
17
Янв
Admin
Просмотров: 0 Комментариев: 0

Чтобы добавить комментарий нужно авторизироваться.
Авторизируйтесь используя Yandex Google Вконтакте Mail.ru Twitter